Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

RDS - TMC

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: RDS - TMC

Příspěvekod Zdenek123 v 03 říj 2011 16:17

Amatére
Přiznám se že se v tom zatím moc neorijentuju ale plácám.
To iGo je originál tak mě nenapadlo když v nastavení programu
je možnost TMC vyhledat buď automaticky což udělá asi 7 testů
nebo ručně (vyzkoušel jsem všechny možnosti které mi to nabídlo)
a vždy “ TMC nenalezeno“ hledat problém v systémových souborech.
Nic méně po několika radách tady jsem se podíval na soubory
Sys.txt a systém.ini ale ani v jednom není zápis ( tmc ).
Zkusím doplnit a dám vědět.
Jinak v adresáři \data.zip\config\devices\ je hafo přístrojů ale ten můj tam není.
No a podle Ferdy 61 začínám mít pocit že ten můj pekelnej přístroj TMC neumí
protože ani v manuálu ani v natavení v rádiu není zmínka o RDS-TMC pouze RDS
Zatím díky
Zdenek123
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2011 17:01

Re: RDS - TMC

Příspěvekod amatér v 03 říj 2011 17:48

O tom co znamená zkratka RDS - TMC se dozvíš třeba zde:
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Radio_Data_System

nebo zde:
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Radio_Data_System


Samozřejmě najdeš i jiné odkazy, ale ono se těžko radí, u přístroje který popisuješ, se dá odvodit, že je z Dellextreme, a tady má prodejce tendenci zveličovat (uvádět údaje, které zrovna neodpovídají skutečnosti).

Hlavní je mít přístroj, který umí přijímat RDS, to jsou doplňkové informace a jednou z jejich součástí je i TMC. RDS u rádia poznáš tehdy, pokud máš naladěnou stanici, která RDS podporuje, v momentě, kdy je vysíláno dopravní zpravodajství hlas rádia zesílí a potlačí zvuk právě vysílaného pořadu. Samotné rádio pokud v něm není navigace TMC zprávu zpracovat neumí, ke zpracování TMC jsou potřebné ještě mapové podklady, samosebou jen takové mapové podklady, které TMC umí dešifrovat.

Edit: Mimo jiné píšeš: " ...To iGo je originál..." Tomu se mi nechce věřit, pravděpodobně jsi naletěl prodejci (pokud jsou tam mapy z roku 2009 - 2011, je pravděpodobnost mé pochyby o legálnosti na hranici 100%), tato verze je někdy z konce roku 2008. Podívej se do nastavení informace o programu, tam je přesné datum.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: RDS - TMC

Příspěvekod Zdenek123 v 03 říj 2011 20:05

Prodejce v tomto případě asi nemá tendenci zveličovat protože v samotném nastavení rádia se dá zapnout a vypnout RDS a další funkce které jsou také součástí RDS
jako je TA (Traffic program id.) a TA (Traffic announcement id.) jsou také k dipozici a fugují.

Co se týče iGO máš pravdu program jako takový je z 18.listopadu 2008 a mapy jsou ze září 2009.
Ale samolepka na SD kartě vypadá věrohodně.
Já to takhle koupil funguje to tak jsem tak jsem to neřešil.
Nicméně se musím zase vrátit k TMC.Byli tady návrhy zápisu do sys.txt a do system.ini k tomu jsem se dneska neměl čas dostat ale je mi divný že ač v nastavení iGO je
možnost vyhledat příjmač nebo jak to nazvat a to buď automaticky nebo ručně v těchto systémových souborech o tom TMC není ani ťuk.
Co tam ale napsat aby to fungovalo pakliže to tam musí být.Prohlížel jsem data.zip a je tam opravdu spousty zařízení ale každý tam má zápis jiný a ten můj tam není.
Zdenek123
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2011 17:01

Re: RDS - TMC

Příspěvekod amatér v 03 říj 2011 20:17

Ještě mě napadla jedna věc, nemáš v sys.txt nějaký zápis pod [device] ?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: RDS - TMC

Příspěvekod vovi v 03 říj 2011 20:24

To, že rádio umí RDS, ještě neznamená, že by muselo umět dekódovat i TMC složku. A i kdyby umělo,
může být i problém ve vzájemné nekompatibiltě iGO a komunikačního protokolu TMC přijímače. Něco podobného je u strojů MIO MOOV - pokud mají vestavěný RDS-TMC přijímač, tak ten funguje jen se softem "z továrny" (klon Mireo Cardinale). A jakýkoliv iGO či Primo soft si s příslušným komunikačním protokolem nerozumí. Neznám nikoho, komu by se TMC s iGO8 povedlo na Moovkách rozchodit.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: RDS - TMC

Příspěvekod Zdenek123 v 03 říj 2011 20:43

v sys.txt žádný (device) není
a pomalu se začínám přiklánět k tomu že je to nekompatibilní s protokoly iGO tedy obráceně
Jo DEVICES je pouze v data.zip

Ještě jsem našel internetu toto jestli je to k něčemu

TMC for YU 2013
using silicon lab si4703-gm chip and silicon lab
c8051f331 mcu
supports igo/tomtom map
Díky za trpělivost
Zdenek123
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2011 17:01

Re: RDS - TMC

Příspěvekod SvoDa v 04 říj 2011 06:44

myslím, že už tu někdo psal, že rádio může mít RDS nebo RDS-TMC, ale že ono iGO8 si nemusí s tímto HW poradit (nějaké dopravní informace se mohou zobrazit nikoliv v rámci iGO8, ale pouze na displayi rádia).

Způsob jak to vyzkoušet funkčnost TMC v iGO8 na tvém rádiu je i ten, že si zjistíš nejbližší vysílač (stanici) vysílající TMC, spustíš iGO8, nalistuješ do menu TMC, vypneš automatické ladění a navolíš onu stanici, popř. předtím budeš muset způsobem pokus/omyl kombinovat hodnoty baud a port, dokud se TMC nechytne
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: RDS - TMC

Příspěvekod vovi v 04 říj 2011 06:51

On to tu někdo psal ob jeden příspěvek před tebou, Dane. A pokud nebude komunikační protokol přijímače kompatibilní s iGO, tak ten tvůj postup stejně nebude k ničemu. Myslím, že rychlejší ověření by mělo dát vygůglení co nejpodrobnějších parametrů rádia a porovnání se seznamem podporovaných TMC protokolů v iGO. A v neposlední řadě také ověřit, že stroj skutečně obsahuje TMC dekodér - pouhá přítomnost FM přijímače s RDS to nikterak nezaručuje.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: RDS - TMC

Příspěvekod ferda61 v 04 říj 2011 14:54

.....je to tak,jak jsem zde již psal a ostatní to potvrdili,to že rádio má RDS,neznamená,že bude mít všechny funkce RDS,mezi něž patří mimo jiné i TMC..........taky jsem pokukoval po navi v DX,ale nakonec než bych riskoval nějakých 1500-1800 Kč,koupil jsem Dejvida 6 a jsem maximálně spokojen(snad jen horší čitelnost displaye na denním světle-použitím ,,stříšky"eliminováno),vše chodí jak má,satelity hned 7-9 ks jak naskočí Primo a to i v místnosti asi 2m od okna,a to máme plechovou střechu,TMC jsem rozchodil podle rad zde upravou data zipu,jsem spokojen,....díky kolegové!!!!!!!!!!!!
Dejvid 6, Primo 2.0(9.6.2.209584) +diMka+mapchanger
ferda61
 
Příspěvky: 8
Registrován: 27 dub 2010 15:48

Re: RDS - TMC

Příspěvekod Zdenek123 v 04 říj 2011 17:48

Tak je vyřešeno.
Kdyby v iGO v nastavení nebyla ta možnost použití TMC tak by mě snad ani nenapadlo
se v tom šťourat.Než bych se ale trápil z pracným a nejistým nastavováním protože
sehnat o tomto rádiu jakoukoliv podrobnou dokumentaci je nemožné tak budu
zase používat jako už 20 let před tím osvědčené ““TMC““ v podobě CB rádia.
Měl jsem ho ve všech autech a mám ho i v tomto.
Díky všem zúčastněným za rady a názory .
Mějte se fajn a budu dál sledovat toto fórum protože tu jsou velmi cenné rady
Zdenek123
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2011 17:01

Předchozí

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků