Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Zde řešíme všechny modely navigací NAVIGON - např. 2110/7210/8110/1200/3300/3310/4350/7310...

Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod M.Michal v 09 pro 2010 21:43

Ahoj lidi,
chtěl bych se poradit ohledně těhlech dvou typů GPS navigace (Jsou téměř identický akorát premium má BT HF). Používám do Navigon Plus EU Unlock, zkoušel jsem různý software spustit a bez problému. akorát mám problém v iGo Primo (té nejnovější verze s funkcí Green routing) a program spustím, akorát to nenajde družice i kdybych se rozkrájel tak nic. Zkoušel jsem to v autě v klidu i v pohybu jestli se nechytne a prostě ani ťuk. Čím to muže být prosím? zkoušel jsem ruzne postupy co radili po internetu - zapsat do sys.txt ručně port a frekvenci atd atd ... ale nepomáhá to. Poradte prosím už fakt nevím co dál. Pořád mi to píše "autodetekce družic" nebo tak nějak to iGo píše. Dík za rady 8-)
M.Michal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2010 18:55

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 03 led 2011 10:31

Nejprve dotaz - jaký unlock používáte ?
V Navigonech všechny verze iGO nějak neumí inicializovat seriový port. Je několik postupů jak to obejít. Já používám program PortSplitter. Ten funguje jako prostředník a s nim to chodí. Na unlock se ptám proto, že v některých jsou skripty, které zajistí start PortSplitteru před startem iGO.
Mohu případně poskytnout svůj unlock.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod M.Michal v 06 led 2011 16:42

Ahoj,
Pužívám Miopocket upravneý na rozlišení Navigon 70 Premium, což je 480x272 myslím. ale nemohl jsem na to prostě přijít. Pokud budeš tak hodný pošli mi ten unlock. Dík předem. 8-)
M.Michal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2010 18:55

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 12 led 2011 12:59

Zde je slíbený unlock
Kód: Vybrat vše
http://www.ulozto.cz/7367764/mnunlock18-zip

Unlock vychází z MioPocked 3. Vadila mi zbytečná přeplácanost, takže jsem částečně převzal a doupravil vlastní skiny. Doplnil jsem knihovny pro WinCE6.0, upravil jsem ho tak, že nezasahuje do vnitřní paměti a buď jsem zlikvidoval nefunkční programy, nebo jsem je nahradil verzemi které chodí i pod Wince6.0. V současnosti jsem ho zkoušel v Navigon3310, Navigon4310, Navigon40, Navigon70 a v několika typech noname s wince6.0. V podstatě všechny programy, které jsou součástí unlocku jsou funkční. Unlock má tlačítka a skripty pro spouštění jiných navigačních programů, ale ty nejsou součástí unlocku. Do připravených složek je tedy nutno nakopírovat příslušné programy.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod M.Michal v 17 led 2011 18:58

Tak ten unlock je suprovej díky borče lepší sem neviděl zatím kterej by fungoval v tomel rozlišení, akorát pořád neřeší můj problém - při spuštění Port splitteru a následně igo Primo co jsi tam měl už vložený (akorát sem si přidal mapu čr) tak to pořád hledá družice, koukal jsem do sys.txt v Primu tam je vyplněnej ručně nejakej port a frekvence, a nic to nedělá, tak jsem to zkoušel umazat ty řádky s portem a frekvencí, a nenajde to pořád nic at tam jsou nebo ne. Nevíš prosímtě kde ještě bych mohl dělat chybu? Není možný že bych mohl mít novější Firmware než si měl třeba ty v Navigon 70 Premium v kterým by už vyřešili NEzprovoznění jinýho software? Mimochodem jsem zkoušel detekci družic cca 15minut po cestě do práce, v budově jsem nebyl (zas takovej amatér snad už nejsem zabývám se tím už dýl ale todle co nejde mi nedá spát ;) ) - dík za spolupráci
M.Michal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2010 18:55

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 18 led 2011 09:46

Sám provozuji tento unlock v N4310 včetně Prima. Zde problémy nejsou. Teď již se pár dnů pokoušíme zprovoznit Primo v N70Premium a s tím samým výsledkem. iGO8 chodí, Premium detekuje GPS ale nechytí satelity. V horním řádku se střídá text "Autodetekce GPS" (to signalizuje, že hledá GPSku) a "Hledání signálu GPS" (program našel GPSku a čeká na signál ze satelitů)
V N4310 používám portsplitter, jinak iGO nenajde GPSku. V N70 zřejmě chodí iGO8 i bez portsplitteru. S tím souvisí co je nutno napsat do sys.txt. Bez PS by tam mělo být
[gps]
port="2"
baud="57600"
V mém unlocku je PS nastavený na klonování portu 2 na porty 0,1 a 3. V sys.txt pak může být třeba
[gps]
port="1"
baud="57600"
Pokud se Primo spouští tlačítkem z plochy, tak se automaticky spustí a nastaví PS. Pokud potřebuji spustit iGO bez PS tak je nejjednodušší spustit ho pomocí TotalCommandera.
Ještě mám otázku. Tobě v tom chodí Primo 1.0 (bez zelené trasy ?). To jsme zatím nezkoušeli.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod M.Michal v 18 led 2011 19:35

Tak přesně to co mi píšeš mi dělá to samé - Střídá se "Autodetekce družic" a "Hledání signálu GPS" ale nic nenajde. Ten Primo 1.0 (bez zelené trasy) sem zatím nezkoušel ještě, přišlo mi zbytečný ho shánět, když mám ten novější (se zelenou trasou), ale jak vidim tak to bude potřeba zkusit. Jinak se staršíma iGo (8.3, amigo ...) máš pravdu. v N70 Plus chodí Amigo bez problému - detekuje a najde signál, Sám jsem to zkoušel, ale Primo dělá to samé co v N70 Premium (oni ty navigace budou téměř stejný asi akorát premium má BT HF. :)
M.Michal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2010 18:55

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 18 led 2011 21:27

V N70Plus to tedy taky nechodí ? Mám vytažené registry N70Plus a N70Premium a jsou v nich podstatné rozdíly. Porovnával jsem části týkající se GPS a init/lunch. Vůbec to nevypadá na stejný HW a tak jsem doufal, že alespoň N70Plus primo zvládne. Tu jsem měl v ruce. Primo jsem zkusil, ale měl jsem málo času a ani mě nenapadlo vyzkoušet to venku. Uspokojilo mě, že to detekovalo GPS.
Zkoušeli jsme i nějakou starší verzi Prima a zdá se, že je to stejné.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod M.Michal v 18 led 2011 21:35

No N70Plus má kámoš , já mám N70 Premium, v obou máme nacpaný unlocky a zkoušíme vše možný ale chovají se obě stejně no... konkretně u Prima se chovají teda stejne. a v registrech se ještě tedy nehrabu tak daleko jsem ještě nedošel. Je vidět že si přeci jen napřed se zkoušením o něco málo protože si pořídil upravit i unlock - to já aplikuju jen věci ke kterým se tak nějak dostanu třeba na tomto foru a poupravuju jen lehce (třeba sys.txt u igo) a tak ruzně testuju, do registru ještě nešahám ale to odbočuju - prostě to pořád nejede. Jen jsem se dočetl že ani "igo TMC" nechce jet v Navigonech že používají atypický modul TMC tak jestli to není podobný s GPS :)
M.Michal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2010 18:55

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 19 led 2011 12:52

O tom příjímači TMC jsem to taky četl. Moc jsem ho neřešil.
V N70 je proti ostatním typům navigonu nový typ GPS modulu ST_AGPS. Díval jsem se do datashetu a podle toho má taky komunikační rozhraní NMEA. Problém je asi v tom, že ho Primo neumí správně naprogramovat. Je mi ale divné, že ostatní starší verze iGO to zvládají.
Zkoušeli jsme z tohoto důvodu i pokus, kdy portsplitter rozbočil GPS com a spustili jsme současně iGO8 i Primo (každý na jiném kanálu). Myslel jsem si, že iGO8 zařídí nastavení GPS modulu a Primo se chytí. Dopadlo to tak, že iGO se fixlo, ale Primo stále stejný projev.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Další

Zpět na NAVIGON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron