Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 28 zář 2011 07:24

tomasii - Tiež se mi nie všetko obnoví po tvrdom reštarte. Ako sa robí záloha firmwaru neviem, ale všetko, čo vidím cez TCCE mám uložené niekoľkokrát. ROM asi nemá význam kopírovať, veď je neprepisovateľná, teda je tam furt. Dúfam, že je to tak dobre...
zubr123 - Skin chodí (je veľmi pekný a kľudne by som na neho presedlal), ale beží mi LEN na štvrtine obrazovky. Podobne, ako to moje pôvodné iGO8.3, ale tam som len (zápisom v sys.ini) roztiahol na celú obrazovku a som spokojný. Menšia ostrosť mi nevadí, veď na to nečučím z dvaciatich cm ako na nejaký mrňavý telefónik. Keby sa niečo podobné dalo urobiť aj zo skinom, bolo by to ideálne, lebo aj hry by snáď potom išly na celú obrazovku. Tie sú v tom úplne úžasné - vnúčik (i ja a moja väščia polovička) bude nadšený. Zatial som na to vyššie spomenuté neprišiel, ale budem bádať. Funkčnosť tých hier je iste spôsobená tými knihovnami naviac.
Vďaka za reakcie.
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Zubr123 v 28 zář 2011 09:42

1) Pro číny je velice velice vhodné sehnat si FW. Ten se nedá zálohovat, ale je potřeba ho podle typu krabičky najít na internetu. Obvykle je to pár souborů, které se nakopírují na kartu. Po restartu se zobrazí nabídka s výběrem, co se má obnovit. Jen vykopírování obsahu viditelné (ResidetFlash, NandFlash) i neviditelné paměti (ResidentFlash2, DataStorage) nestačí. I při normálním použití se mi párkrát stalo, že se krabička zasekla a pomohla jedině obnova FW. Nemluvě při pokusech se změnami registrů. Můj unlock je napsaný tak, že si při první instalaci provede zálohu registrů a naopak při deinstalaci obnoví registry z této zálohy.
2) Zklamu Tě, ale změnit rozlišení většiny programů není snadné. Ty hry jsem vybíral pro obvyklé rozlišení 480x272. Jen nějakým jednoduchým zápisem v konfiguraci to nejde změnit. Je to věcí každého programu. Budeš muset hledat.

Pro změnu rozlišení unlocku je nutno
1) Konfigurační soubory jednotlivých ploch jsou zde \MnUnlock\Skin\Pages\. Soubory je nutno ukládat v unicode kodování. Pro začátek edituj soubory Black_xxxx.ini, neboli základní skin.
2) Řádek BackgroundBitmap = ..\Wallpaper\WallpaperMP.bmp definuje cestu a umístění obrázku pro pozadí. Tento obrázek zkonvertuj na své rozlišení.
3) Pro začátek neměn počty ikon. Jen uprav souřadnice jednotlivých tlačítek. Každé tlačítko je zde definované následujícími příkazy

#[Icon01] = číslo ikony pro režim editace ikon
ICONXPBUTTON
x = 12 = Levý horní bod má souřadnici 0 pravý horní 800
y = 45 = Pravý horní bod má souřadnici 0 pravý doní 480
SizeNormal = 80 = velikost ikony v normálním stavu
SizePushed = 80 = a po stisku
IconNormal = ..\Icons\Black\Navigon.ico = obrázek ikony v normálním stavu
IconPushed = ..\Icons\Black\Navigon+.ico = a po stisku
NewIni = ..\..\Scripts\Launch_Navigon.mscr = cose má spustit po stisku
#EditIni = ..\Scripts\Icons\Main_Icon01.mscr = co se spustí v režimu editace ikon

V tomto skinu jsem použil ikony, jejichž součástí je i text. Jinak by zde ještě byly řádky pro definici textu.
Pokud budeš měnit obrázky ikon, vytvářet vlastní ikony, přídávat další velikosti apod tak doporučuji stáhnout si program icofxsetup. Postup tvorby případně doplním do návodu.

Upravy zkoušej přímo v PC. Jakmile vytvoříš skin podle svých představ, tak mi pošli soubory Black_xxxx.ini a já je zaintegruji do unlocku jako další skin.
Případně vyzkoušej skiny z unlocku MioPocket 3.0 Release 59. Ten radši zkoušej jen v PC. Dost se hrabe v systému a někdy se blbě deinstaluje. V něm jsou skiny i pro Tvé rozlišení. Na můj vkus jsou zbytečně komplikované, ale možná se Ti budou líbit. Pokud ano, tak mi pošli vybranou sadu a já je zainterguju do unlocku.
Pozor MioPocked 4.0 používá jiný generátor plochy. V některých mašinkách s wince6.0 mi nechodil korektně a tak jsem ho zavrhl.

Unlock by měl nabíhat automaticky hned po zapnutí navigace. Problém je, že čín je obrovské množství a tak unlock možná tu Tvoji potvoru nepoznal.
Jak to máš. Spouští se automaticky ? nebo ho pokaždé spouštíš ručně ?
Pokud ručně a chceš to opravit, tak mi pošli na SZ obraz registrů. Je ve složce Backup.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 28 zář 2011 13:06

Mám čínu 800x480. V hlavním menu mám jen 3 hry 800x480 (Othello, Tetris, BoxMan), dodáné v navi. Našel jsem a nahrál Bubblets, Flux, PacMan a Nankin, jsou sice na menší rozlišení, ale běží na SD-kartě a jsou spouštěné přes odkazy v menu Favorites. Dlouho jsem hledal, a našel další, ale zatím neotestoval, řada z nich je ve formátu .cab.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 28 zář 2011 17:40

zubr123 - Vďaka za ochotu. No nabieha mi to blbo, musím štartovať ručne. Na tie experimenty to zatiaľ stačí, do registru so skúsil vložiť štatr podľa tvojho popisu, ale i keď tam zostal i po resete, nenabehlo to, iba pôvodné menu. Skúsil som štartovať odtial, ale robí to strašný bordel :o , lepšie je to cez explorer.
Hľadám ten firmware a buď to vôbec neviem, alebo nie je, lebo som ho jednoducho nenašiel. Trochu ste ma naplašili, nemám chuť na predražené ťažítko... :cry:
Mám tam :
    RomVerzion : PF82.2128.36M7588H
    software Version : V3.6.E135.11.30
    oem Info4: YFAtlas4
    Platform ID: 5955414E46454E47
a na žiadne číslo pan google nereagoval inak, ako diskusiami na fórach, kde hľadajú firmware.... Keby bol niekto múdrejší ako ja, :oops:
Idem sa trápiť so zväčšením toho unlocku, s grafikou nie som až taký nepriateľ i keď nie práve profík, snáď budem uspešnejší ako s tým FW.
Vŕta mi v hlave s tým firmwarom: nedá sa to nejako načítať priamo z tej ROM? Viem, je možné zamknúť EEPROM proti prečítaniu, ale nechápem, načo by zrovna u prístrojov, kde sa ich obsah váľa po inete ako smeti toto robili?! Trochu robím s mikročipmi, lenže každý je iný a má iné postupy. Bola by to ideálna možnosť, lebo by bola istota, že som tam napálil presne to, čo tam bolo a nie že mi to niekto na diaľku zmrvil, alebo som si stiahol blbosť a zmrvil si to sám.
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 28 zář 2011 19:50

Myslím, že určující je RomVersion, popř. Software Version. Problém je v tom, že u nahraného firmwaru můžeš vycházet jen z těchto čísel v Sys info a podle nich hledat.
Já třeba mám
RomVersion: PF08.2020.29M7588H
Software Version: V3.6.E60.12.22

a tak jsem hledal Bootloader pro PF08 a PF08.rar obsahující potřebné soubory
YFUpdate.exe
EraseReg.fmt
YFAPP.WZP
CFGPF05.cfg
PSPF05.img

Ty bys měl hledat totéž pro PF82, možná jako inspiraci můžeš použít třeba
Kód: Vybrat vše
http://club.dealextreme.com/forums/Forums.dx/threadid.719666
nebo
Kód: Vybrat vše
http://www.austech.info/gps/40751-chinese-gps-firmware-thread.html
nebo YFatlas 82A V4 Firmware
Kód: Vybrat vše
http://www.sendspace.com/file/utcevd
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod dsczech v 29 zář 2011 00:29

podle prvniho obrazku ma bejt vyrobce navigace ERODA zkus je kontaktovat treba ti daj firmware. Jsou na FB eroda nebo na
Kód: Vybrat vše
http://en.szhff.com/
dsczech
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2009 01:22

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 08 říj 2011 14:59

tomasii - Ďakujem za radu, skúsil som a kašlú na mňa. Navyše som zistil, že ten znak dole pod obrazovkou je malinko nepresná kópia ERODA (mám tam EROAD a trošičku iný čínsky znak), takže asi kópia čínskej kópie :roll: :roll: :roll:
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod tomasii v 08 říj 2011 16:25

No já mám starší FW a taky nevím, jestli to, co jsem stáhl, je skutečně pro tu moji navi. A tak to mám jako zálohu, kdyby se navi potento a nic jiného nezbylo. Ono se vrtat ve FW, nabo Woknech a registrech, které si předem nemůžeš kloudně zazálohovat a nevíš, jestli to, co jsi si stáhl, je to pravé pro tvoji navi, je dost riskantní.

No nakonec se dá v nejhorším navi za pár korun i zahodit. :idea:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod Fiam103 v 09 říj 2011 23:10

Musím sa podeliť o kopu radosti pri zábave s týmto PNA/PDA...
Tak som zase trochu experimentoval a našiel som krásny, a čo je hlavné funkčný unlock na tu moju noname krabičku.
Fantastické sa mi na tomto unlocku zdá to, že som ho nainštaloval na druhý pokus (pri prvom som si nejak blbo prečítal návod a zaseklo sa mi to), unlock si sám ohmatá všetko už nainštalované a zaradí to do seba. Tým všetko myslím úplně všetko, teda aj zbytky po pokusoch predtým a teda nefunkčné. Tie som musel ručne vyhádzať.
Dôležité sa mi zdá to, že pracuje na WINCE4, 5 i 6 a s rozlíšeniami snáď všetkými a toto všetko si sám zistí a nastaví.
Jediný problém sa objavil v tom, že unlock mi záhadne prekopal sériové porty a navigačky hlásili že mám vypnutý modul GPS. Je tam ale rutinka, ktorá nascanuje porty a ohlási, čo na ktorom je - SFIR bol zrazu na jednotke! Úprava sys.ini vyriešila bezo zbytku. No bomba!
Mám to len prvý deň a skúsim preložiť a nakonfigurovať trochu ikonky. Ide to dlhým klikom na buď ikonku (úprava, zmazanie), alebo na prázdnu plochu (pridanie). Ikonky sa samy napáskujú do radov a stĺpcov, číslo určí poradie i obrazovku. Ak ich je viac ako sa zmestí na plochu, slajdom sa dá posunúť jak vertikálne, tak horizontálne celá obrazovka. Tak, ako je to teraz módne na nových telefónoch. Občas to síce reaguje trošičku divne (ak to porovnám s mojim telefónom, ktorý to má ale len v jednom smere!), ale myslím, že sa na to dá zvyknúť.
To konfigurovanie bude hlavne o vyhadzovaní nepotrebných ikon od programov, ktoré nesprávne fungujú, alebo nefungujú vôbec (stroj od stroja asi bude rozdiel). Tiež chcem dostať do spodného "tasku", kde sú rýchlo prístupné programy také, ktoré používam najčastejšie. Ako prvý som tam dal "screenshot", a môžem ukázať snímky z každej obrazovky...
Neviem, či to predtým bolo, ale v iGo sa mi objavila voľba "externí programy" a táto si načítala všetky možné EXE súbory z celého PNA (z obidvoch kariet, podobne ako ten poťapaný prehrávač v iGO, ktorý mi veselo prehrával aj čínske hlášky z nějakej inej navi...). Tým nemusím vypínať iGO, aby som nastavil FM vysielač a podobné opičárny.
Obrázek
Prvá obrazovka s "favorites", doplnil som do nej to iGO Primo
Obrázek
druhá obrazovka sú všetky možné navigačné programy, na niektorých som musel opraviť cesty - nebudem predsa prekopírovávať podľa prednastavených hodnôt, keď stačí pár klikov na zmenu cesty . . .
Obrázek
a spodná časť GPS screenu po potiahnutí prstom po obrazovke smerom nahor:
Obrázek
Média sú všemožné programy z tejto oblasti, ale nefungovalo mi nastavenie podsvietenia, tak som ho zatial spúšťal cez "RUN"
Obrázek
a hromada hier, väčšina funguje, z toho časť na fullscreen a tie z malým rozlíšením majú pritiahnutý prográmek na posuv herného okna (bude na ďalších ss)
Obrázek
ďalšia časť hier (pre niekoho možno nezaujímavé, ale vnuka týmto zabavím najlepšie ;) (o sebe a babičke ani radšej nebudem písať :oops: )
Obrázek
posledný herný ...
Obrázek

hop, a sme v úrade (office - všimnite si horný riadok, klikom to tam plynule skočí)
Obrázek
pokračovanie ponuky
Obrázek

Nástroje. Parádna ponuka väčšinou funkčných nástrojov, z ktorých mi tretina chýba aj na stolnom PC...
Obrázek
Ten "minibar" sú tie zvláštne ikonky vpravo hore a vpravo dole (1+2). Tie zostávajú pri všetkých (no! Skoro všetkých!) programoch.

Settings. Čo k tomu dodať? Snáď len toľko, že hlasitosť, batéria, obsadenie RAM a čas ukazujú v reálnom čase skutočný stav...
Obrázek
a druhá časť.
Obrázek

Z ktorejkoľvek obrazovky je prístupný shell windowsov (a tých nových programov...)
Obrázek

Alebo sa môžeme prepnúť LEN do exploreru..
Obrázek

teraz k tomu "minibaru". Jedna s tých dvoch spodných ikoniek je na takéto menu
Obrázek
druhá otvorí takúto (a ďalšie štyri!) klávesnicu. Chýba na nich SHIFT !!
Obrázek
Takto vypadajú nastavovacie obrazovky
Obrázek

Detaily. Tu je vidieť ten minibar vpravo i keď zrovna u tejto hry je zbytočný
Obrázek
zato u tejto zbytočný naozaj nie je, lebo ona sama nemá žiadne klikacie vypínanie a bez tohoto "baru" som musel PMA resetovať... :x
Obrázek
3D hra. Otáčať touchpadom 3D predmet je fascinujúce...
Obrázek

Toto ešte aj zvukmi presne zodpovedá rovnakej hre na desktope. Faktom je, že armík už má čo robiť aby to bolo trochu hratelné a plynulé...
Tá tabulka vľavo hore sa objavuje len u hier, ktoré sa nevedia prispôsobiť tomuto rozlíšeniu a je možné ich týmto po obraze posúvať.
Obrázek
Gamebox zase rieši rôzne rozlíšenia takto:
Obrázek
Popravde čumím, čo všetko sa dá napchať do 12mm hrubej krabičky (a to je v nej ešte hromada voľného miesta!!). Mám tam SD kartu 8GB a voľných je ešte polovica, na flashke je ešte 1,2GB voľna.
Najlepšie je, že stačí zadať reštart, pritom povytiahnúť kartu a všetko nabehne do pôvodného stavu. No, asi to nebude celkom pôvodný stav, ale uninstall tohoto unlocku vráti všetko späť a ešte sa aj sám z karty vymaže. Pekné, Pekné pekné!
Takúto hračku som teda ešte asi nemal. Hrám sa s tým aj na hajzlíku... :D
Člověčí hloupost a vesmír jsou nekonečné! (akorát u vesmíru to není úplně jisté...)
Můžeš napsat program, který nikdo nepoužívá, ale nemůžeš použít program, který nikdo nenapsal...
PNA HD-X10, WINCE6, iGO8.2 || WiFi phone DA PENG s TV, HVGA, BT a 2x cam.
Uživatelský avatar
Fiam103
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 srp 2011 20:03
Bydliště: Svitavy

Re: HD-X10 je 7" PDA, prý jen pro navigaci za 15 stovek

Příspěvekod vovi v 10 říj 2011 07:15

Tak to tě vítám mezi nás - magory :lol: :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron