Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Zde řešíme všechny modely navigací NAVIGON - např. 2110/7210/8110/1200/3300/3310/4350/7310...

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod janmanas v 22 bře 2013 21:27

Po konzultaci se Zubrem123 se došlo k názoru, že zprovoznit TMC v Navigonu 70 Premium/Plus nelze, ačkoliv jsem se snažil o to asi 5 dní :( (a vyzkoušel asi 200 kombinací
různých SYS zápisů), mám ověřeno, že TMC je aktivní nejspíše na portu 6.
Názory jako že TMC je zbytečná funkcionalita apod. mne NEZAJÍMAJÍ, já se snažím o zprovoznění této funkce ve svém iGo Primo,
jelikož jezdívám do Německa, Rakouska a dalších zemí a můžu vás ubezpečit, že tam funguje tato "vymoženost" téměř na 100% ;)

Pokud navigace zapípá, že byly nalezeny na trase nové dopravní situace, nehoda je tam a tam apod.... tak opravdu ta nehoda tam je nebo pokud už není stau (zácpa),
tak se dá v pohodě projet. Já jsem si dokonce platil i za Premium TMC v Německu, Rakousku nebo Itálii a to pak bylo stoprocentní na druhou.

Pokud se časem stane, že se přijde na to a bude to TMC fungovat, nebo najde někdo ověřený postup jak to zprovoznit, ať odpoví sem nebo přímo napíše mně SZ a dále mne může kontaktovat. Záleží mi na tom docela dost, protože v pondělí už odjíždím do Grazu, ovšem už jsem se smířil s tím, že pojedu bez TMC. Konec hlášení :D
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod hajekluba v 29 bře 2013 20:28

Ahoj,
potřeboval bych pomoct:

Rozchodil jsem Igo i Primo v.2.0 na Navigonu 70, dle unlocku přes sdkartu, který jsem zde našel- jesdna se o posledni unlock verzi - 30; ale bohuzel se mi děje jak když jsem zkoušel Primo, tak i v Igo nasledujici:
např. na Primo
Navigon normálně fixne satelity- satelity zezelenaj, ale jen na cca 20s, pak vypadek - a píše hledání signálu gps, poté opět fixne např.8satelitu a potom opět vypadek, co je zvláštní tak přitom fixu, se nezmění navigacní obrazovka Prima- mam tam např. pořád davé Milovice, ale přitom navigaci zkoušim v Praze, ale mapa se ani při fixu nezmění, a to jsem zkoušel i znovu smazat adresar Save, a nic, děla to pořád to same... fix na cca 20s, pak dlouhy cca 15s vypadek, a to pořád dokola.

Zkusil jsem tedy i jiny software, pouze Igo..děla to uplně to samé, plus se ani nezmění čas na gps... zapnul jsem navigaci cca v 8h ráno a na navigaci jsem měl 22:35h, takže synchronizace času, přes gps protokol taky nic:-(

něměl by někdo prosim radu, co může byt špatně?

diky moc!
hajekluba
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 čer 2011 14:51

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod lcdc v 11 čer 2013 16:05

Ahoj,

mam taky isty problem ako hajekluba, len na navigone 20 plus. Vsetko vyzera, ze slape, gpsconv ukazuje hodnoty aj na porte 6. V prime sila satelitov zozelenie, tvari sa, ze ma signal, ale signal nema, nefixne to. Budem vdacny za kazdu radu, unlock mam vo verzii 30.

Dik

LC/DC
lcdc
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2013 16:01

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod jacsgv v 05 říj 2015 14:57

Ohledne odpojovani GPS Navigon 70 a GpsConv

viz prispevek na predchozi strance v MnUnlock.ini zmenit nasledujici
EnPortSplitter=1
EnGpsConv=0

A potom dejte u sveho nav. sw v sys.ini bud toto

[gps]
port=1
baud=57600
set_messages=0

nebo nasledujici, ktere mi jako jedine na navigon 70 funguje s igo primo (pozice satelitu se neozbrazuje ale jinak vse jede jak ma)

[gps]
;port=1
;baud=57600
;set_messages=0

[default]
com=autodetect
jacsgv
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2015 14:53

Re: Navigon 70 Plus EU a Navigon 70 Premium EU

Příspěvekod dynadyna v 22 kvě 2016 18:57

Ahoj.
Chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti se zprovozněním IGO PRIMO na NAVIGONU 72 jaké koliv varianty "Easy, Plus, Plus Live, Premium".
Já mám v ruce typ NAVIGON 72 Premium, ale myslím že ty navigace by měly být v základu stejné :roll:
IGO 8 jsem rozchodil bez nejmenších problému za použití spouštěče PortSplitter :yes:
PRIMO mi bez problému naběhne ale nevyhledá satelity i když jsem zkoušel použít již zmíněný PortSplitter
a pak ještě GpsConv :-: a všechny možné zápisy do "sys" a nastavení parametrů GPS.
Samozřejmě jsem zkoušel i hodnoty které vyhledá IGO 8 na kterých detekuje satelity, ale ani to nepomohlo :-:
Ještě jsem zkoušel jiné navigační programy jako AUTOMAPA EU, SYGIC a NAVITEL a všechny GPS signál bez problému detekovali :!: :!: :!:
Pokud má někdo nějaký nápad nebo typ na to co by mohlo PRIMO zprovoznit a nebo případně co by bylo
příčinou tak budu moc vděčný ;)
dynadyna
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 črc 2013 15:42

Předchozí

Zpět na NAVIGON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron