Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nefunkční navigace - co s tím?

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Nefunkční navigace - co s tím?

Příspěvekod path88 v 07 srp 2010 21:45

Dobrý večer, jsem tady nová a upřímně řečeno, nikdy mě nenapadlo, že se někdy dostanu na fórum tohoto zaměření :D Ale, manžel si přes aukro pořídil nějakou tu navigaci z Číny ( omlouvám se, ale fakt tomu ani za mák nerozumim),no tak dneska ten zázrak přišel. Chlap se na to vrhnul jak děcko na hračku, ale po hodině to zase odhodil, že prej to nefunguje. Od tý doby na navigaci nešáh a tak mi nezbývalo nic jinýho, než se do řešení problému pustit sama. Takže,abych se dostala k jádru věci: celá navigace se zasekla na obrázku mlýna s červeným autem a tim to hasne. Nepomáhá vůbec nic, opětovně jsem to vypla, resetovala, nic. Navíc to ani nereaguje na přítomnost či nepřítomnost sd karty, zkrátka pořád je tam jenom ten pitomej obrázek. Měl by tam být nainstalovanej windows ce 6.0. Jinak ještě další problém je, že když to připojim k noťasu, tak ten vůbec nezaregistruje že je k němu něco připojený - já teda předpokládám, že by to něco dělat mělo. A aby toho nebylo málo tak vypnout navigaci je taky docela umění, jelikož ten čudl musíte držet cca 20s.... Já teda doufám, že mi někdo (prosím velice polopaticky) poradíte co s tím. Už u toho dřepim dobrejch pár hodin, přečetla jsem co se dalo, nerozumim jedinýmu slovu a jsem si stoprocentně jistá že o mlýnu a červeným autě se mi bude i zdát..... A ještě pár parametrů co jsem našla :
Win CE 6.0
500 MHz
64 RAM
1142
5850CN
Předem všem děkuji za pomoc a omlouvám se za elaborát. Holt ukecaná ženská no... :oops:
path88
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 srp 2010 21:13

Re: Nefunkční navigace - co s tím?

Příspěvekod jar v 09 srp 2010 10:35

Dobrý den, tak dle toho, co jste napsala soudím, že jste tam nic neinstalovali a přestalo to fungovat bez cizího zavinění, že? V tomto případě bych doporučil tuto navigaci poslat zpět, jako reklamaci. Pokud jste tam něco instalovali, tak je potřeba napsat co a jak. Jinak jsou tady experti, kteří umějí poradit, ale musí vědět, co jste s tím dělali. Toť asi v kostce vše. Přeji šťastné vyřešení vašeho problému.
Čína NAVIGACE 4,3" WIN CE 6.0 CORE G401, 128MB, 480x272, Centrality Atlas-IV / 500MHz, iGO PRIMO 1.1
jar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 črc 2010 16:10

Re: Nefunkční navigace - co s tím?

Příspěvekod addam v 09 srp 2010 11:30

Tohle je právě problém nakupování NO-NAME navigací z Číny (např. z http://www.dealextreme.com), nebo od překupníků z Aukra, kteří to objednávají ze zmiňovaného dealextreme, pouze do toho navíc dají kradený navigační software a kradené mapy a vydělávají stovky tisíc na neznalosti zákazníků... S placením daní, nebo s reklamacemi, nebo s technickou podporou, si tito "Aukro-vyčůránci" většinou nelámou hlavu.

Už jsem to zažil milionkrát - lidé mi posílají mrtvé navigace z Aukra a následně zjistí že nízká nákupní cena, se jim pěkně prodražila :(
Říkáme tomu "syndrom svítících těžítek na stůl" ;-(

Uživatelce "path88" v tomto případě doporučuji kontaktovat svého prodejce z Aukra a zkusit navigaci vyreklamovat. Na 99% pomůže když se přeflashuje firmware - ovšem jde o to, jestli na tento konkrétní model navigace jde někde firmware sehnat. Pokud je ten prodejce alespoň maličko slušný, tak z Číny objednává takové modely navigací, na které firmware existuje ke stažení.

Pokud "prodejce" odmítne reklamaci řešit (což je běžné), tak můžeš zkusit prohledávat internet a shánět firmware sama, ovšem v tom případě bude nutné nejdříve přesně identifikovat co je to vlastně za navigační přístroj. Možná že jednodušší bude, když se o identifikaci modelu pokusíš podle fotografií a technických parametrů na dealextreme.com (zároveň tam i uvidíš jaká je vlastně cena tvé navigace a lehce si spočítáš, kolik peněz na Tobě překupník vydělal za kradený soft a mapy). U jednotlivých produktů na dealextreme je na konci popisu diskuze uživatelů a v některých případech je tam i popis řešení specifických problémů, nebo dokonce i odkaz na stažení firmware.

Příklad:
Kód: Vybrat vše
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23656

Pokud přístroj identifikuješ, ale firmware k němu v diskuzích na dealextreme nenajdeš, tak můžeš začít prohledávat diskuzní fóra po celém světě a hledat a hledat a hledat...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička


Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků