Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 24 zář 2011 20:22

Zdravím pracovitú spoločnosť
Pred dvoma týždňami mi došla táto navi z
Kód: Vybrat vše
http://www.focalprice.com/detail_EG299B.html
,ktorú som vyberal BEZ navi programu, pretože ten mi zostal po mojej odídenej do kremíkového neba po dvoch rokoch dobrých služieb :oops: (sľubujem, že na navigáciu už nikdy nevezmem letovačku...)
Pridám pár postrehov pre 7inch a WIN embeded 6, (na niektoré som prišiel po ťažkých skúškach :oops: ).
Za prvé, nie je pravda že číny majú SFIR modul na porte dva. Ja som ho našiel na sedmičke, rýchlosť sa nemusí zadať, ale predĺži sa štart. Mám tam toto
[gps]
port="7"
baud="57600"
source="SiRF"
delay="125"

Táto (anineviemakotočudonazývať) "navigácia" má odomknuté windowsy tak nejak napolovicu. Bez problémov funguje jak tlačítko, tak súbor YFGo2CE.bld v roote SD karty.
Tiež bez problémov funguje zmena "programs" v registroch a zostane aj po reštarte, alebo i po resete. Problém mám ale s plochou (desktop - obsah adresára), ktorý sa jednak prepáli na pôvodný priamo v adresári (keď tam nakopírujem zástupcov), ale po prepísaní v registroch a nasmerovaní inde, sa zmení aj ten záznam v registroch. Pritom záznam o "programs" sa nezmení!! Som z toho jeleň a už ma nič inteligentné nenapadá - prosím o inšpiráciu.
Zaujímavosť získaná laborovaním (ak na to prišiel niekto predo mňou, prosím o nehodení kameňa): Štvaly ma tie názvy na ploche - furt samé "Shorcut to ***", tým zaplácaná obrazovka, žiadny prehľad, lebo to najdôležitejšie v názve je skryté a podobné nechutnosti. Riešenie sa zdalo jednoduché, stačí nakliknúť, podržať, objaví sa tabulka s ponukou "premenovať", po voľbe sa objaví klávesnička a je možné zmeniť meno zástupcu. Až na to, že po takomto premenovaní zástupca prestal z neznámych dôvodov fungovať (obsah sa nijako nezmenil, prípona zostala!). Riešenie: Toto samé urobiť nie na ploche, ale v TC priamo na súbore v adresári zástupcov. Svete div se! Keď dvaja robia to samé, nie je to to samé. Zástupci fungujú, viď obrázky.
I keď som prístrojčekom za necelých 1500 českých nadšený, ešte jedna vec ma štve. Po "refresh" plochy sa zástupcovia preskladajú doľava a, čo je najhoršie, premiešajú sa ako karty do mariáša. Mám ich tam celkom slušné množstvo a fakt ma nebaví hľadať v tom mrňavom texte práve toho, čo momentálne potrebujem. Vie niekto, ako donútiť GatesOkno aby si pamätalo poradie ikon?? Kým sú tam tri - desať, dá sa v tom orientovať, ale pri viac ako 50 kúskoch je to hľadanie o nervy! Viď obrázky:Obrázek

a po poprehadzovaní obyčajným "refreshom"

Obrázek

Bežia aj niektoré hry z menším rozlišením, ale nechávajú rôzne fragmenty

Obrázek

ale moja obľúbená brnkačka je tieto bublinky

Obrázek

Mám tam svoju bývalú navigáciu iGO a v rámci štúdia som priložil i to najnovšie. Všetko sa to pohodlne zmestí na vnútornú FLAŠKU ( :D ) a šlape to ako z praku. Rozlišenie som upravil takto

[Rawdisplay]
HighRes=0
screen_x=400
screen_y=240
stretch="1"
driver="gdi"
class="landscape"


lebo pôvodné bolo 400x240px a bez riadku "stretch" bol obraz na celej obrazovke, ale touch reagoval len v štvrtine. Toto je ale známa vec, dávam ju sem len pre upresnenie.
Na tomto snímku je vidieť adresu do systému (tú dvojku!), z ktorého mám na plochu vytiahnutých zástupcov známym spôsobom.

Obrázek

Kde je vidieť zálohu toho súboru (posledný) pre spustenie priamo do plochy windows v roote SD. Obsah je ľahostajný.
Dva nasledujúce obrázky sú tesne po reštarte, kde je vidieť zmenu registru v "plocha" a bez zmeny v registry "Programy". No vysvetlí mi to niekto?

Obrázek

Obrázek

Za každý nápad budem vďačný i poldecákom, alebo pivom ;)
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod honzast v 25 zář 2011 07:11

Zdravím,
Moje postřehy s čínou: Windows CE jsou ořezané Windows mobile, takže po nich nemůžeš chtít všechno. Při startu W CE se také mimo jiné spouští soubor *.reg, kde mají napsané co mají vždy přepsat v registre. Ten je potřeba najít a změnit, ale při HR se zase přepíše na původní (mají ho v ROMce). V Primu když použiješ data.zip pro rozlišení 800*480, tak pojede bez problému na celé obrazovce a nemusíš používat zápis v sys.txt na celou obrazovku. Zástupci na ploše se nepřeházejí jako karty, ale seřadí se podle abecedy. Je nutné zadat, aby se nesetřiďovali.
Jinak mašinka je to pěkná. Bylo by dobré zjistit jak nainstalovat plnohodný Windows mobile.
Hodně úspěchů s laborováním.
Naposledy upravil honzast dne 26 zář 2011 06:20, celkově upraveno 1
NONAME Čína 5" Win CE6, 800x480, 128RAM, PRIMO 8.5.11.168090, Xperia Arc S neotevřený, Android 4.0.4 Primo pro Android Think 1.1 ver. 9.6.7.235654
honzast
 
Příspěvky: 126
Registrován: 07 úno 2010 22:02
Bydliště: Brno

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 25 zář 2011 21:42

Dík za reakciu.
To s tým 800*480 môžem robiť v deviatke, ale tú nebudem používať, nie je moja. Mám osmičku na rozlišenie 400*240 a nijako som sa nesnažil zháňať väčšie rozlišenie. Stačí mi takto, myslím, že to je aj rýchlejšie, veď procák má menej na počítanie a prenášajú sa menšie obrázky. Skin mám v 9-Primo od dimky, v 8 ani neviem, ale veľmi sa mu podobá - hlavne tam mám všetko, čo požadujem a je to slušne rýchle. Navyše na to krásne vidím a pritom nedočiahnem... :D
Horšie je to s tým registrom. Našiel som dva *.reg súbory, ale obidva som vyrobil sám - jeden ako zálohu registrov (export v regedite) a druhý používam na rýchly zápis tej plochy ako jednu z dvoch možností návratu plochy do požadovaného stavu. Druhá možnosť je nakopírovanie súborov (zástupci) do adresára "windows/Plocha". Vyzerá to tak, že záloha registru je uložená v tej "read only" pameti a tam si asi neškrtem. Len mi stále nejde do hlavy, že si to zapamätá cestu k "programs", ale cestu k "desktop" to prepisuje. A kde sú uložené zápisy nových programov, alebo napríklad história čítacieho programu (E-book), ktorá tam zostáva i po resete...
Ale pri tom hľadaní v registroch som zistil, že zápis (ručný! kurňa, to je pracnééé!!!!) do HKLM/init/YFShortcuts zostane aj po reštarte, či to bude tak aj po resete, neviem. Vyrábať ručne hodnoty registru je pekná pakáreň, hlavne keď je klávesnica veľkosti škrtátka na zápalkách a písmenko je menšie ako koniec plastovej tužky.
To s tými ikonami na ploche sa jaksi nedá odstaviť, niečo tam navolené byť musí a ten hokej mi robilo to, že rovnaká voľba obráti poradie. Holt som si to nevšimol...
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod honzast v 26 zář 2011 06:23

K úpravě registrů používám program CERegedit, který je volně ke stažení
Kód: Vybrat vše
http://magazin.softimage.cz/ceregeditor-vyborny-editor-registru-pro-windows-mobile/

Navigaci připojím k počítači a potom je práce již jednoduchá. Dělat to v navigaci je skoro nemožné.
Honza
NONAME Čína 5" Win CE6, 800x480, 128RAM, PRIMO 8.5.11.168090, Xperia Arc S neotevřený, Android 4.0.4 Primo pro Android Think 1.1 ver. 9.6.7.235654
honzast
 
Příspěvky: 126
Registrován: 07 úno 2010 22:02
Bydliště: Brno

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 26 zář 2011 10:55

Používat plochu windows (program explorer.exe) pro spouštění vlastních programů je sice jednou z možností, ale podle mě jedna z nejhorších. Jednodušší je použít nějaký spouštěč nebo unlock. V podstatě je to program, který generuje vlastní plochu a umožňuje snadnější konfiguraci zobrazení. Zobrazení lze například rozčlenit do více podobrazovek podle kategorií, snadněji lze měnit obrázky ikon, polohy ikon jsou pevně definované atd.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 26 zář 2011 21:51

ďakujem honzast za odkaz, perfektná pomôcka. Krásne funkčné.
zubr123 - používať plochu je vecou zvyku. Na desktope to samozrejme nerobím, mám tam len pár najdôležitejších odkazov, ale v tomto malom žďorbe sa preklikávať na spustenie nie je až taká zábava. Ten odporový touch neni presný, naviac jeho presnosť dosť ovplyvňuje i to, ako to držím v ruke. Stačí pritlačiť niekde odspodu (zo zadnej strany) a klik sa kľudne prejaví o centimeter vedľa. Tie ikony na ploche hrubo skrátia čas spustenia programu.
Ten vyššie spomenutý [HKLM/init/YFShortcuts] funguje výborne až na to, že prekopíruje LEN 18 odkazov a ostatné sa z mne neznámych dôvodov na ploche neobjavia i keď v registy zostanú aj po tvrdom resete. Buď to má niekde obmedzenie na počet (vždy je rovnaký), alebo to jednoducho pri štarte časovo stihne vytvoriť len tento počet zástupcov a potom je odpálený pokračovaním štartu. Takže zatiaľ najrýchlejšie vrátenie plochy podľa priania je import zálohy tohoto konkrétneho kľúča do registru. Regedit (ten vnútorný) mi zostáva v "Start/Programs" (samozrejme nie je v adresári Windows!), takže na štyri kliky beží Regedit a v ňom priamo "súbor/import" a ten mám v roote "C:", takže len dva ďalšie kliky a je to tam. Záverom samozrejme musím dať "refresh" plochy.
Videl som video s podobnými "číňánkami" kde šlape dual boot. Ten druhý systém je android a dosť ma to zaujalo, lebo s androidom nemám skúsenosti a rád by som si ho trochu ošahal. Nevie tu niekto o tom viac? V desktope mi je štart systému (i v prípade dual bootu) jasný, tu vlastne nemám predstavu, ako to presne nabieha a kde by sa ten dual dal strčiť. Ide o to, jestli je možné aby sa pred natiahnutím systému dalo naštartovať niečo napríklad z SD karty. Podobne, ako v desktopoch, ale tu o žiadnom BIOSe neviem i keď myslím, že niečo podobné tu tiež byť musí.
Video je tu:
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=3J6IdDt9eLo

Ale na tých ruských stránkach sa treba registrovať za poplatok, naviac to tlačí do compu háveď, takže som tam nič nezistil. Ale hier na tieto mrchy tam je hafo.
Číňankovia predávajú dokonca i 10" tablet rovno s troma systémami - WIN7 + ANDROID + LINUX UBUNTU. Tak to je palba, má to i navigáciu, 3G, WiFi a podobné divočiny a z kapacitným touchom stojí skoro $600... Určené isto-iste pre podobných vŕtačov ako som ja :oops: :oops: :roll: Mne by popravde stačilo, keby som na tomto rozchodil SLAX.
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 27 zář 2011 07:11

Trochu jsme si nerozuměli. Samozřejmě je jednodušší spouštět programy ikonami na ploše, ale jde o to, jakým programem se ta plocha vytváří. Ty se snažíš použít explorer.exe, který má velice omezené možnosti. Je to jen jedna plocha, kde ani nejde určit pozice a velikosti ikon. Mít na ploše 50 náhodně poskládaných ikon mě připadá velice nešikovné. Já používám program SystemInformation.exe, kde jsou parametry každé ikony (obrázek, souřadnice ikony, text, souřadnice textu, velikost ikony a textu) určeny jednoduchým konfiguračním souborem. Lze použít i různé animační efekty, nadefinovat pozadí, zobrazení stavu baterky, datum, čas apod.
Pokud potřebuješ po startu něco nastavit (nastavení, export a import registrů, nakopírovat soubory, zástupce apod. ) tak se podívej, jak se zachází s programem MortScript. Ten je na to ideální. Jako inspiraci si případně stáhni můj unlock
Kód: Vybrat vše
http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=63&t=1761&start=10
. Najdeš tam dost skriptů včetně přesměrování systémových adresářů, plochy apod.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 27 zář 2011 14:34

zubr123. No to je nádhera, teraz ti už rozumiem a srdečne ďakujem. Na ten prvý príspevok od teba sa dá aplikovať príslovie "nemému decku ani vlastná mater nerozumie". Tento ale i rieši a inšpiruje, teda debata sa presúva na solídny základ. O tom MortScripte som už čosi počul a idem sa na to bližšie pozrieť - vypadá to veľmi zaujímavo. A tvoje unlocky už ťahám. Neviem teda, či pôjdu aj v rozlišení 800*420, ale za test nič nedám.
Dnes som našiel niečo o tom spomínanom androide. Pri čítaní tých fór sa mi potvrdzuje môj prvý a veľmi nedokonalý dojem, že to asi bude ešte viac orezané ako tieto WINCE. No ale v každom prípade si na to chcem šáhnuť, lebo si myslím, že vlastnú skúsenosť nič nenahradí.
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 27 zář 2011 22:10

Unlock chodit bude, ale žádný skin pro Tvé rozlišení jsem nedělal. Není to ale problém. Myslím, že velice rychle pochopíš, jak a čím je definována obrazovka. V unlocku je i návod, kde je stručný popis příkazů.
Jen pro informaci. Skin se nejsnáze ladí přímo v PC tak, že si unlock rozbalíš někam do PC a v něm spustíš program
\MnUnlock\Skin\SystemInformation32.exe. Soubor SysInfoSettings.ini definuje první obrazovku.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 27 zář 2011 22:45

Mám podobnou čínu. Na rozdíl od Mia se po tvrdém restartu neobnovují registry na původní hodnotu a i řada dalších nastavení se nemění. Pokud tedy uděláš nevhodný zásah a navi se kousne, restart nepomůže. Proto je potřeba mít, jak píše správně Zubr123, nejen zálohu obsahu ResidentFlash, ale i firmwaru, jinak "pozdě bycha honit". :!:
Když se koukneš na fórum, najdeš řadu nešťastníků, kteří nejprve konali a pak přemýšleli.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků