Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod HWTest v 01 bře 2011 14:11

Dobrý nápad a zní to logicky.
Bohužel se mi nedaří ten čudlík zamáčknout a to ani za použití značného násilí.
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod tomasii v 03 bře 2011 00:59

Naštěstí mám čínu SKU 45449 a ta má v rozích šroubky (jeden zalepený výrobní značkou), takže až přijde čas, snad to půjde i rozebrat. :D
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vilous v 17 kvě 2011 06:47

Tak jsem to po dvou hodinách udolal. Přidal bych i foto, ale nevím, jak sem soubor vložit, když ho nemám na žádném webu. Jde o 6" Čínu s kovově se tvářícím rámečkem kolem displeje a hladkou zadní stěnou.
Takže popis slovy. Záhadná dírka vzadu je opravdu asi příprava pro mikrofon, pro demontáž nemá význam.
1. Zalamovacím nožem vysunutým na 5-10 mm rejpat mezi kovem a černým plastem uprostřed dlouhé dolní strany. Aspoň se to trochu naučíte na místě, kde porejpání černého platu není tolik vidět. Po troše úsilí to od sebe trochu odskočí, strana má 3 zaklapávací zoubky jen s mírným zubem.
2. Totéž na horné straně.
3. Totéž na kratší straně bez konektorů, též tři packy.
4. Ale kulaté rohy kratší strany bez konektrů byly slepené a nožem se musely opravdu proříznout. Není nutné se bát poškození věcí uvniř, blízko řezu nic není. Jakmile povolí rohy, jsou 3 strany volné a rozšklebením je vidět dovnitř. Asi se v tomto kroku též odlepí baterie od zadní stěny.
5. Rohy kratší strany s konektory mají uvnitř trny a jsou asi zakáplé, v jednom se mi zdálo dokonce něco jako ocelová drátek. Osa trnů je 7 mm od obvodu rohových oblouků. Nejdříve jsem oblouky rohů naříznul zalamovacím nožem a pak ty trny destruktivně středním kuchyňským nožem, opravdu to nešlo rozklapnout a nechtěl jsem páčením ulomit rohy přístroje.
Pak jde celé zařízení rozklopit na dva díly spojené jen plochým kabelem k displeji. Pilníkem na nehty jsem trochu sjel poškrábání černého plastu, kovový rámeček je trochu odolnější a moc jsem ho nepoškodil.
Baterka je takový pytlíček a je asi přilepená, pro novou je tam místo docela dost, na to se vrhnu v nejbližších dnech a napíši sem.
Hlavně po několika pádech na koberec... zařízení i po takové demontáži po připojení zdroje fungovalo, což jsem si ulevil
vilous
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2011 18:21

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod milosjan v 17 kvě 2011 09:12

to "vilous":
Ak je to možné vlož sem prosím foto. Bude to poučné i pre ostatných čo vlastnia túto čínu.
Postup pre vloženie foto:
- dole v okne sú dve položky: Možnosti a Príloha. Zvoľ si Prílohu,
- nájdi príslušné foto vo svojom PC a stlač Priložiť soubor,
- možeš vloziť i poznámku,
- následne zadaj umístit do príspevku.
milosjan
 
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2008 17:48

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod HWTest v 17 kvě 2011 09:16

Mohl by jsi fotky prosím nahrát na rapidshare, dataport, uložto nebo tak někam?
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vilous v 17 kvě 2011 10:00

Díky za návod na přiložení fotky. Já jsem zkoušel tlačítko Img nad textem, nějaké zašedivělé záložky jsem si nevšiml.
Přikládám.
Je to foto v rozebraném stavu. Dole je vlastní logika GPS, která zůstane připevněná na černých zádech. Vpravo dole pro orientaci je vypínač se šoupátkem a po pravé straně jsou konektory. Nahoře je jednotka displeje.
Zeleně jsou zakroužkovány zubaté západky displejové části (některé jsou na foto překryty fólií). Ty moc nedrží, ale pomocí nich to pak po opravě/výměně aku bude zase držet pohromadě. Když při manipulaci zacvaknou, tak jdou již lehce znovu otevřít. Proto ve finále asi někam kápnu trochu chemopranu, aby se mi to za jízdy nerozklaplo. Chemopren docela drží, je věčně pružný a hlavně jde kdykoli dost dobře znovu odškrábat - asi pak použiji i na nový aku, protože nyní je tam asi nějakou pryskiřicí, kterou jasně nemám.
Červeně jsou ty problémové trny v rozích strany s konektory viz text v minulém příspěvku.
Vercajk: Na prvotní rozšklebení zalamovací technický nůž. Pak do vzniklé mezírky ostrý hodinářský šroubovák cca 3mm, jeho pootočením v mezeře rozklapnou západky. No a na červeně označené trny normální kuchyňský nůž cca 20 cm, normálně řezat taháním až se přefiknou.
Hlavně se nepořežte, zejména při tahání nožů směrem k sobě!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vilous
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2011 18:21

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vilous v 17 kvě 2011 17:59

Tak jsem před chvílí pokračoval demontáží baterie. Normálně vrazit střední plochý šroubovák mezi baterii a zadní stěnu a pomalu páčit. Se šustěním povoluje částečně pružné lepidlo až je baterka volná.
Při rozbalování baterie je jasné, proč naprostá většina uživatelů má s tímto výrobkem stejné problémy. Tohle soudruzi opráskli ještě od pana Galvaniho. Baterka nemá žádné pevné tělo, je ohebná a je to volný smotek kovové folie a jakéhosi černého prášku podobného burelu, vše zamotané v alobalu. Vodivým igelitem na tom visí přiletované 3 drátky, z nichž žlutý je ufiknutý ještě uvnitř baterie a nikam nevede. Takže černý (minus) a červený (plus) odletovat, komu se nechce rozbalovat a letovat, tak to může rovnou ufiknout těsně u baterky.
Zkusil jsem cvičně připojit Lion baterku ze starého mobilu a vše OK, pracuje na baterii i nabíjí. Tak jsem objednal v Alza Lion 1400 mAh a zítra pro ni jdu. Napíši zkušenost.
vilous
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2011 18:21

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vilous v 19 kvě 2011 05:51

Tak hotovo. Dal jsem tam baterku Lion 1400 mAh, přiletoval, zkusil, přilepil chemoprenem. Zakápl rohy chemoprenem a zaklapl západky.
Baterka se musí dát co nejvíce k prostředku (jsou tam nejvíce vypouklá záda) a pak je tam tloušťkou akorát. Kdo chce to samé - v Alza baterie od firmy ACCU za tuším 163 Kč.
Nabil jsem úplně a při displeji vyjaseném na plno vydržela 2:40 než požadovala dobití. To je téměř 3x tolik, než když to bylo nové. Ke konci se samozřejmě původní baterka už nehlásila vůbec.

Takže kdo máte problémy s rychle degradující/nefunční baterkou, tak toto je řešení.
vilous
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2011 18:21

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod SvoDa v 19 kvě 2011 05:57

Nezapomeň, že každé baterce se zkracuje životnost, tedy i té nové a za čas zas odejde a pokud už tedy něco lepit nebo zakápnout, tak spíš silikonem, který je pružnější než chemoprén a příští demontáž půjde snadněji.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vilous v 19 kvě 2011 08:57

Naprostý souhlas. Pokud znáte něco lepšího, tak proč ne. Výrobce i na uchycení drátů... používá nějakou polopružnou pryskyřici.

Ale doufám, že hned tak tam nepolezu. Baterka bude jistě degradovat, je vystavena hicu... Ale já nepotřebuji hodiny, mně akorát pilo krev, že už neudržela ani vnitřní hodiny (obvykle chycené od GPS) ani den. No a něco doma nastavit a přenést to do auta - deset minut výdrže mi stačí. Jako přehrávač filmů jsem na to rezignoval, protože jsem dceři koupil tablet a ten je na to skvělý a neškube video a hlavně jako e-book též lepší. Tož já už chci jen GPS a případně přehrávač hudby, ten FM transmitter je prima a kvalitní.
vilous
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2011 18:21

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků