Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigon 70 Plus - jak mu vnutit jinou trasu

Zde řešíme všechny modely navigací NAVIGON - např. 2110/7210/8110/1200/3300/3310/4350/7310...

Navigon 70 Plus - jak mu vnutit jinou trasu

Příspěvekod abit v 30 říj 2011 10:46

Pořeboval bych jet od Vyškova do Brna ulice Kamenačky.
Navigon mi nutí trasu sjezd z dálnice na exitu 203 na silnici 50 (Ostravská). Poté doprava na silnici 42 (Ot. Ševčíka), dále doprava na ul Skorkovského, a doprava na ul. Kamenačky.
Já bych ale potřeboval aby mě to vedlo z dálnice na exitu 203 na silnici 50 (Ostravská). Poté mírně doprava na ul Bělohorskou, pak doleva na ul Škroupova, a nakonec doleva na ul Kameňačky.
Jak tuto trasu Navigonu vnutit ??
abit
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2011 19:54

Re: Navigon 70 Plus - jak mu vnutit jinou trasu

Příspěvekod Zubr123 v 30 říj 2011 20:32

Je potřeba použít průjezdní bod/body
Při jízdě:
- kliknout na obrazovku - nastavení - "Cíl"-"Přidat průjezdní bod"
V režimu plánování trasy ("Možnosti"-"Trasy a Stopy"):
Možností je víc, já obvykle postupuji následovně:
- zadám start a cíl, po výpočtu a zobrazení trasy, pokud mi nevyhovuje kliknu na tlačítko vpravo dole (symbol lupy)
- upravím měřítko a záměrný kříž nastavím do bodu, kudy má vést trasa. Pak kliknu na tlačítko, kde se zobrazuje souřadnice vybraného bodu a pak zadám "Přidat k trase"
- takto postuji směrem od startu k cílovému bodu. Je vhodnější zadat víc bodů, aby navigace neměla možnost uhnout
- po ukončení zadávání se zobrazí seznam bodů, kde první je start a druhý je cílový bod. Přesunu ho tedy na konec seznamu
- trasu zkontroluji a pokud je OK tak ji uložím nebo jedu
Při normálním zadání cílového bodu a nevyhovující trase je postup stejný.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus - jak mu vnutit jinou trasu

Příspěvekod vovi v 31 říj 2011 06:41

Mně se osvědčil u Primo jiný postup - nechat naplánovat "tu jejich" trasu (s případnými pár průjezdními body, pokud vím, kudy chci jet) a pak si po prohlídce itineráře předem zablokovat úseky, po kterých jet nechci. V kombinaci s rychlou trasou a mapami NQ mi tenhle způsob vyhovuje na (téměř) 100%.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice


Zpět na NAVIGON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků