Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

úprava hlášení u křižovatek

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 19 bře 2009 16:16

Zrovna jsem to zkoušel a myslím, že proniknout by do toho opravdu šlo. Zjistil jsem ale, že každý hlas má svůj konfigurační soubor. Takže je docela možné, že u některého hlasu už tato záležitost bude nastavena od tvůrce tak aby byly napřed metry a pak hlášení. Zkusím tedy nepřed vyzkoušet různé hlasy a až pokud by se nenašel žádný vhodný, tak bych zkusil experimentovat s nastavením.
Děkuji Vám všem za rady.
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod oltcit v 19 bře 2009 19:37

Ano, hlasenia sa lisia podla pouziteho hlasu.Pouzit mozes dokonca aj hlasy zo starsich verzii iGO(2006 napr.) Inac je to tak ako pise tomasii.Tiez som sa s tym kedysi hral,ale potom som na to rezignoval.Ale ja som len skracoval hlasky a doplnoval hlasku o hlaseni kruhacu s udanim poradia vyjazdu v skorsom case,pretoze vediet cislo vyjazdu az pri 100m pred nim bolo uz neskoro na zaradenie sa do prislusneho smeru v nom(viacprudove kruhace). V iGO8 je to uz standartne,tak som sa s tym prestal zaoberat. A okrem toho sa obcas vyskytne chyba v hlaseni poradia vyjazdu(napr. treti miesto druheho-to zalezi od druhu mapy(NQ,TA),pripadne od vnesenej chyby v nej) a tak prioritna informacia je vizualna,ta je v poriadku vzdy,na hlas sa neda spolahnut,pretoze staci len jedna chyba v hlasovom navigovani ...a uz jej neverim.Apropo aj TT ma tento problem.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 20 bře 2009 07:05

Já jsem právě ještě donedávna jezdil na TT6 a i když to nebylo úplně ideální (např. loni jsem se někde u Bánoviec nad Bedravou několikrát po sobě vždy zařadil do špatnéhu prohu a skončil na nějaké slepé cestě) tak celkem ta hlášení šla. Bohužel mapy už byly takové starší a tak jsem si řekl, že zkusím IGO8. I když je ovládání úplně jiné a třeba práce s importovanými POI je horší (všechny mají jen ikonu zeměkoule), celkem jsem si zvykl. Jen na to hlášení ne a ne zvyknout. Vždy se leknu, že jsem zapomněl odbočit než zazní to "po sto metrech"
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod Lakva v 20 bře 2009 09:27

Dřív jsem taky jezdil s TT a moc mi vyhovoval. Do iGO se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem to zkusil, jednak kvůli mapám, a taky jsem zjistil že na tehdejší verzi programu existuje skin Tomtom (na současné verze doporučuju Gurjon).

Každopádně teď nelituju, iGO je navigační král!!! :-)
Takže až si zvykneš, té změny určitě nebudeš litovat!

Hlasy zkus fakt různé, protože v iGO je přizpůsobitelné skoro všechno a hlasů je hromada. A jsou i různé verze téhož hlasu, s jiným uspořádáním vět nebo jinou ukecaností...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 20 bře 2009 10:12

Ještě ty ikony u těch POI kdyby tak šly vyřešit. Používám navigaci hodně k cestování po památkách a na POI.cz jsem si vytvořil skupinu POI, ktará obsahuje všechny pro mne zajímavé cíle. Mohu jim sice přižadit v menu rozdílné ikony, ale IGO to z nějakého důvodu ignoruje a v mapě, nebo i když dám vyhldedat POI okolo místa, které mne zajímá, zobrazí jen ty zeměkoule. Ono by to nemuselo vadit, jenže některá POI nemají moc dobře zpracovaný název a tak vidím třeba jen: "chodník u ulice Masarykova". Až po rozkliknutí podrobností vidím v záhlaví, že je to třeba kostel. Toto v TT přitom fungovalo úplně v pohodě. Je to (mimo to hlašení, které tady řeším) asi jediná věc,která mi na IGO vadí.
I když jedna věc by se ještě našla. Pokud mám PDA v autě a odpojím ho při vystupování z napájení, ukončí se i IGO. To je škoda protože bych ho rád nechal běžet se zhasnutou obrazovkou jako záznamník GPS údajů na přiřazování k fotkám. Ale už jsem si na to sehnal externí aplikaci takže se s tím dá žít.
Jinak si IGO nemohu vynachválit.
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod Lakva v 20 bře 2009 10:45

Ikony POI: Vymaž v adresáři igo8/save soubory ROPOI.PRL , POI_ VISIBILITIES.TXT a ... Sakra!!! Ještě tam by jeden, ale v PDA ho nemůžu najít a ten název byl na fórum mio-treo.info
No, zkus tyhle dva, znovu nastav ikonky POI a uvidíš, snad to bude stačit.
Kdyby ne, tak po neděli už by mio-treo mělo znovu jet.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 20 bře 2009 11:09

Až budu doma, zkusím. Díky za radu. Dneska jsem si odtud: viewtopic.php?f=8&t=329 stáhl i nějaké ikony k hradům aspol., ale vůbec nejsem chytrý z toho co s nimi. Je tam sice několik odkazů, ale úplně jsem se do toho zamotal a nakonec vůbec netuším co s těma novýma ikonama dělat. Toto byla velká výhoda TT, tam s tím nebyl sebemenší problém. Na druhé straně IGO nás učí se stále něco nového učit. Jen kdyby na to měl člověk více času...
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod Lakva v 20 bře 2009 11:12

No, když si to téma pročteš dál, najdeš odkazy na návody... Ten první je k vytvoření ikonových prožků, ten přeskoč. To je až další krok... :-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 20 bře 2009 11:38

Díval jsem se na to, rozbalit soubor vedle datazip. To víš, že to tak udělám. Po pravdě mne ale překvapuje, proč to ti programátoři vymysleli všechno tak složité. V TT stačilo přidat soubor s ikonou k tomu s poi do stejného adresáře a pokud měla ikona stejný název, tak si to TT sám poznal a přiřadil ji. V IGO je spousta různých složek a tak se mi to jeví až překombinované. Ale to je jen takové postesknutí. IGO je mnohem více variabilní a tak to asi jinak nešlo. Jednu chvíli jsem dokonce zvažoval, že si zkusím sehnat TT7, ale pak jsem nakonec zůstal věrný IGO.
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod amatér v 20 bře 2009 12:00

@ jirkous3
V save nic nemaž u verze 8.3.x už to není potřeba. Jdi do data.zip a > složka ui_igo8 > icons > poi > a soubor kmlpoi.icon přejmenuj na __kmlpoi.icon nebo ho klidně smaž, ale ve složce poi musí být ještě soubor multipoi.icon

další najdeš zde
nebo zde
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron