Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod HWTest v 27 úno 2011 12:13

Netušíte někdo jak rozebrat tuto navigaci:

Kód: Vybrat vše
http://www.dealextreme.com/p/6-2-lcd-windows-ce-6-0-core-500mhz-gps-navigator-w-fm-transmitter-built-in-4gb-memory-usa-map-45498


Chtěl bych v ní vyměnit baterku.
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod zdenyvm v 28 úno 2011 13:39

Rozebíral jsem jinou, ale podobné konstrukce -
Kód: Vybrat vše
http://www.dealextreme.com/p/6-lcd-windows-ce-6-0-core-500mhz-gps-navigator-w-fm-transmitter-built-in-4gb-memory-usa-map-37914

Stejný důvod...
Chtělo to opatrně nožem okolo projet v té rýze kde se spojuje přední a zadní část a opatrně odpáčit. Jde to, je to jen na takových západkách.
zdenyvm
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 srp 2010 10:53

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vovi v 28 úno 2011 13:51

Pokud se bojíš poškrábání, pak stejnou službu udělá pevnější trsátko nebo stará kreditka ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod HWTest v 28 úno 2011 21:24

Děkuji za rady. Bohužel mezi tím kovovým "rámečkem" a tím plastem není v podstatě žádná štěrbina, kam by šlo něco kulantního narvat.
Mám i taková ta speciální plastová "páčidla" no rozebírání takovýchhle věcí. ale nepodařilo se mi je tam nacpat - zatím jsem to zkoušel s citem. Bojím se, že západky ulomím.

zdenyvm: Fotky otevřené GPS náhodou nejsou? Jaká tam byla baterka?
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod Ivo K v 01 bře 2011 09:21

Rozdělával jsem několik Mií a také mnoho dálkových ovladačů a adaptérů.
Pokud se nepoužijí speciální plastová páčidýlka a používají se ocelové nástroje, výsledkem je poškození okrajů plastové krabičky.
První zapáčení jde dost těžko a často se musí provézt silou.
Nejhorší je, když je krabička slepená. :roll: To je opravdu potřeba ji okolo projet nožem.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod HWTest v 01 bře 2011 11:04

Také jsem již rozdělal pár ovladačů, proto jsem si také pořídil ta plastová páčidýlka.
U té GPS je problém, že tam nejsou v podstatě žádné škvíry, kam by s dalo páčidýlko zasunout a ten stříbrný rámeček je kovový, tj velmi nepoddajný.
Nahrál jsem na rapida pár fotek, kde to snad bude vidět lépe než na obrázcích z DX.
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/450262236/PF08.zip

Na GPS jsou dvě "divné" věci:
1) Na horní hraně na druhé straně, než je tlačítko na zapínání, je cosi, co vypadá jako zasunutý stylus, ale stylus to není (ten je zezadu na držáku GPS), zkoušel jsem to s citem vyndat, zasunout - prostě s tím nějak pohnout, ale bez úspěchu.
2) Na spodní hraně pod tlačítkem na zapínání je v kovovém rámečku dírka, jako by na mikrofon (co by dělal mikrofon v GPS?) nebo na skrytý reset (reset je však na zadní straně). Zkoušel jsem si v té dírce s citem šťourat, ale také bez výsledku.
Napadlo mě, jestli jedna z těch věcí není něco jako zámek ...
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod Ivo K v 01 bře 2011 11:34

Podle fotek to tak vypadá, že kovový rámečk přesahuje ten druhý pastová díl krabičky. Proto tam není žádná škvíra a to bude asi problém.
Mikrofon na GPS bývá, když má navigace bluetooth HF. Krabička bude asi trochu unifikovaná.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod HWTest v 01 bře 2011 11:44

Aha, to mě nenapadlo, protože tahle BT nemá :oops:

Asi to zatím nechám být, v autě mi to (baterka) nevadí a všechno šlape jak má, tak to nechci nijak extrémně pokoušet.
Chtěl jsem si vyzkoušet čtení eBooků - to zatím padá, s připojeným napájecím kabelem by to poněkud ztratilo to kouzlo :D

Třeba se najde nějaký hrdina co ji rozebere a nejlépe někam vyvěsí návod + fotky :)

GPS se mi moc líbí a velmi nerad bych ji poškodil nebo zničil, takže zatím budu zbabělý ...
HWTest
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 úno 2011 23:15

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod Ivo K v 01 bře 2011 11:49

OK. Buď to někdo jiný rozebere před tebou a ty budeš mít "nápovědu" nebo až bude baterka úplně mrtvá, tak ti nezbude nic jiného, než že to rozebereš jak první. Nezapomeň pak sem dát nějaká fota. ;) :D

Edit: Tady je návod i s fotkama, na výměnu baterky v Mio Cx20: viewtopic.php?f=55&t=1696
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Jak rozebrat tuto navigaci - výměna baterky?

Příspěvekod vovi v 01 bře 2011 12:18

Když jsem viděl ty fotky, napadlo mě, jestli ten kovový kryt není posuvný...

Zkus zatlačit ten čudlík, co vypadá jak konec stylusu, dovnitř - tak, aby netrčel do úrovně toho kovového rámečku. A když to půjde, tak potom posunout ten kovový kryt stranou (tipuji směrem ke straně s konektory) jako u mobilů se šoupákovou konstrukcí. Jestli hádám správně, tak by po pár milimetrech posunu měl kovový rámeček vyskočit z posuvných kolejniček...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron