Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Text-To-Speech (hlášené názvy ulic)

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod Lakva v 26 lis 2009 08:06

Dane, 1) je to TT, ne iGo
A 2) (a to především) - myslíš, že těm géniům na novinkách by vadilo, že to v češtině není? I kdybo to věděli? Ne! Oni by aspoň mohli dělat že to neví a vydat další zprávu, že to je zatím jen pro cizí jazyky.
Ale tam jsou takový diletanti, že to spíš ani nevědí...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2009 08:09

Rozdíl mezi TT a iGO chápu, nicméně jsem si myslel, že by to mohlo být v češtině a nemuselo by dlouho trvat, že by se to objevilo i pro iGO ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod vovi v 26 lis 2009 08:46

Ono tak trochu hlavně záleží na tom, jestli dotyčná TTS technologie (a iGo používá Loquendo) podporuje ten který jazyk. A když se podíváte Lokvendům na zoubek, tak na svých stránkách plánují všechny možné jazyky, ale o češtině (nebo aspoň slovenčině) ani ťuk.
I kdyby ten TT nakrásně používal české TTS, tak to v tom případě nebude Loquendo. A pak by se ti, co jim to chybí, mohli pokusit prohrabat kód iGo a nahradit v něm volání Loquendo funkcí (které jsou v samostatné DLL) těmi správnými z nějaké té TT déelelky.

A já bych si to pak vypnul, protože ta spousta keců, která by se z toho při ježdění po Praze řinula, by mně lezla na nervy :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2009 09:14

Souhlasím. Když jsem zkoušel EN TTS v iGO8, ten hlas se ve městě prakticky nezastavil, a mlel a mlel a mlel.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod amatér v 26 lis 2009 10:35

No ono to s tím kecáním není zas tak hrozné, když jsem experimentoval s převodem polských TTS do češtiny, dalo se nastavit, co chceš aby to četlo, zda vše nebo jen názvy ulic a čísla silnic. Problém byl jiný, pokud jsem použil TTS, tak v Praze, místě zobrazování .3dl a .3dc souborů se navigace začala sekat. Myslím ale, že TT má TTS již dávno, a o této novince mluví jen v souvislosti s SW pro iPhone.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2009 10:45

Já projížděl simulací (běžnou rychlostí pod 50km/h) EN TTS po městě i okolí. Když si vezmeš, že se navigační hláška o směru jízdy a vzdálenosti nastaví ještě údaji o názvu ulice, vykládalo to ve městě furt. Už si ale nevzpomínám, jestli to krom ulic hlásilo i čísla silnic, to by bylo ještě horší (pakliže je ulice má) a nepamatuji si už ani to, jestli se tam dalo něco "omezit". Když to ale píšeš ty, tak určitě dalo ;) Ale já už to dávno vyhodil.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod amatér v 26 lis 2009 10:50

Ne, ty čísla silnic to hlásí např. při sjezdu z dálnice ... po xxx metrech opusťte dálnici, a pokračujte po silnici č. XY. Opravdu se dá nastavit, co chceš aby to hlásilo, ukecanost vystředníkuješ v souborech .csv.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod Makik v 09 dub 2010 20:58

Ted jsem z toho tedy docela zmateny, jsou zde naprosto protichudne nazory na to, k cemu slouzi soubory PHONEME, zda ke hlaseni nazvu ulic a cisla silnice, nebo k jakemusi telefonovani - kontakty na POI... Podle poslednich prispevku by to mela byt v podstate vyslovnost ulic a cisel silnic v cestine... ale kdyz neexistuje podpora pro cestinu, tak kdo a proc soubory pro CR tedy vytvoril?? Jen pro turisty s cizojazycnou navigaci? Takze v tech souborech bude spis vyslovnost pro anglictinu.
Makik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2010 19:04

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod josef.r v 17 čer 2010 13:30

Koukal jsem že primo používá jinou technologii TTS než IGO8, nevíte, zda již je nebo bude také nějaký český hlas?
Uživatelský avatar
josef.r
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03 bře 2010 11:13
Bydliště: Praha

Re: Text-To-Speach (hlášené názvy ulic)

Příspěvekod vovi v 17 čer 2010 13:47

Teoreticky by být mohl - NUANCE (na rozdíl od Loquenda) v nabídce jeden český (ženský) hlas má. Ale v praxi?? Uvidíme, jestli za to maďarským soudruhům stojíme ;)

Možná by právě tohle mohl Adam v rámci svých pitek s maďary zkoušet protlačit do výroby.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků