Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 12 lis 2011 09:28

Mám prosbu,kolega u mně nechal 7" čínskou navigaci s WinCe 6.Původně ji kopil přes Aukro,takže neví ani typ atd.Má ten problém,že když zapne navi,tak za chvilku mu vyjede že má málo paměti a zamrzne.Měl tam Primo.Předtím to prý jelo.On do toho určitě nevrtal,i kolem PC obchází obloukem.
Zkusil jsem do ní dát jinou verzi Prima a TomTom.Obě navi najedou,ale také za chvíli zamrznou s tím,že je málo paměti.Při najíždění to s problémem vykresluje mapy.Myslel jsem,že zkusím nastavit paměť,ale bohužel to nejde.
Když otevřu Explorer/start/settings a kliknu na Control Panel,tak se nic nestane.
Dal jsem do ní iGO8 v8.3.2 a to jede,ale taky se mi zdá že zpomaleně.Jenže on tam měl Primo kvůli truck.
Známy má tu samou,ale 5" a Primo šlape bez problémů.
Tak jestli někdo nemá radu co s tím udělat nebo jak a kde nastavit,aby se otvíral Control Panel nebo jak ho do ní dodat,jestli tam není.
Stáhl jsem složky se soubory "Programy Win CE",kde je i složka s "Control Panel Extensions",ale jestli to je použitelné nebo ne nevím,ani nevím jak to použít.
Viz foto.
Jestli se to vyřeší nebo ne,i tak díky.

V SysInfo je jenom info,žádné nastavení:
- RomVersion: 82F.2018.36M2584H
- Software Version: V3.6.H063.02.23
- OEM Info: YFAtlas5
- Platform ID: 5955414E46454E47
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 12 lis 2011 18:10

V čínách bývá s Control panelem problém. Vyzkoušejte spíše program ResInfo (máte ho tam taky). Teoreticky je možné, že se nějak změnila hranice mezi Storage a Program memory. Velikost Storage memory by neměla být větší jak asi 1MB. Moc tomu ale nevěřím. Mě se to samé stalo taky. Navigace se celkově děsně zpomalila. Po neúspěšném hledání chyby jsem přehrál FW a bylo po problémech.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 13 lis 2011 10:22

No jo,přehrát FW.Kdyby to bylo PC nebo PDA,tak bez problému,ale čina navigace mě zatím zdaleka obcházela.
Tohle ukazuje ResInfo,bez spuštěné navi.
Jak najít FW,když nevím značku a typ a ani nevím jak přehrát atd.Je možnost víc pomoci? Diky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 13 lis 2011 12:36

Jisté je, že nastavením RAM to není. Spíše naopak, máte překvapivěl velkou Program Free memory (39 MB). Obvykle je to pro PNA s 64 MB tak 27MB až 35 MB.
Somotné přehrání FW je jednoduché. Stažený soubor se po rozpakování nakopíruje na kartu a navigace se restartuje. Tlačítkem ON se pak vybere co se má provést.
Problém je kde sehnat vhodný FW. Hledejte Firmware pro 82F (jen v rychlosti jsem našel např.
Kód: Vybrat vše
http://www.sendspace.com/file/wvo803
).
Možná poradí nějaký majitel shodné navi případně kontaktujte prodejce.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 13 lis 2011 14:24

Tak ten Firmware pro 82F jsem stáhl a už skoro hodinu u toho sedím a zpocený chytám odvahu.Dá se to nějak zálohovat,abych to mohl vrátit zpět?Díky.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod tomasii v 13 lis 2011 16:22

Zkus program Ndump, tím lze zálohovat kompletně obsah pamětí. Psali jsme si o tom ve vedlejším vláknu http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=64&t=2322.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 13 lis 2011 17:09

Tak děkuji za odkaz na vedlejší vlákno.Teď už se nepotím,ale krvácím ze všech otvorů.Asi to zkusím natvrdo a pak to na někoho svedu.
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod tomasii v 13 lis 2011 19:46

Mně šel udělat backup téměř bezproblémově (viz ta diskuze), takže jsem o něco klidnější, zvlášť když je ověřený i opačný postup. :D
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod Zubr123 v 13 lis 2011 20:03

Ten program NDump jsem zkoušel a funguje, alespoň jeho první část pro vytvoření obrazu. Zpětný přenos si zatím netroufám vyzkoušet. Pokud to opravdu funguje a zdá se, že ano, tak je to bezva. Já svým známým doporučuji, aby si kupovali jen takovou čínu, ke které dostanou FW. Jinak je to zbytečný risk.
Ve Vašem případě je problém v tom, že obraz je nutno vytvořit pokud možno hned po koupi a hlavně ve stavu, kdy funguje. Teď to nemá význam jen to pracně vrátíte do stejně nefunkčního stavu. Zřejmě je chyba někde v registrech. Editace registrů není problém, ale jak zjistit co je blbě. To nevím
Několikrát jsem kupoval navigaci nebo pomáhal s výběrem na Aukru. FW jsem vždy dostal od prodejce. Pokud na něj máte kontak, tak to vyzkoušejte. V nejhorším případě vyzkoušejte ten FW z odkazu, co jsem poslal. Zkuste hledat. Nebezpečí je v tom, že blbou verzí FW ji můžete zlikvidovat. Vlastní přehrání FW je pak sranda.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Problém s pamětí a Control Panelem(China)

Příspěvekod bobozka v 13 lis 2011 20:06

No jo,ale já z toho nic nepochopil.Teď to hlavní.Tak jsem to natvrdo přehrál.Šlo to v pohodě,jak psal "Zubr123".Po zapnutí navi ale najede malé okénko s výběrem.Viz foto.Ale to by tak nevadilo.Ten kolega to stejně používá jenom na navigaci.Na kartu jsem hodil Primo.Vypadá že vykresluje o trošku líp,ale stále je to přibržděné.Tady na foru(už nevím kde)jsem našel toto,kde píše: ( Našel jsem firmware 82F.2214.36M2584Q, bez efektu.
U iGO je spomalení celkem malé i když nepříjemné, Garmin XT se ale nedá používat.
Až když jsem skusil navigaci nahrát na 64MB RAM, běží normálně.
Takže chyba je buď v HW pro SD kartu, nebo ve firmware.). Jak se nahraje Primo na RAM ?

Ps. Toto jsem odpovídal na příspěvek od tomasii,ale nestihl jsem to.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil bobozka dne 13 lis 2011 20:41, celkově upraveno 2
bobozka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2011 17:51

Další

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků