Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 13 lis 2011 20:12

Programy vždy běží v RAM, jinak to ani nejde. Možná se nemluvilo o paměti RAM, ale o interní paměti Flash. Ta je podstatně rychlejší než karta. Nakopírujte si obsah intení paměti a karty do PC, zformátujte obě paměti a obnovte je ze zálohy.
Pokud se podíváte na verzi FW je správná ? Možná bude nutné hledat dál.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 14 lis 2011 09:12

Je to první čina navi,kterou mám v ruce a taky poslední.Tak pokud by bylo možné to popsat polopaticky.
Jinak jsem našel jinou,protože ta první byla pro 4.3".Tato je pro 7",menu je anglicky.Ale explorer a programy v něm jsou čínsky.Primo tak nějak pomaleji vykreslovalo a za chvíli "Out of memory.Requested 92028-Cache 144755".TomTom hned při startu "Unable to start.Not enough memory is available."
Chtěl jsem se zeptat,je možné do ní hodit WinCE 5,kdybych našel ?

PS.Tak jsem v té činštině našel i posuvník.Mám to nechat tak ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 14 lis 2011 10:59

Prvotní dotaz jsem pochopil tak, že Primo v navigaci fungovalo bez problémů a z neznámých příčin se v podstatě všechny programy zpomalily.
Možné příčiny:
1) chyba HW - s tím se nedá nic dělat, jedině koupit novou
2) chybné nastavení systému - přehráním FW se vše uvede do výchozího stavu. Je zde jen malý otazník, zda jste nahrál kompatibilní verzi FW. Nastavení RAM je v pořádku. Neupravujte nastavení
3) poškozená struktura dat v interní nebo externí paměti. V PC jste na to určitě narazil taky. V tom případě se to řeší provedením Scandisku a Defragmentací. Ideální je zformátovat disk a pak obnovit jeho obsah. Připojte navi k PC. Překopírujte komplet obsah interní paměti i karty do PC. Oba disky zformátujte (FAT32) a obnovte obsah zpětným překopírováním dat z PC do navigace. K tomuto poškozaní běžně dochází při nesprávném odpojování navigace od PC.
Zda došlo ke zpomalení procesoru si můžete ověřit pomocí prográmku "CETree SysMetrics.exe". Najdete ho v různých unlocích např zde
Kód: Vybrat vše
http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=63&t=1761&start=10


K padání Prima a jeho nestabilitě taky může docházet použitím nevhodné verze, nevhodné nastavení apod. Chtělo by to vyzkoušet ověřenou verzi. Nešlo by použít původní funkční verzi ? Zkuste taky vymazat složku Save v Primu

Použití TT v navigacích s wince6.0 je problematické. K chybě out of memory dochází vždy, pokud není naplánovaná trasa. Pokud by jste o to stál můžu poradit jak to obejít. Osobně si myslím, že blbnout s verzí TT pro wince nemá význam.

Přehrát systém nejde a nic to neřeší

Pokud nevyhovuje menu, tak se to řeší unlockem nebo spouštěčem. Neměl jste tam původně nějaký unlock ? Ten seznam programů je nezvykle obsáhlý.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 14 lis 2011 12:25

* 2) FM jsem poprvé nahrál z odkazu od vás,ale ten byl pro navi 4,3",tak menu bylo menší.To nevadilo,ale Primo bylo stále problematické.Tak jsem našel pro 7" anglicko/čínský.Systém jako takový jede pěkně,jsou v něm i nějaké programy,ale Primo stále málo paměti.Zkouším hledat dál,ale zatím nic.
* 3)O tom formátování.Co mi vyjede v Centrum zařízení,to můžu zkopírovat.Kartu můžu naformátovat.Ale nevím,jak a čím naformátovat interní paměť.
* Původní verze není,ten kolega už ani nemá kontakt na prodejce.V ní asi žádný unlock nebyl.
* A ohledně obsáhlého seznamu programů.Někde jsem to stáhl,jestli by se nevyřešil problém s Control panelem,který v té původní nešel otevřít.Ale nic z toho není v navi.
* Složku Save mažu pokaždé.
* Toho TomToma jsem tam zkoušel jen tak,není třeba.
* Nemůže byt nějaký problém v sys.txt
* Nevim jestli to pomůže,toto jsem našel v CRASH.TXT

FreeMemory: 1 MB, 720 KB, 0 B
TotalUseableMemory: 26 MB, 368 KB, 0 B
MaxMemory: 129 MB, 0 KB, 0 B
ReservedMemory: 0 MB, 0 KB, 0 B
LastRequestSize: 0 MB, 16 KB, 212 B
ActualCacheSize: 0 MB, 115 KB, 428 B
GarbageSize: 0 MB, 480 KB, 1000 B
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 14 lis 2011 14:01

K tomu formátování - nerozumím větě "Co mi vyjede v Centrum zařízení".
Pokud připojíte navigaci k PC tak je vidět její obsah jako další disk ? Pokud ne, tak je nutno přepnou v navigaci USB režim z ActiveSync na MassStorage. Obsah navigace je pak vidět (třeba pomocí TotalCommander) jako dvojice dalších disků. Jeden je obsah interní paměti a druhý obsah karty. Pracuje se s nimi (Kopírování, Formátování nebo ScanDisk) stejně, jako s normálním diskem v PC. Psal jste, že reinstalace PC nebo PDA pro Vás není problém, takže předpokládám, že práci s PC zvládáte
Ještě vyzkoušejte ten program "CETree SysMetrics.exe", tím se zjistí, zda je chyba v PNA nebo v Primu.
Uvědomil jsem si jednu základní otázku, jaké máte rozlišení ?
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 14 lis 2011 14:54

Centrum zařízení Windows Mobile,mám to nastavené na ActiveSync,přepnu to na MassStorage.Bude to sranda v té Činštině,ale půjde to.TotalCommander nepoužívám,ale někde ho mám a nainstaluji.
Rozlišení mám 800x480.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 14 lis 2011 15:48

Tak to Vás asi nepotěším. Zatím jsem neviděl tak debilní kombinaci, jako rozlišení 800x480, ale jen s pamětí RAM 64 MB (viz obrázek z ResInfo). Zatím jsem si byl jistý, že pro toto rozlišení je vždy použito minimálně 128MB RAM. Proto jsem se ani neptal na rozlišení. Teprve Vaše poznámka, že s tím mým odkazem to bylo menší mě zarazila.
Podle mého odhadu na tom Primo rozumě nepojede. Netuším, zda tuto kombinaci někdo opravdu prodává. Skoro to vypadá na HW chybu, kdy odešla jedna půlka RAM.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod tomasii v 14 lis 2011 17:17

Já mám 6" DX čínu (viz vlákno o 45499) a iGO8 na ní jede bezproblémově (dodáno i v navi), Primo při použití TTS hlasů při složitějších manévrech drhne, nestíhá. I když má 128MB paměti, tak 500MHz CPU pro 800x480 s TTS hlasy už asi nestačí. iGO8 ale jede zcela bezproblémově. O čínštině ani ponětí, vše je v češtině, v systému v angličtině.

Prostě dobrý standard za něco pod $80.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 14 lis 2011 17:43

Zubr123 píše:Tak to Vás asi nepotěším. Zatím jsem neviděl tak debilní kombinaci, jako rozlišení 800x480, ale jen s pamětí RAM 64 MB (viz obrázek z ResInfo). Zatím jsem si byl jistý, že pro toto rozlišení je vždy použito minimálně 128MB RAM. Proto jsem se ani neptal na rozlišení. Teprve Vaše poznámka, že s tím mým odkazem to bylo menší mě zarazila.
Podle mého odhadu na tom Primo rozumě nepojede. Netuším, zda tuto kombinaci někdo opravdu prodává. Skoro to vypadá na HW chybu, kdy odešla jedna půlka RAM.

Takže asi nemá cenu něco zkoušet,dám mu tam iGo8,to aspoň trochu jede.
A to formátování mi jaksi nejde.Total Commander s pluginem pro WinCE vidí jenom kartu s obsahem na G a v místech v síti vidí "WinCE Device" které nejde ani kopírovat.Nabídka formátování ani ScanDisk nikde není.Jak jsem psal,s Commanderem nemám zkušenosti,ale prošel jsem všechny nabídky.
Podíval jsem se na Aukro na 7"navi.Taková tam není,ale u všech píšou 128MB Flash.
Ještě dávám foto z "CETree SysMetrics.exe".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 14 lis 2011 22:11

S překvapením jsem zjistil, že podobné výtvory se skutečně nechají na Aukru sehnat.
Např.
Kód: Vybrat vše
http://mobily.aukro.cz/gps-navigace-7-0-s-mapami-evropy-i1920889124.html

Bude to asi dost podobné. V této mašince je jen 64 MB RAM a pouze 128 MB interní Flash zřejmě pro uložení systému a menu. Celkem by to odpovídalo i výpisu CETree SysMetrics, který detekoval jen jeden disk a zřejmě proto vidíte v PC jen obsah karty. Dal bych tam iGO8, AutoMapu případně TomToma. Na Primo tato mašinka nemá.
Ještě doplním. Scandisk lze provést např. Ikonou "Tento počítač" - vybrat navigaci - pravé tlačítko myši a Vlastnosti - Nástoje - Zkontrolovat -Automaticky opravovat chyby
Defragmentace je to samé, jen se místo Zkontrolovat vybere Defragmentace
Zformátování je opět podobně Ikonou "Tento počítač" - vybrat navigaci - pravé tlačítko myši a Vlastnosti - Naformátovat. Systém souborů je nutno vybrat FAT32 nebo FAT
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků