Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Spojení noname navigace s BT sluchátky

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Spojení noname navigace s BT sluchátky

Příspěvekod vu5936 v 11 srp 2010 09:06

Ahoj. Mám čínskou PNA na platformě WinCE 5.0 a potřebuji ji zprovoznit v režimu hands-free s bluetooth sluchátkem. Navigace tak jak je, umí být vyhledána, ale bohužel nedokáže vyhledávat okolní zařízení.

WinCE jsou od číňanů ořezané. Standardní bluetooth manager od Microsoftu chybí a je nahrazený souborem BluetoothNav.exe, který neumí vyhledávat. Alternativních bluetooth managerů pro WinCE na netu moc není. Z toho co fungovalo jsem našel snad jenom 30-minutové demo od fy. adeneo za lidovou cenu 1000 eur. Tím sice sluchátko korektně najdu, spáruju, ale už neumí do sluchátka přesměrovat zvuk.

Máte prosím nějaké funkční řešení, jak GPS společně s BT sluchátky rozběhat? Díky za pomoc.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Spojení noname navigace YF82C s BT sluchátky

Příspěvekod vu5936 v 14 srp 2010 20:18

Dneska jsem dělalal další pokusy s BT manažerem Adeneo a nějakými sound redirectory, co jsem porůznu našel na fórech, ale bez úspěchu. Na funkční sound redirector jsem nenarazil. Aby běželo Adeneo, tak pod ním musí být spuštěný původní BT stack bluetoothnav.exe. To vše kolem je natolik paměťově náročný, že Primo vyhodilo spustu hlášek o nedostatku paměti a ani nenaběhlo. iGO8 sice ne příliš ochotně naběhlo, ale zvuk šel stejně do interního speakeru. Navíc adeneo důsledně hlídá 30 minut demo spojení, takže tudy cesta nevede.

Další věc, co jsem zkoušel byl BT stack a BT manažer pro WinCE 5.0 od společnosti Bluesoleil. Jeho obrovskou výhodou je, že by komunikoval přímo s BT chipsetem. Prográmek nevyžaduje instalaci, je snadno konfigurovatelný přes ini soubory a DLL soubory nemusí být nutně uloženy jenom ve \Windows, což by byl jinak problém. Podporuje USB, UART a SDIO, a konkrétně pro UART podporuje BT protokoly H4 a BCSP. Bohužel na tom jsem skončil, protože žádnou specifikací k BT na PNA jsem nenašel. Ať jsem zkoušel jakoukoliv kombinaci protokolů a portů (BT sedí na COM2, resp. URT8), tak se nepodařilo zinicializovat BT chipset. Nevěřím, že by to nešlo a že by číňani nepoužívali BT standardy. Je tu někdo šikovnější, kdo by to dokázal prostřelit?
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Spojení noname navigace s BT sluchátky

Příspěvekod vu5936 v 09 zář 2010 17:54

Vzdávám to, číňan a jeho BT v discovery mode je prostě neprůstřelný. Nadějí by mohlo být použít standardní knihovny a BT manažer, který je součístí Win CE 5.0, ale ty v instalaci nejsou. Neměl byste prosím někdo odkaz, kde bych tyto chybějící BT komponenty pro WinCE 5.0 našel? Na stažení 2GB SDK ze stránek MS a konfiguraci platformy se opravdu necítím :? . Díky.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01


Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků