Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigon 6310 Truck - Primo

Zde řešíme všechny modely navigací NAVIGON - např. 2110/7210/8110/1200/3300/3310/4350/7310...

Navigon 6310 Truck - Primo

Příspěvekod josfiala v 21 lis 2013 16:10

Ahoj,
potřeboval bych poradit jak rozchodit Primo na Navigonu 6310.Primo se mi spustí,ale problém je že stále vyhledává GPS zařízení.Zkoušel jsem iGO8,kde se dá port a rychlost nastavit nebo automaticky vyhledat,ale tam se program sekne.
Má někdo zkušenost,popřípadě nějaký unlock?
Díky
Josef
Uživatelský avatar
josfiala
 
Příspěvky: 145
Registrován: 08 pro 2008 12:12
Bydliště: Praha IX

Re: Navigon 6310 Truck - Primo

Příspěvekod amatér v 21 lis 2013 17:47

Ty se tím živíš? Kolik různých typů navigací už se pokoušíš rozběhat? josfiala
Co takto zkusit nejprve do vyhledavače zadat heslo Navigon
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navigon 6310 Truck - Primo

Příspěvekod josfiala v 21 lis 2013 19:02

Dík za radu.Ohledně Navigonu 6310 toho moc nikde není.Ani zde.Než risknu tam nahrát unlock pro 4310,tak jsem si dovolil zde položit dotaz.Třeba někdo poradí.
Uživatelský avatar
josfiala
 
Příspěvky: 145
Registrován: 08 pro 2008 12:12
Bydliště: Praha IX

Re: Navigon 6310 Truck - Primo

Příspěvekod s3n0 v 11 kvě 2016 13:28

Zdar,
tiež sa mi dostala do rúk náhodou rovnaká "navigačka" a pretrvával u nej ten istý problém - iGO Primo nenašlo GPS signál a nenašlo ani satelity.

Skúsil som naozaj už všetko možné. Mal som na SD-karte v prístroji nahodený "launcher" skrze automatické spustenie po zapnutí prístroja. Pri spustení je automaticky vyhľadávaný a naštartovaný súbor (ak existuje) UpdateME.exe na SD-karte pre aktualizáciu firmwaru, ktorý som ja nahradil MortScript-om (po premenovaní na UpdateME.exe). Ťažil som z autostartu "AutoMapaPlus2" s uhladeným jednoduchým štartovacím MENU aj v spojení s univerzálnym unlockom pre MIO zariadenia "Mio Pocket 3.0" kde sú už pri spustení scriptu odstrelené niektoré služby, ktoré by mohli spôsobovať trable v spojení s inými navigačnými systémami v MIO. To ale iba na okraj... dostal som samozrejme na SD-kartu aj total commander pre winCE a iné diagnostické nástroje... ba dokonca som si hodil na plochu "spúšťača" aj ikonu pre totalcmd-CE čo dosť urýchľovalo moje kolaborovanie :-) .

Po spustení troch rôzných nástrojov winCE pre otestovanie GPS som získal údaj portu čislo 2 a rýchlosť 4800. V prípade druhého GPS-diagnotického testu rovnaký port 2, ale rýchlosť 57600. Samozrejme nepomáhali žiadné nastavenia do SYS.TXT pre iGO Primo.

Skúsil som nahrať na SD-kartu viaceré verzie iGO - Primo od 1.2.0 až do verzie Primo 2.4, spolu nejakých asi 6 rozličných verzií. Skúšal som vymazovať vždy aj SYS.TXT, branding.zip, zložku SAVE a to všetko s tvrdým reštartom. Totiž po upravení obsahu na SD karte a po znovuodpojení USB káblu z PC, sa nechcel hlupák NAVIGO spamätať a znova sa iGO nespustilo - jedine až po celkovom reštarte prístroja. Zrejme vznikal vždy po úprave nejaký problém s prístupom k súborom (nekorektné znovupovolenie WinCE prístupu k SD-karte po jej doupravovaní a po jej odpojení od PC).

Skúšal som ďalej zostrelovať niektoré spustené služby či procesy vo winCE (GPSmc.exe / DBGportShell.exe / PhoneApplication.exe), ktoré by teoreticky mohli mať vyhradený prístup ku GPS ovlániu (ovládaču) a znemožňovať tak prístup ku GPS modulu v spustenej iGO aplikácii. Alebo by mohli mať aj iný súvis s nefunkčným GPS v prípade iGO. Zase však bezúspešne.

Skúšal som iGO spúšťať ihneď po zapnutí navigácie rovnako, ako sa púšťa aj originálny Navigon resp. zameniť iGO.exe s pôvodným Navigon.exe vo flash-pamäti prístroja (teda aspoň v odomknutej časti flash, ktorá je viditeľná po prípojení k PC). Zálohoval som si (premenoval) zložku pôvodného Navigon vo flash-pamäti a vytvoril novú Navigon zložku + nahral iGO a samozrejme premenoval som tiež igo.exe na navigon.exe. Ani toto nepomáhalo. iGO sa spustilo, ale GPS signál vždy nulový.

Jediný spôsob fungovania GPS modulu som videl asi len po spustení pôvodného Navigon.exe :-) . Ba dokonca sa mi podarilo (žiaľ iba raz, nebolo veľa času na testovanie) zároveň spustiť ešte k tomu aj iGO Primo a čuduj sa svete, GPS sa v iGO rozbehlo! Samozrejme toto nieje žiadne riešenie - spúšťať vždy aj Navigon.exe a zároveň iGO.exe :-).

Na nejakom nemeckom diskusnom fóru som zahliadol použitie nástroja PortSplitter pre Navigon 6310 avšak veľmi som to nepochopil a bol tam tiež problém s automatizovaním tohto scriptu. Aj na tomto nemeckom fóru aj keď tam boli iba dva príspevky sa potvrdilo, že ak sa aj iGO Primo spustí, tak len cez akési spojenie viacerých COM portov. Možno fakt komunikuje GPS modul v tomto prístroji cez dva sériové COM porty súčasne a iGO sa potom nezaobíde bez PortSplitter. Neviem či som to správne pochopil. Bola to totiž nemčina a dosť chabá, chudobná, bez nejakého detajlného vysvetlovania v onej diskusii. Fakt len dva krátke píspevky v diskusii.

Po mnoho hodinách kolaborovania som už musel prístroj vrátiť a nechať tam iba pôvodný zaostalý Navigon systém s nahraním aspoň nových map. Keďže som už prístroj vrátil kamošovi a keďže nebolo veľa času kolaborovať ďalej, tak nemám ako pokračovať :-) možno by som sa časom k niečomu rozumnému dopracoval.

Snáď toto niekomu pomôže :-) A možno ani nie :-) A možno niekto bude pokračovať v mojej práci :-)

Prikladám ZIP súbor
autostart AutoMapaPlus2 (s3n0, pre Navigon6310 + totalcmd) - iGO nefacha.zip
s ktorým som ja "kolaboroval"... jeho obsah stačí rozbaliť do koreňovej zložky SD-karty a zreštartovať prístroj.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
s3n0
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2012 08:40


Zpět na NAVIGON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron