Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Zde řešíme všechny modely navigací BLAUPUNKT- např. Lucca MP3/Lucca 3.5/TravelPilot...

Blaupunkt TravelPilot Lucca 3.5b poškozené registry

Příspěvekod MayheM v 10 zář 2009 17:50

Heuréka! Tak jsem to vyřešil!
Kdybych si já de*il hned přečetl oficialní manuál na update firmwaru. Byl bych na půl cesty k úspěchu :)
Tak v kostce: stáhne se příslušný archiv (já mám na orig cd novější než mají oni, tak jsem použil ten), rozbalí, nahraje na SD kartu a ta se vrazí do navigace. Teď to nejdůležitější! Musí se zmáčkout a držet tlačítko "Vol +" zároveň s modrým zapínacím tlačidlem. Po chvíli se objeví bílá obrazovka s textem jakože stahuje nový firmware.
Nojo, jenže po dokončení rebůtuju navigaci a stále nic. Pořád jen úvodní obrazovka. Tak jsem se znova pustil do brouzdání po fórech a narazil na toto polské. Je tam ke stažení archív s několika verzemi firmwaru.
Takže znova a teď už finální postup:
co je potřeba: oficiální recovery data z cd nebo z archivu na stránkách blaupunktu, výše zmíněné verze firmwaru
  1. Vypnout navigaci (vypínací tlačidlo držet min. 15 sekund)
  2. Na PC naformátovat SD kartu
  3. Nahrát na ni jednu z verzí firmwaru (u mě zabrala verze 10, pokud nepomůže, zkuste jinou)
  4. Vrazit jí do navigace, zmáčknout a držet Vol + a modré tlačidlo, když naběhne bílá obrazovka můžete tlačidla pustit ;)
  5. Provede se download a na konci se zobrazí logo Blaupunkt s výzvou něco jako: vložte SD kartu s navigačním softwarem
  6. Vypněte navigaci (zas min. 15 sekund)
  7. V počítači vymažte obsah SD karty a nahrajte na ní oficiální recovery data
  8. Vražte znovu SD kartu do navigace a zase zmáčkněte Vol + a modré tlačidlo
  9. Tentokráte se downloaduje nový obsah ROM plus se nainstaluje zpět funkční soft Lucca
  10. A je to! Teď by jste měli mít opět funkční navigaci, zbývá jen změnit jazyk atd. :lol: (samozdřejmě odblokovat a nahrát iGO ;))
Doufám, že to někomu pomůže nebo alespoň zkrátí čas při řešení problému s touto navigací.
MayheM
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 zář 2009 11:06
Bydliště: Krouna

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod hladik2 v 24 zář 2009 10:22

Super,zrovna včera jsem to dělal jedné paní kolegyni,(tedy odstranění závady,aby si někdo nemyslel něco jiného) :D spadla ji navi ani nevěděla jak a je to už opraveno.Dík patří i tobě. :D
Naposledy upravil hladik2 dne 02 říj 2009 10:08, celkově upraveno 1
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod hladik2 v 30 zář 2009 17:42

Dnes jsem zprovoznil Miomap2008,který je vyvěšen na spřáteleném foru,a na Blaupunktu taky pěkně chodí,leč Igo je igo :D
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod TomasF v 05 říj 2009 09:03

Mám Luccu Mp3 a snažím se nainstalovat IGO8 - verze iGo8.3.2.64873.
Udělal jsem vše podle zde uvedených návodů a nechodí mi to.
Po spuštění navigace se na chvilku objeví úvodní obrazovka, vpravo dole se napíše INIT API a spadne to zpět na spouštěcí menu. Po opětovném pokusu o spuštění to hlásí:
Previous instance of iGO 8 has not finished exiting yet.
Please try again in a few seconds or soft-reset your device.
A dál se nedostanu - i když to resetnu, nebo počkám, hlásí to pořád to samé.
Poradí mi někdo?
Díky.
TomasF
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2009 08:04

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod SvoDa v 05 říj 2009 09:08

Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod hladik2 v 05 říj 2009 11:17

zkus jinou verzi,rozhodně to nemůže být ta co se instaluje do PDA,ta nikdy nefunguje,hledej pro PNA,někde se to tady také píše,jen nevím kde,zkus to najít. :D
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod TomasF v 06 říj 2009 08:46

Tak jsem to nějak dokonil - teď se nemohu dostat ani do OS. Dostanu se jen na úvodní modrou obrazovku TravelPilotLucca!
Stáhnul jsem si z ofiko stránek Blaupunkta Firmware pro tuto navigaci, nahrál na SD a stejně to nic nedělá.
Je nějaká možnost, jak to rozchodit?
TomasF
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2009 08:04

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod hladik2 v 06 říj 2009 10:19

Pozor!!!,na lucca Mp3 existuje firmware ale bohužel starší!!!!!,to pasuje do lucca bez mp3,tím si odbouchneš možnost přehrávání MP3,ale i zpomalíš navi.To se mně kdysi také povedlo,zkrátka jsem nečetl vrazil do navi a ouha.Origo firmware na MP3 sehnat asi nepůjde,nikde není vyvěšeno,možná někde u rusáků.Zkus u navi odpojit baterii na pár minut a spustit znovu.Někdy to zabralo.
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod TomasF v 06 říj 2009 11:12

Tak baterii jsem na pár minut odpojil a po připojení a zapnutí se mi objevila černá obrazovka s červeným nápisem OS Updating! To je asi v háji, co?
TomasF
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2009 08:04

Re: IGO8 na Blaupunkt Lucca Mp3

Příspěvekod hladik2 v 06 říj 2009 12:38

A v tento moment tam má být sd karta s novým firmware.Já se podívám kde ho mám na cd a ozvu se na SZ
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

PředchozíDalší

Zpět na BLAUPUNKT LUCCA - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků