Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod vovi v 13 říj 2011 06:58

Chlapi, abyste nemátli případné další zájemce, nazývejte věci správně. Ten unlock se jmenuje MioPocket, s T na konci! ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 13 říj 2011 08:14

Omlouvám se za malý překlep. Abych to napravil, tak zde je malé video
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=wX6_5GWA4jY

a zde se nechá stáhnout
Kód: Vybrat vše
http://netfresco.com/MioPocket/default.aspx

Tento unlock ale zasahuje dost brutálně do systému. Deinstalací se neodstraní všechno a sám bych si netroufl použít ho do čínských navigací pokud bych neměl FW
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod vovi v 13 říj 2011 08:26

Pokud máte strach z toho, jakou paseku by po sobě mohl MioPocket zanechat, doporučuji spíš než unlock používat spouštěč - ten na rozdíl od unlocku nic neinstaluje a nepřepisuje, po vytažení karty se spouštěčem je navigace v původním stavu. A s trochou znalostí si jednoduchou editací texťáku můžete přidat zástupce pro spouštění libovolné aplikace (pokud ovšem na vašich woknech chodí - spouštěč ji rozchodit nepomůže ;) ).
Jeden příklad tady na fóru: viewtopic.php?p=46230#p46230
Dají se tu najít i modifikace pro jiná rozlišení, stačí do hledání zadat spouštěč.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 13 říj 2011 09:55

Naprosto souhlasím s Vojtou. Unlocky typu MioPocket (ten zhruba od verze 40) přepisují registry a přidávají věci do Woken a po ukončení se musejí odinstalovávat, nebo po nich zůstanou upravy a doplňky a navi nejede. U Mia Cxx0 to tolik nevadí, reset a nová instalace navi programu to odstraní (z flashky se natáhne původní obsah), ale u novějších navi (a samozřejmě čín) se z flashky Wokna a registry neopraví a je zaděláno na velký problém. Takže spouštěče jsou opravdu jistější - něco, co nepíše do registrů a neupravuje Wokna. Na opravu toho pak musíš dost znát a mít backupy systému a registrů.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 13 říj 2011 12:21

Většina programů, počínaje TotalCommanderem zasahuje do registrů. Dobře udělaný unlock alespoň umí tyto změny vrátit do původního stavu. Proti tomu spouštěč je jen samotný generátor plochy.
V MioPocket 3 se při deinstalaci obnovují jen některé registry. Proti tomu v MioPocket 4 se mají teoreticky obnovit kompletně. Problém je, že k exportu registrů se používá program TaskMgrReg.exe a ten v některých čínách nechodí. Já jsem si z toho důvodu dělal vlastní program pro export registrů. Obě verze MioPocket navíc kopírují dost souborů do windows a ty se neobnovují. Stačí porovnat co se provádí při instalaci (skript Unlock.mscr) a naopak co provádí při deinstalaci (skript Remove-MioPocket.mscr)
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 13 říj 2011 17:54

Zubr123 a Tomasii máte pravdu. Jak jsem psal na začátku vlákna, první instalaci jsem pěkně zvoral, registry popřepisované, ale start žádny, padalo to jenom do exploreru. Rúčo jsem našel uninstal, spustil jej a registry jsem nemusel vůbec obnovovat z vlastní zálohy, protože byly identické. Je pravda, že zásahy unlocku jdou hodně do hloubky registrů, ale jak tady už padlo, v podstatě skoro každý program si do registrů něco zapisuje, takže nevidím problém. ;)
Ta MioPocket4 poslední verze se mi líbí tím, že po resetu vše šlape jak má a po likvidaci unlocku, v případě, že ho už nechci, se vše vrátí do původního stavu. Navíc když chci původní systém, stačí povytáhnout kartu a resetovat. Bez uninstalu jsou ve start skupině exploreru všechny programy unlockem nainstalované, ale půlka z nich pochopitelně nefunkční, protože je karta mimo. Po zastrčení karty se unlock normálně i bez resetu rozeběhne.
S těma "čínskejma" a odvahou zasahovat do nich opět nevidím problém. Málem veškerá elektronika tohoto druhu se stejně vyrábí v číně a nevím co kdo má za problém. Jasně že prodejci "značek" (což jsou opět většinou výrobky číňánků) budou protestovat, ale mně zajíma moje peněženka, ne jejich!! :evil:
Zkrátka a dobře. Za patnáct stovek krabička bez navigace, k tomu vlastní iGO ze staré navigace, 8GB kartička za tři stovky, dva týdny moc zajímavé zábavy s programy zdarma - co víc si mohu přát? Za ty prachy i kdyby to za chvíli kleklo mi to stálo. Zatím to ovšem šlape, mám krásnou navigaci, mohu ukazovat fotky z dovolený, filmy z lítání, pouštět si hudbu do autorádia bez dalšího káblu součastně z pokyny ostraváka, brňáka nebo Lišky, číst si (nebo poslouchat) E-knížky po dobu cca tří hodin, hrát si víc her jako mám v PC, malovat si (ideální pro získání podpisu bez scanneru), a vůbec, mít pořád při sobě hromadu nástrojů pro zábavu i užitek. A to většinu z toho, co tam mám, použiju možná jednou :D .
Mimochodem (asi se opakuju), tato verze je reálně pro moje rozlišení, má češtinu i slovenčinu a možnosti sám si upravit cokoliv ve vzhledu rozhraní. jsem spokojen, jediné co sháním je WiFi modulek a pořádnou baterii. Pak to bude dokonalé (na televizu kašlu, to by mi to "privatizovala" moje většinová polovička :D )...
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 13 říj 2011 20:56

Osobně proti čínám nic nemám a taky jsem jich pár měl. Pro bastlíře je to bezva hračka. Z hlediska uprav jsou v podstatě tři typy PNA.
a) Registry se obnovují do základního stavu vždy po zapnutí napájení - např. navigace MIO
b) Registry se obnovují Resetem nebo HW resetem - např. navigace Navigon.
c) Registry lze obnovit jedině přehráním FW. Je to tak téměř vždy v noname navigacích. Průser je, pokud si vymažeš registry init.
První dva typy jsou poměrně blbuvzdorné. Zato poslední typ v kombinaci s neznalým pokusníkem dost často končí jako svítící těžítko.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 13 říj 2011 23:08

Přesně jak píše Zubr123. Čína není jako čína, protože pro řadu z nich neseženeš FW a to ostatní, co si dokážeš smazat. Pak z toho můžeš mít to svítící těžítko. Navíc i když seženeš FW, nikdy si nemůžeš být 100% jistý, že je přesně pro tvoji čínu, i když by podle popisu měl být. Měl jsem už řadu navi v ruce, ale při flashování nemám nikdy moc dobrý pocit. Dělám to, jen když navi odmítá spolupracovat. To ostatně platí i o formátování a úplném scandisku pamětí v navi. Někdy je víc zbytečného strachu lepší, než víc neopodstatněné odvahy. :idea:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 05 bře 2012 22:47

Zubr123: Platí bod "C", ale zapoměls na obnovu registrů z ruční zálohy a MioPocket to dělá automaticky sám. Otestováno, při odinstalaci tam smahne vše v původním znění a bez titulků. Zbytek vlastně jenom doplňuje knihovny (chybí samozřejmě ty důležitý pro hackery) a pokud přepálí tak novější verze, co se rovná standardnímu upgradu, provozovanému microsoftem již drahná léta.
Je jasné, že jakýkoli zásah do přístroje je riziko, ale rizikem je i chůze po chodníku, takže "o o o tom to je" . Mě to šlape krásně, jsem spokojen a pořád hledám možnost v tom otestovat androida, i když předpokládám, že půjde o půlkrok zpět. Důležité pro mně je ten test a ošahání - viž kontrolní otázku o všeuměl krabičce... :D
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 05 bře 2012 23:21

NOVINKY ohledem této "navigace":
Hraní si s obrazovečkamai, systémem a podobnými "důležitými" věcmi se nakonec uklidnilo a používání přístroje se nakonec omezilo na čtečku, GPS, hudba a audioknihy v autorádiu, fotky, sem-tam filmek a to ve zmíněném pořadí. Použití čtečky se mi nakonec před vánoci vymstilo tak, že jsem si zdříml u čtení a "GPS" mi vypadla z ruky na koberec (výška cca 45cm) a praskl display, tedy přesněji touch pad. No a bylo po žížalkach! Tak jsem napsal číňánkům co že se mi stalo, sypal jsem si popel na hlavu a prosil o nový touchpad. GPS jsem rozebral na studijní účely a pro případnou opravu. Číňánkové mně politovali a zjistili, že výrobce jim nový touch nedodá, ať jej tedy zašlu na opravu k nim, dali adresu kam (kurňatojesložitáadresa!!!) a co mám udělat. Tak jsem to tam poslal někdy těsně před vánoci za neuvěřitelnou cenu 170Kč za balíček!! A čekal jsem co za cenu mi za opravu naůčtují - test, no! Když to po deseti dnech došlo k nim, chvilku hledali a našli. Následovala otázka, jestli to chci opravit, nebo chci vrátit peníze, anebo chci stejný přístroj. Zopakoval jsem jim, že jsem si to rozbil sám a že si to zaplatím, když už jsem takové kopyto. Odpověď stejná "chceš peníze, nebo opravu?" Tak píšu, že chci stejný přístroj a na druhý den jej odeslali. Kulím oči doteď... Od rozbití přístroje po obdržení nového je tři měsíce - v podstatě stejná doba, jakou si například ALZA vyhrazuje na reklamaci a občas ji i dodržuje - vlastní zkušenost s DVD rekordérem a to ještě zkoušeli na mně, že ten volnej šroubek uvnitř DVD, co udělal ten tvrdý zkrat na síti, jsem si jistě udělal pod neporušenou plombou sám! Nakonec sice poslali jiný DVD, ale po dvou letech jsem zjistil, že přijímač digisignálu stojí za ho...o, což jsem tehdy nemohl zjistit, zato oni v Praze o tom 100% věděli a věděli i to, že to nemám možnost kontrolovat...
Přístroj z číny tedy dnes došel a já do něj valím všechny zálohy a nastavení, co jsem si odložil z toho rozbitého. Jak to všechno dobře dopadne, dám vědět pro pobavení i poučení dalších "vrtáků" mně podobných...
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků