Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Výdrž navigace

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Výdrž navigace

Příspěvekod dummies v 11 dub 2011 10:11

Prosím pomoc,Mám číňanka. Pokud ji mám na síťové nabíječce tak drží bez problémů. Když však dám navigaci do auta tak mi vydrží tak 3-4 hodiny. Pak ji musím nechat vypnutou na nějakou dobu a pak zase jede. Ale zase nevydrží donekonečna.Je to už druhý kousek. Ten první se mi choval stejně ale vyměnili mi ho. Když jsem se pokoušel kontaktovat prodejce podruhé tak už se mi neozýval.
dummies
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 dub 2010 10:07

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod Lakva v 11 dub 2011 10:54

No a co to udělá kdybys ji nenechal vypnutou???
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod vovi v 11 dub 2011 11:33

A není spíš problém v CL-nabíječce nebo v zásuvce v autě (kontakt, pojistka)? Indikuje tvá navigace nějakým způsobem nabíjení (obvykle svítí někde na šochtli červená LED a po nabití se změní na zelenou či modrou)? Pokud ano - chová se stejně na síťové nabíječce i v autě (myslím tu indikaci nabíjení)?

Zkusil bych:
1) jinou nabíječku (má-li mini USB konektor, seženeš jich spoustu v ceně řádově 50-100,-) ... jen by měla mít na štítku udaný výstup 5V= a proud dle té originální (už jsem viděl 0,5A až 3A). Také to může být tím, že z nabíječky jde malý proud a na dobíjení aku už to nestačí.
2) nabíjet stejnou nabíječkou jiné zařízení s miniUSB konektorem - pokud možno takové, které nabíjení zřetelně indikuje. Tak prověříš, jestli je kombinace autozásuvka + autonabíječka funkční.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod dummies v 11 dub 2011 11:43

Autozásuvka je každopádně v pořádku. Tam snad nebyl nikdy ani zapalovač. Je absolutně čistá a napětí tam taky je. V obou které mám v autě. Navíc kontrolka na nabíječce svítí.Navigace indikuje nabíjení červenou a po čase (nevím jak dlouho) se přepne do zelené. To se chová stejně i na síťové nabíječce jenže tam se nevypíná.

Jiné zařízení s tímto usb nemám tak mi nezbyde než zkusit jinou nabíječku. A co když použiju nabíječku s vyšším nabíjecím proudem než je ta která je dodaná jako originální?
dummies
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 dub 2010 10:07

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod tomasii v 11 dub 2011 12:47

Pokud ti i v autě svítí ledka na šochtli zeleně, tak je šochtle nabitá. Když odpojíš nabíjení a necháš šochtli zapnutou (neuspíš ji, nebo nevypneš), tak se do 4 hodin standardně baterka v šochtli vybije (je-li dobrá, špatné to stačí kratší dobu). :o
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod dummies v 11 dub 2011 12:55

No jenže ona se vypne i když je připojena na nabíječce. Když ji nechám vypnutou na nabíječce nějaku dobu tak po čase ji zase můžu zapnout a i nějakou chvíli vydrží. Ale myslím si že když ji mám na nabíječce tak by se neměla vůbec vypínat.
dummies
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 dub 2010 10:07

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod vovi v 11 dub 2011 13:03

Tak takhle se to chová, když nabíječka dává jen slabý proud - nestačí to utáhnout provoz a nabíjení současně, navigace v podstatě jede jen z akumulátoru a ten se za pár hodin vybije. Když se pak navigace vypne, už nespotřebovává proud z nabíječky na podsvícení displeje apod. a konečně se dostane i na nabíjení akumulátoru. A tak pořád dokola...

Podívej se na štítek síťové nabíječky, jaký má výstupní proud. A zkus sehnat CL (=auto) nabíječku se stejným výstupním proudem a v autě používat tu.
Tip: nabíječky pro GoClever mívají vyšší proudy. Zkus hledat na Entershopu (Adam tam pár nabíječek určitě bude mít) nebo třeba v Aligátoru (příslušenství pro mobily). Podstatné jsou tři věci:
- výstupní konektor (musí odpovídat té číně)
- výstupní napětí (5V)
- výstupní proud (měl by odpovídat údaji ze síťové nabíječky - pokud tam není nic, zkus sehnat nabíječku se 2A).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod dummies v 11 dub 2011 13:05

Dík Vovi. Už jsem Ti psal i soukromou zprávu ale zdá se že jsi mi na vše odpověděl. no v podstatě se dá říct že to je asi jak píšeš. Na nabíjení ten proud stačí ale na provoz a nabíjení nikoliv.
dummies
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 dub 2010 10:07

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod vovi v 11 dub 2011 13:16

Jo, už máš odpověď i v SZ ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Výdrž navigace

Příspěvekod tomasii v 11 dub 2011 13:19

Ony ty některé nabíječky jsou dost slabé. Jsou pro 110-240V a mají uvnitř vf měnič a dávají max 300mA= a to nemusí stačit. Taky jsem jednu takovou měl u číny. A ta autonabíječka může být podobně řešená (tu jsem u číny za $78 ani neměl)...
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron