Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak oživit navi z DX?

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 24 říj 2011 15:05

Podle mého NDump kopíruje celý disk nebo partition, bez ohledu co tam je za data či filesystem, tedy raw od prvního do posledního sektoru a hotovo.
Zkusím udělat raw kopii tý karty na PC a výsledky porovnat.
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 24 říj 2011 17:50

Začínám se přiklánět k tvému názoru. Pokud ověříš, že obsah dumpu = obsahu karty, tak je to prokázané. Pak v NDumpCE6 chybí ochrana proti zacyklení kopírováním do stejného média. :?

Pak by stačil dump DSK1, tomu by odpovídala i nemožnost volby DSK2 u programu NDump+new_9may10
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 24 říj 2011 21:41

Tak jsem porovnal dump z NDumpu s image karty vyrobeným v DiskImage a jsou stejné, dokonce i kontrolní součet je stejný.
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 24 říj 2011 23:29

Takže čeho všeho je DSK1 dump, když DSK2 je SD-karty? RF a RF2 lze dumpnout normálně, takže jsou to W-CE a FW? A proč 3 partitions - co v které je? A co je v té Hidden, která se pomocí NDumpCE6 nedá dumpovat? FAT-ka, nebo loader? Nebo je v partition 0? A je v největší FW? A kde jsou Wokna (vše nejde za chodu Windows dumpovat a tak jejich dump není k zahození).

Nenašel jsi někde popis co kde je? Kouknu se na net, jestli něco nenajdu. Ty popisy, co mám včetně NDumpCE5 a 6, jsou v maďarštině a to pro mě není to pravé, i když kolega Google pomáhá, jak může.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 25 říj 2011 00:23

Budu tipovat, kromě RF a RF2, které jsou jisté:
hidden - prázné místo před první partition
part00 systém (WinCE)
part01 RF2
part02 RF
part03 vypadá to, jako by si tam ukládal nastavení

Blbý je, že se mi ty dumpy nepodařilo zatím pořádně namountovat. U prvního nevím ani, co je tam za filesystem, tipuju romfs, ale je to jen odhad ...
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod Subaruman v 25 říj 2011 10:27

Trošku se vám tady do toho dialogu přimíchám. Já ve své číně, když si ve windowsech dám ovládací panely, tak tam mám mj. "Storage Manager" a v něm vidím informace o uložištích.
DSK1 je u mě "Microsoft Flash Disk" čili to bude vnitřní paměť a DSK2 je "SD Memory Card". Na DSK1 mám 4 partitions a když si dám jejich vlastnosti, tak je tam vypsán i filesystem, obsah bohužel ne. Ještě dodám, že moje šochtle není od YF, takže se to může mít jinak než ty vaše.

part03 vypadá to, jako by si tam ukládal nastavení

Tady bych řekl, že budou uložený registry windows.

Dodatek pro "odborné ladiče", pokud se tu vyskytují: tlačítka jako Format, Dismount a Delete mohou vaši navigaci uspat na věky.
Subaruman
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09 črc 2011 20:22

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod HWTest v 25 říj 2011 12:18

Škoda, že tam žádnej Storage Manager nemám, ani jsem nevygooglil žádnej, co by šel nainstalovat :-(
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak oživit navi z DX?

Příspěvekod tomasii v 25 říj 2011 16:27

Taky jsem na tom stejně, Storage Manager jsem nenašel. Nakonec SKU 45499 se od SKU 45498 asi moc lišit nebude. Aspoň na první pohled jsou obě navi stejné.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Předchozí

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků