Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Text-To-Speech (hlášené názvy ulic)

Re: Phoneme (názvy ulic)

Příspěvekod Foci v 23 črc 2008 10:08

SvoDa píše:Foci: to bude o tom, že TTS není phoneme a nám jde o Text-To-Speach, takže to vlákno asi přejmenuji na Text-To-Speach (názvy ulic), co říkáš?


Dane - suhlasim, treba to zmenit, lebo takmer urcite Phoneme nema s nazvami ulic nic spolocne.

Ak dobre rozumiem co som cital na inom fore, tak tie phoneme by mali subory, ktore sa pouzivaju pre telefonovanie, napr. pri POI je nejake tel. cislo a to by sa malo dat vytocit cez telefon pripojeny cez BT. Skusal to niekto s iGO8 (ja som bol zvyknuty na inu hands-free sadu v aute, takze som ani nikdy nepripajal telefon cez BT, asi raz som skusal, ale bol problem s importovanim kontaktov a tak som to nechal tak)?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Foci
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 čer 2008 19:07
Bydliště: zemřel 28.6.2012

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 23 črc 2008 10:15

V MioMap to telefonování na telefonní číslo u POI šlo v pohodě - stačilo kliknout na "volat", v iGO8 to nejde, to tlačítko "volat" tam sice je u POI taky, ale neaktivní a to mám tu složku phoneme plnou souborů, které vyjmenoval tomassi výše.
OK, vlákno přejmenovávám.Nejsem sice moderátor, ale jelikož jsem to vlákno zakládal, tak to můžu upravit.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod Jasper v 23 črc 2008 15:45

Vloženy nesouvisející příspěvky z vlákna viewtopic.php?f=12&t=47&p=1209#p1209
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod Jarouš v 23 črc 2008 16:29

Á,Jasper moderuje :!: :D :D
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod tomasii v 24 črc 2008 21:43

Zatím se z příspěvků ukazuje, že asi phomene nejsou pro TTS, ale pro něco jiného (když k telefonování, tak jak?) a hlášení ulic se dělá jinak (v češtině to asi fakt není jednoduché udělat). Víte, k čemu tedy přesně soubory phoneme jsou (i když už je tohle vlákno pro TTS)?
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod amatér v 07 srp 2008 16:16

Pokud se najde nějaký zdatný angličtinář, tady jsem našel nějaké povídání o TTS, tak na to jukněte

http://www.sireathome.com/miliony/TTS.html

jen je třeba, do vyhledávače, který je na té stránce, zadat TTS.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 08 srp 2008 18:43

To jsem se dočetl na jiném fóru o PHONEME a vypadá to fundovaně:
citace:
Content Manager manual k celé problematice uvádí:
Fonémy jsou využívány navigačním modelem pro převod textu na řeč pro oznamování názvů silnic během navigace. Hlasy pro oznamování převedeného textu na řeč nejsou k dispozici pro všechny jazyky. V zařízení PDA je lze nastavit zvolením požadovaného profilu hlasu se zkratkou TTS v jeho názvu.

Každopádně se JEDNÁ o databázi fonémů daného jazyka - jak se v tom jazyce, případně v jakých podmínkách, vyslovují písmena a jejich skupiny.
Čeština je na tohle (možná díky svým jinak nepříjemným nabodeníčkům) zlatá - až na pár vyjímek (třeba časté záměny S-Z nebo změkčování tvrdých souhlásek - jdi se čte [jďi] - a podobně) se většinou písmenka čtou ve všech slovech stejně.
Třeba v angličtině je situace podstatně horší a pokud ti někdo řekne jméno ulice kde bydlí, tak to ještě neznamená, že jí zadáš do navigace a jedeš - napřed musíš zjistit, jaxe to vlastně hláskuje Wink

No, a fonémové databáze by podle různých kusých informací z mnoha zdrojů měly fungovat pro obojí.
- Jednak aby navigace ignorovala, když název ulice zapíšeš špatně - třeba "night street" a "knight street" (noční a rytířská ulice, jenže v angličtině to zní fakt naprosto shodně - naajt strýt) - naťukáš "night" a systém ti nabídne seznam, kde jsou vypsané všechny ulice, které by to při troše dobré vůle a lehce špatných uších mohly být. Takže k Noční a Rytířské přidá ještě třeba Naetovu (tohle jsem si vymyslel, takový slovo ani jméno v EN zřejmě není, ale kdyby bylo, četlo by se skoro stejně).
Pravdou je, že zrovna v češtině je nám takováhle funkce ku prdu, nicméně jeden z moderních navigačních systémů (tuším zrovna iGo 8, ale jistě nevím) ji má v seznamu 10 hlavních předností proti konkurenci.
- Hlavním účelem je ale čtení názvů ulic, kterými se projíždí nebo kam se má zatočit. Může být fajn, když navigace oznámí "za 300 metrů odbočte doleva do Národní třída" (samozřejmě do Národní ulice by znělo líp, ale chtěl jsem demonstrovat ještě jiný častý český problém Wink )
Jenže aby tohle fungovalo, musí k tomu být uzpůsoben hlasuvý profil - musí mít v sobě kromě navigačních povelů ještě fonémové skupiny. A to jsem bohužel zatím u žádného neviděl.
konec citace
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod amatér v 20 srp 2008 19:50

Tady jsem našel nějaké povídání o TTS http://ppcwarez2.com/index.php?topic=656.0
a zde je utilita k vytvoření TTS v Moi http://www.sireathome.com/mio/TTS.html
Možná bude někdo věděl jak dál.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Text-To-Speach (názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 07 pro 2008 12:50

Už tu dlouho nikdo neřešil TTS. Stáhl jsem si ze zahraničí TTS soubory a dal do 8.3.2. (všechno přímo do rootu iGO8 a konkrétní soubory s hlasy, které jsou ve složce voice do iGO8/content/voice)

Stáhl jsem si angličtinu, čestinu TTS ještě neumí, což se nesmírná škoda. Hlásí to čísla silnic a názvy ulic ;) (zvlášť líbivé je Anglická výslovnost českých názvů ulic :lol: ).
Podstatné je, že 8.3.2 TTS podporuje, na 8.3.1. jsem to nezkoušel.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2009 06:34

Že by již existoval český TTS pro hlášení názvů ulic a čísel silnic při navigaci ? http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... -ulic.html
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron