Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Zde řešíme všechny modely navigací NAVIGON - např. 2110/7210/8110/1200/3300/3310/4350/7310...

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod tomasii v 29 říj 2011 10:59

Ty jsi Vojto nějakému malému tvorovi uřízl prst?
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod stiold v 22 úno 2012 15:13

Ahoj, mám navigaci NAVIGON 1200.

Také válčím s problémem načítání dat z GPS příjmače v iGO Premio. Mám nahrán "MnUnlock26" od Zubr123. Zasekl jsme se na GPSconv.

Konkrétně na tom, že mi nejde zjistit Hardware ID. Zkrátka mi do podle jeho návodu nejde. Poradí někdo?
stiold
 
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2011 10:00

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 23 úno 2012 10:58

Zde je novější verze unlocku. Kromě jiného je zde podrobnější popis.
Kód: Vybrat vše
http://ulozto.cz/x97UwaK/mnunlock30min-rar

Upřesni co nejde.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod stiold v 23 úno 2012 20:36

No nejsem schopen zprovoznit tu aplikaci GPSConv+VSPD. Dle návodu jdu do karty "settings", zkusím spustit "MPSetings" a nic se nestane. :-/

Mám tam i staré IGO8, když dám autodetekci GPS, nastaví se port 0 a rychlost na 38400. Satelity se ale stejně při navigování nenajdou.

Jinak smekám klobouk před tebou, udělal jsi opravdu dobrý a propracovaný unlock.

Doplněk: v interní paměti mi přibývají soubory GPSpapa*.bin a sv*.obs

Doplněk2: dostal jsme se tam (i když oklikou), nastavením prošel až ke spuštění "Nastanení programu GPSConv" program se spustí, ale po okně VSPD ani vidu ani slechu.
stiold
 
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2011 10:00

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 24 úno 2012 15:47

Navigon1200 jsem zatím neměl v ruce. Není v tom náhodou ještě starší systém wince5.0 ? Pokud vím, tak v těchto starších mašinkách není GpsConv nutný. Stačí jen správně nastavit port GPS a baud rychlost. U Navigonů to většinou bývá COM2/57600.
Vyzkoušej, zda funguje program SirfTech. Ve větším skinu (black) je na tlačítku.
V něm na záložce Com nastav CommPort. Při výběru se kromě čísla zobrazuje i informace o jaký port se jedná. Vyber GPS port (obvykle 2). BaudRate na 57600. Kliknutím na Open se port aktivuje. Pokud se přitom zobrazí nějaká chybová hláška, tak je nezbytné použít buď PortSplitrter nebo GpsConv.
Dole se pak má zvyšovat počet přijatých zpráv ve výpisu "Message NMEA"
Pokud se zvyšuje, máš ověřeno, že port funguje a víš jeho nastavení. Po kliknutí na tlačítko OK by se měly zobrazovat údaje od GPS (je nutné jít někam, kde je výhled na satelity).
Kliknutím na NMEA - Set Message Rate se přepne do okna, kde so zobrazují typy přijímaných zpráv. Pokud se přijímají jen zprávy GGA a RMC, je vhodné použít program GpsConv, protože jinak se nebude v Primu a iGO zobrazovat počet viditelných satelitů.
Výsledkem je tedy ověření portu, baud rychlosti a nutnosti použít GpsConv nebo PortSplitter

Program GpsConv
Podle návodu se má spustit
"Záložka Settings“ – „MnSettings“ – „Systém“ – „Nastaveni programu GpsConv“
Pokud se program VSPD nespustí, tak jsou možnosti
- chybí program VSPD - porovnej složky MnUnlock\Programs\GpsConv\ s tím, co máš na kartě. Musí tam být soubory vspdcfg.exe, vspdce.css, vspd_starter.exe, vspd.dll.
- program je v Tvém Navigonu nefunkční. Navigon 1200 jsem zatím nezkoušel. Obvykle je to nějaká nekompatibilita knihoven. Vyzkoušej ho spustit přímo pomocí TotalCommandera tlačítko (FileCmd).
Je nutno spustit program Storage Card\MnUnlock\Programs\GpsConv\vspdcfg.exe. Pokud se nespustí, tak nejde použít. Zřejmě chybí nebo je nekompatibilní knihovna coredll.dll (používá jen tuto knihovnu). Normálně by měla být ve složce Windows.

V tom případě bych doporučil použít místo GpsConv program PortSplitter.
Provede se to změnou nastavení v MnUnlock.ini.
EnPortSplitter=1
EnGpsConv=0
Tím se místo GpsConv bude používat PortSplitter. Ten přeposílá data z portu Com2/57600 na porty 0, 1 a 3. Do sys.txt je proto potřeba nastavit některý z těchto portů. Protože se jedná o virtuální porty, tak nezáleží na baud rychlosti
Takže do sys.txt je potřeba nastavit třeba
[gps]
port=1
baud=57600
set_messages=0

Pokud se používá GpsConv. tak je nutno nastavit port COM6. Na baud rychlosti opět nezáleží.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod stiold v 27 úno 2012 11:39

Tak jsme uspěl, nakonec jsme to rozchodil skrze PortSpliter.

Jediná chyba na kterou jsme narazil, je ta, že na obrazovce satelitů přímo v navigaci iGo Primo, není vidět nic (je prázdná), ale navigování funguje:-) předpokládám, že je to tím virtuálním portem.


Díky moc za rady...
stiold
 
Příspěvky: 6
Registrován: 21 lis 2011 10:00

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 27 úno 2012 13:25

To znamená, že GPS přijímač v N1200 je nastaven jen na posílání základních zpráv. Proto se v okně satelitů nic nezobrazuje. Jednou z funkcí GpsConv je právě toto zobrazování satelitů. Zkoušel jsi ho spustit přímo ? Program VSPD nechodí ?
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod M.Michal v 18 dub 2012 18:28

Zdravím po delší odmlce. v Navigonu N70 mi jede i Primo 2 v pohodě, jen používám starší verzi unlocku "26". A měl bych jeden dotaz nebo připomínku k Unlocku. Je technicky možné, aby v N70 Premium fungovaly funkce "Standby", Vypnout, atd? ... (tlačítko v právém horním rohu Unlocku). Myslím že Hard a Soft reset jedou, ale nemohu ji uspat ani vypnout - pokud to chci udělat tak musím zapnout original SW Navigon a přes něj to hodit buď do Standby nebo Vypnout. Jsem asi uplná trubka , dlouho sem se tomu už tady nevěnoval , ale prostě nevím jak na to tak jestli byste mohli poradit prosím. Dík. POZNAMKA: Tyto "funkce" nejedou ani v tom novějším Unlocku co tu je jako nejnovější. V tom nejnovějším mi zas pro změnu záhadným způsobem nejede Primo 2 a ve starším (26) jo.
M.Michal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2010 18:55

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod Zubr123 v 24 dub 2012 07:18

Vypínání/Standby řeším pomocí tlačítka On/Off. Krátký stisk=Standby, delší stisk=vypnutí. Vypnutí napájení tlačítkem unlocku nejde. Není to bohužel standard a já jsem nenašel žádný program, nebo systémový příkaz, který by uměl vypnout napájení. Funguje pouze Standby.
TomTom One, Navigon 4310 + iGO8, Primo, TomTom, SmartMaps
Zubr123
 
Příspěvky: 105
Registrován: 11 srp 2009 07:59

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod mmmilan v 18 čer 2012 11:10

Zdravim vas. Citam vase prispevky a musim aj ja velmi podakovat. Mam Navigon 70 premium a mal som s nim stasne problemy. Unlok mi velmi pomohol. teraz prosim o radu. stiahol som si Becker Transit 50. nejaka verzia IGO Primo 9.6.1.215570. (skusal som aj ine verzie iGO primo a tie bezia bez problemou) Nedari sa mi rozbehnut GPS. prepisal som sis.txt a v menu navigacie sa mi zobrazi malinky satelit ako vyhladava ale nic nenajde. velmi sa mi tato verzia paci tak by som bol rad keby sa to podarilo rozbehnut. Velmi pekne Vam Dakujem.
pozri: Odkaz na nelegální soft smazán. Varování uživateli. Čti pravidal fóra. Pokude se to bude opakovat počítej s postihem. Jasper
mmmilan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2012 20:43

PředchozíDalší

Zpět na NAVIGON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron