Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 10 říj 2011 07:39

HEHEHE, prečo práve magori? Ja sa zaoberám elektronikou 47 (slovom styridsať sedem) rokov. Pamätám triódy a neúspešne som staval trojlampovku. Medzičasom mi vlak úplne neušiel, dnes programujem PIC od vlastného vymyslenia až po program. Na toto ale zďaleka nemám. Myslím tým konštrukciu. Preto som unesený a moje nadšenie nepozná medzu.
Desktopy sú nezaujímavé (no v začiatkoch boly, ale prechádzal som v 91 roku zo Sinclaira), dnes ich používam len ako pracovný nástroj.
Toto je perfektná hračka a chcel by som do toho akurát výkonnejšiu batériu. Alebo to strelím a kúpim 10" PDA s navigačným modulom v kábliku. Brzdí ma len to, že v tých lacných je len android a s tým nemám žiadne skúsenosti - chcem windows v ktorých sa môžem hrabať :D :D Alebo radu, ako sa dá strčiť do tohoto android, aby som mohol experimentovať. Zdá sa mi, že android je odnož linuxu, ten používam pri CNC mašinke, ale neprogramujem v ňom....

ps.: Čítam to po sebe a musím priznať, že z objektívneho pohľadu magor som :oops: :o :shock: :lol:
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod vovi v 10 říj 2011 08:19

No vždyť právě tohle jsem měl na mysli - pro naše rodiny jsme magoři, protože se pořád hrabeme v nějakejch malejch krabičkách, a neděláme nic, z čeho by měla i ta naše žena užitek. A pro mlaďochy, odchovaný ke konzumaci, jsme zase magoři proto, že se vrtáme v něčem, kde přece stačí mačkat tlačítko nebo displej. :lol: :lol:
Ale právě proto, že veškerá tahle technika je o pár generací mladší než my (magoři), a že jsme ji pozorovali od jejích prvních neobratných krůčků, je to pro nás něco jako zázrak, že taková malá krabička umí ....... spoustu věcí. A nás (magory) baví učit ji ještě spoustu dalšího, co pochopitelně nebudeme nikdy potřebovat.

V této souvislosti musím připomenout svou obvyklou testovou otázku:

Setkáš se s mimozemšťanem, který si tě oblíbí a daruje ti malou kovovou krabičku, která dokáže vyléčit veškeré nemoci, zahnat hladomor a přinést všem lidem blahobyt. Co uděláš:
a) věnuješ krabičku prezidentovi své země, aby z ní měl užitek celý národ?
b) věnuješ krabičku generálnímu tajemníkovi OSN, aby z ní měl užitek celý svět?
c) zkusíš ji rozebrat, abys viděl, jak to funguje?


Cé je správně, není-liž pravda? Tak znovu: VÍTEJ!! ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 10 říj 2011 08:33

Ďakujem, ďakujem, skutočne patrím medzi "C" :lol: :lol:
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod JaPan v 12 říj 2011 11:21

vovi píše:Cé je správně, není-liž pravda? Tak znovu: VÍTEJ!! ;)

Naprosto přesné. Skupuju spousty "krámů", které jsem kdysi zkoušel realizovat za pomocí desítek SN74xx a jim podobných. Otevřu to, zjistím, že uvnitř je černý "bobek" a pár drátků, zavřu to a kochám se tím, že to funguje. Přitom nostalgicky hledím na krabici "švábů", za které bych před revolucí koupil auto....
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 12 říj 2011 12:22

Tak to jako stará generace úplně chápu. Když chci doma udělat nějakou "specialitku", namaluji si to se spoustou švábů a pak na netu najdu jeden šváb za 10 korun, kterej to umí a líp. Ještě jsem akceptoval 80. léta, kdy jsme dedikované obvody nahrazovali mikroprocesory a šváby s logickými programovatelnými poli. Když jsem pak vedl servis a začalo se opravovat na úrovni výměny celejch tišťáků, tak jsem si řekl - úpadek řemesel - a rezignoval jsem. Holt co se rozbije, tak se vyhodí a koupí se něco nového.

Jo je to už jinej svět. Jak se jmenuje ten film - tenhle svět není pro starý. :cry: Ale to by mělo patřit do jiného nostalgického vlákna. :?
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 12 říj 2011 18:37

Tak-tak, nie som v tom sám. Za chvílu budeme dinosauri elektroniky.....
Abych se vrátil k tématu: mám z toho trochu šok, ale dnes jsem v tom objevil češtinu a vona funguje..... Akorát ikonky nejsou přeloženy.
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 12 říj 2011 21:12

Vovi - dík za pěkný fór. Taky se hlásím do skupiny pitomců, pro které je c) správná odpověď. Docela lituji dnešní mlaďochy, že je dostupnost a cena elektroniky v podstatě připravila o radost z bastlení. Kluk si o mě myslí, že jsem pitomec a radši tráví veškerý volný čas čuměním do PC.

Flam103 - zatím postupuješ stejně, jako já někdy před cca 2 lety. Tenkrát jsem byl podobně nadšen z MioPocked (verze 3). Tak co, měl jsem pravdu, že je lepší vykašlat se na explorer a mrknout se po unlocích ?
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 12 říj 2011 21:27

Zubr123 - mal si pravdu. :)
Mimochodem: 1) je v tom prográmek na stáhnutí firmwaru, má to niekto funkčné? Volá sa to ROMExtractor a hlási mi "Cant init ROM Extractor", žiadny ini súbor som nenašiel.
2) Nevie niekto čo je to GAPI v tomto kontexte (PNA)? Tiež nefunguje.... Má to niečo spoločné s otáčaním obrazovky, ktoré nefunguje a odvoláva sa práve na to GAPI. :cry:
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod vovi v 12 říj 2011 22:23

GAPI je grafická knihovna (Graphical API) - rozhraní, které umožňuje programům přes GAPI interface využívat pokročilejší možnosti grafiky. Ale na ořezaných Woknech v našich krabičkách obvykle nic podobného nefunguje (minimálně chybí nějaká ta DLL).
Ta hláška o ROM Extractoru netvrdí, že nenašla INI, ale že nemůže aplikaci ROMExtractor inicializovat. To s největší pravděpodobností znamená, že i tam cosi chybí (asi zase nějaká DLL knihovna).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 13 říj 2011 06:35

Unlock MioPocked je primárně určen pro Wince5.0 a rozlišení 480x272. Ve své mašince budeš mít hodně programů nefunkčních. Obvykle je problém s chybějícími knihovnami, rozlišením nebo si program nerozumí s wince6. To je asi i případ ROMExtraktoru, taky se mi ho nepodařilo rozchodit. Já jsem u mnoha programů přidával knihovny a i tak jsem odhadem polovinu programů vyházel jako nepoužitelné.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron