Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

čínská HLLY Electronics NAV-750

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod Dragan111 v 04 dub 2010 15:20

Zdravím všechny rozčarované kupce čínských klonů,ale hlavně ty co se v tom vyznají.Koupil jsem na aukru 5´GPS mp3,video,PDA od HLLY Elektronics
Kód: Vybrat vše
http://www.hllyelectronics.com/html/fm_transmitter_1_130.html
Má to jedinou a to dost podstatnou chybu.Zadám start,zadám cíl,uložím,dám spustit navigaci a ejhle jsem v Paříži.At se snažím sebevíc prostě pokaždé startuju z Paříže.Nevím už co dělat.nastavoval jsem porty i baudraty a zas nic.Ukážš se mi i 22 satelitů ale nějak se s nimi gps nechce spojit.Možná sw chyba nebo já už nevím.... Jede to na platformně Windows Embadded CE 6.0.Ve Windows jsem našel položku GPS viewer 4.0.1,otevřu to a nabídka je:Logging-Signal-Tracking.Každá složka nabízí v angličtině nějaké možnosti nastavení,ale já se svou angličtinou radši nechci pokoušet štěstí.Může mi tady někdo prosím pomoct?Podotýkám že přístroj načítá jen jeden satelit.Nainstalováno IGO8+Naviextras.Při spuštění se vše odvíjí normálně,ale jen do doby než dám:spustit navigaci.Pak jsem okamžitě v Paříži.... Při detekci satelitů jsou všechny zobrazeny červeně a ikona satelitu je s červeným X takže není spojení.Moc vás prosím o pomoc... Děkuji.J.Krejčí
Dragan111
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2010 14:47

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod hladik2 v 04 dub 2010 17:05

Dokud nebude fungovat detekce GPS budeš stále v pr..li(v Paříži)pokud máš igo8 tak v menu igo jdi na nastavení/šipkou druhá stránka GPS a dej zjistit automaticky.Pak změň zápis v souboru sys.txt.Proč zrovna soubor sys.txt se dozvíš zde na foru,je zde toho hafo :D
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod lulu v 04 dub 2010 17:06

Dragan111 píše:Při detekci satelitů jsou všechny zobrazeny červeně a ikona satelitu je s červeným X takže není spojení


V iGO8 jít do nastavení GPS, odškrtnout port a dát automaticky detekovat.
Uživatelský avatar
lulu
 
Příspěvky: 144
Registrován: 19 čer 2009 18:41

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod hladik2 v 04 dub 2010 17:10

ano a koukej jaký to našlo .Já u číny mám port 1 a baud 57600,předpokládám že to budeš mít to samý.Když tak Ti pošlu zjednodušený sys.txt.
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod hladik2 v 04 dub 2010 17:13

takto vypadá část GPS v sys.txt u mé číny

[gps]
background_navigation=1
logging=1
set_messages=0
port=1
baud=57600
source="Nmea"
disable_advanced=0
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod frenkiecz v 05 dub 2010 20:03

Máš tam českou mapu? :lol: Mě to vysílalo z Londýna,než jsem to počeštil.
frenkiecz
 
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2009 21:02
Bydliště: Nová Paka

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod Dragan111 v 05 dub 2010 21:27

Jojo česká mapa tam je.Paradoxně -průlet i simulace jedou super ale jak tam zadám spustit navigaci.... obdivuju krásy Paříže :D
Dragan111
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2010 14:47

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod pithy v 05 dub 2010 22:21

Průlet i simulace ti půjdou, protože jsi nastavil START a CIL. Ale navigace jde vždycky z aktuálního umístění. A poslední umístění, který si pamatuje je to odkud ti to ukazuje. Dokud nechytíš svoji polohu, tak to bude pořád stejný
MODECOM MX2 HD : SDHC 32 GB, Primo 2.0;
Google Nexus 7
Uživatelský avatar
pithy
 
Příspěvky: 232
Registrován: 02 kvě 2009 21:48

Re: čínská HLLY Electronics NAV-750

Příspěvekod Dragan111 v 05 dub 2010 23:39

je mi jasný že je třeba najít spojení se satelitem,ale opět problém,mám jich na displeji až 22 ale spojení žádný :roll: Porty i baud vyzkoušeno,autodetekce taky na nic a nakonec jsem si dnes tak dokopal SYS.txt že už ani neotvřu app.GPS... :lol: Samozřejmě jsem blb co si nezálohuje soubory a to co má výrobce v downladu je nefunkční nastavení sys... jojo jsem vyloženě technickej typ :lol:
Dragan111
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2010 14:47


Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků