Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak oživit navi z DX?

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 23 říj 2011 18:34

Tak DSK2 part00 asi nepůjde backupovat, vždycky se mi zatím backup na nějakých 2-3GB kousnul...

PS.: v předchozím příspěvku jsem opravil chyby v označení.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 23 říj 2011 19:05

Děkuji za nabídku, už jsem ho stáhl a zkouším. Skutečně se zdá, že bude schopen dumpnout i part02.

DSK1:
Hidden.bin - tvrdí mi, že nemá žádné rezervované sektory
Part00.bin 62 906 368
Part01.bin 157 286 400
Part02.bin 3 804 233 728
Part03.bin 4 194 304

Zajímavé je, že Part03 má tentokrát jinou velikost, je přesně 2x větší (stejně, jako u tebe) ... ?

DSK2 je podle mě SDMMC, takže by to asi šlo dumpnout na vnitřní pamět, ale karta musí byt menší než vnitřní paměť a muselo by se tam udělat dost místa. Mám sice pokusnou 2GB kartu (na normální provoz mám také 16GB) a 4 GB vnitřní paměti, ale moc se mi nechce přesouvat věci z vnitřní paměti, jen abych to vyzkoušel.

Jelikož se mi pomocí NDumpCE6 podařilo udělat u dump celého DSK1, tak ho chci zkusit rozbalit na flasku a podívat se, jestli tam nebude něco zajímavého :-)
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 23 říj 2011 20:32

Proč myslíš, že by měla být karta menší, než SDMMC? Snad opačně?

Akorát nerozumím tomu, že NDumpCE6 píše, že DSK1 nemá hidden soubor a ten druhý program ho klidně stáhne. A zase naopak se u něj nedá nastavit DSK2. Že u něj nejde stáhnout ani DSK1 jako celek chápu, když nejde stáhnout partition 2. No kombinací obou snad máme všechno stažené.

Čím jsi to dával do navi? Pomocí YFLoader.exe, nebo YFUpdate.exe?

Pozn.: Jo a k té velikosti souboru: celkově DSK1_0_-167772160.img má 4 030 464 kB.

Jo a zatím se mi nepodařilo (a asi už nepodaří) stáhnout DSK2. SDMMC - Residentflash a Residentflash2 jsem stáhl standardně.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 23 říj 2011 20:46

SDMMC je karta a DSK2 (alespoň myslím) je SDMMC/karta, takže pro dump DSK2 je potřeba aby byla menší, než je volné místo na vnitřní paměti, aby bylo kam dumpnout.

Jinak souhlasím, je tam pár věcí divných - hidden a různá velikost part03.

Použil jsem YFUpdate.exe 318 976
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 23 říj 2011 20:57

Tak té první větě nerozumím. Jasně, že SDMMC je karta (ta, co jsem do navi strčil a na ní mám teď ten program NDump.exe). A na tu kartu chci dát DSK2, takže musí být karta alespoň tak velká, nebo větší, jak je velké DSK2.

Myslím, že DSK2 mohou být Residentflash + Residentflash2, ale že by DSK2=SDMMC se mi nezdá. To by měl program odmítnout kopírovat soubory samy na sebe. Navíc dumpne soubor DSK2_Hidden_512_4193792.img a ten určitě na kartě nebyl.

Kdyby program dumpnul alespoň něco čitelného, tak by to šlo porovnat, ale když se kolem těch 3GB kousne, tak je torzo souboru na kartě nečitelné... Zkusím nějaký hexaeditor, jestli by se do něj nedostal.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 23 říj 2011 21:20

Já si právě myslím, že DSK2=SDMMC. Když budu mít zítra trochu času, udělám místo na vnitřní paměti a zkusím dumpnout tu 2GB kartu.
Hidden je podle mě volné místo před začátkem partition, které by mělo být na správně naformátované SD kartě.
Na mé kartě začíná partition na sektoru 8192.
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 23 říj 2011 22:00

Hrabu se v dumpu DSK1 a zatím jsem zjistil:

Part00 ?
Part01 FAT16 ResidentFlash2
Part02 FAT32 ResidentFlash
Part03 FAT12 ?
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 23 říj 2011 22:14

Dal jsem do navi zcela prázdnou kartu (SDMMC), nahrál NDumpCE6.exe do složky Temp a spustil "Saving full disk DSK2 to folder SDMMC".

Ve WindowsCE vidím složky
Application Data
Documents and Settings
My Documents
Network
Program Files

a zařízení
SDMMC
ResidentFlash

a další složky
Temp
Windows


a v PC vidím složky
Application Data
Documents and Settings
My Documents
Network
Program Files
ResidentFlash
- Primo
SDMMC
Temp
Windows


Dump (WinImage) se dělá do té SDMMC. Teď se zastavil na 2,81GB. Soubor je poodpojení bohužel nečitelný, i editor ho neotevře...

EDIT/EDIT: když nechám ten dump běžet dál, tak při dosažení 4GB začne od začátku - přepíše (smaže?) původní soubor a pod stejným jménem pokračuje v dumpu.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 24 říj 2011 10:41

Dobře, ukecal jsi mě :-)
Udělal jsem na vnitřní paměti (ResidentFlash) místo, dal do navi 2GB SD kartu, nahrál NDumpCE6.exe do ResidentFlash a pustil, zvolil dump celého DSK2, dump proběhl celý a uložil se na ResidentFlash, velikost 1 973 420 032, filesystem je FAT16 (tak je ta 2GB karta naformátovaná), takže velikost i filesystem sedí, z mého pohledu je to tedy jasné ...

Složky ve WinCE mám stejné, z PC míněno přes ActiveSync?
Když Navi připojím k PC normálně, jako mass storage, připojí se mi dvě jednotky: SDMMC a ResidentFlash

Pořád se snažím namountovat ty dumpy, jako virtuální disk, ale zatím se nedaří :-(
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 24 říj 2011 14:23

Jj. použil jsem připojení přes activesync, abych se mohl průběžně koukat na sdhc-kartu, jak dump narůstá.

Přemýšlel jsem o tvém závěru, mně kompletní dump DSK2 nešel udělat. 3x postupně narostl od 0 do 4MB a pak znovu začal od 0 a nakonec skončil s hláškou DONE jako DSK2_0_-605028352.img na velikosti 4 194 304kB. Nechápu proč se dump DSK2 takhle chová, má-li necelé 2GB, jak ti vyšlo. DSK1 part02 má skoro 4GB a provedl se. Kdyby to měl být dump karty na které je jen necelých 200kB, tak proč by byl veliký 2GB. Ledaže by skutečně dělal image karty bez ohledu na obsah a dumpoval i prázdné místo. Pak by to vysvětlovalo to bláznivé chování při dumpu DSK2 na kartu - dumpoval by kartu samu na sebe. Pokud tuto eventualitu nemají ošetřenou, tak je to nakonec možné.
Bohužel nemám tak malou mikrokartu a tak to nemůžu ověřit. Mohl bys ale na kartu dát soubor s nějakým textem (třeba z hexa-editoru) a program NDump dát na RF třeba do složky Temp (aby na kartě nebylo nic jiného, než ten soubor s textem) a pak se kouknout do toho dumpu, jestli v něm ten text je. To by byl 100% důkaz, že to tak je.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků