Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

úprava hlášení u křižovatek

úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 18 bře 2009 20:25

Zdravím Vás, mám takový dotaz. Když přijíždím ke třižovatce, hlási mi IGO 8,3 něco ve stylu: "Odbočte vpravo po 100 metrech". Někdy je to trochu matoucí protože je odboček více a tak než zaslechnu tu část "po 100 metrech", tak si nejsem jist jestli neodbočuji špatně. Myslíte, že by šlo hlášení upravit aby to IGO četl ovráceně? Tedy: "po 100 metrech odbočtě vpravo". Třeba je to jen hloupost někde v nastavení hlasu, ale nemám s tím moc zkušeností a tak bych potřeboval poradit.
Předem děkuji
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod tomasii v 18 bře 2009 23:46

Není to v nastavení hlasu, resp. není to mimo vlastní hlasový zip. V něm jsou definované hlášky. V něm bys musel změnit vlastní hlasovou hlášku v souboru xxx.ogg a/nebo definici hlášky v souboru commands.csv
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod Lakva v 18 bře 2009 23:50

Spíš asi to druhé...
Nebo vyzkoušej Pavla Lišku, pokud vím, hlásí napřed vzdálenost a pak teprve manévr. Osobně mi ten hlas moc vyhovuje, i když už se dávno oposlouchal, takže se už smějí jen náhodní pasažéři :-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod tomasii v 18 bře 2009 23:57

Taky jezdím na Lišku, ale když jedu někam, kde to neznám, tak používám Juru. Hlášky typu "držte se tak nějak spíš vlevo" mi moc jistoty nepřidají.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod Lakva v 19 bře 2009 00:09

No, to znamená "skroro rovně", "v levém pruhu" nebo "nesjížděj z dálnice"... Kdyby ta hláška byla jednoznačnější, zase nebude sedět na některé situace (s tím jsem se zpočátku opravdu setkával, u jiných hlasů).
Navíc "odboč vlevo".... když jsou tam 2 nebo 3 možnosti doleva a pak 2 skoro rovně... Ty hlášky prostě nejsou jednoznačný, takže se raději vždycky ještě mrknu na displej...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod tomasii v 19 bře 2009 00:29

Jasně, taky koukám na Mio, jak ta situace vypadá, ale ty "normálnější" hlasy jsou přece jen přesnější.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 19 bře 2009 06:48

tomasii píše:Není to v nastavení hlasu, resp. není to mimo vlastní hlasový zip. V něm jsou definované hlášky. V něm bys musel změnit vlastní hlasovou hlášku v souboru xxx.ogg a/nebo definici hlášky v souboru commands.csv


Lišku mohu zkusit, ale moc mi takové žertovné hlasy nesedí. Možná ba to pobavilo dceru, ale jinak... Ta úprava commands.csv by mne zajímala, mohl bys to rozepsat trochu podrobněji?
Díky
Jirkous
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod jirkous3 v 19 bře 2009 15:17

Trochu jsem se do toho souboru díval a napadlo mne, že by mohlo stačit u níže uvedených položek první část v úvozovkých za druhou část v úvozovakách. Myslíte, že to bude ono? Nebo přehodit druhou část se třetí?

"continue_left","call turn2 left","1",
"continue_right","call turn2 right","2",
"continue_sharp_left","call turn2 sharply left","19",
"continue_sharp_right","call turn2 sharply right","17",
"continue_uturn_left","call turn_plus turn_back","22",
"continue_uturn_right","call turn_plus turn_back","18",
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod SvoDa v 19 bře 2009 15:31

No já se v tom nikdy nehrabal, myslím, že by ti mohl poradit mike_wdf, který je tady u nás na fóru, tak mu zkus napsat SZ.

Jinak se většinou postupuje systémem pokus/omyl, nový pokus/další omyl,......,pozitivní výsledek :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: úprava hlášení u křižovatek

Příspěvekod tomasii v 19 bře 2009 15:57

Dělal jsem už dávno původní hlasy Honza a Zuzka v řadě verzí a s Majkem jsme dělali na nových hlasech (připravil je ale on).
Nejprve musíš zjistit, z čeho je ta hláška, kterou chceš změnit, složená. Standardně to bývá z údaje z "povídání" + "jak daleko" - tedy třeba jak píšeš "odbočte vpravo po" + "150 " + "metrech" (nebo taky "odbočte" + "vpravo" + "po" + "150 " + "metrech". Jak to je, musíš zjistit. Musíš najít jména souborů, které obsahují ty hlasové výstupy a v tom řídícím souboru pak najít odpovídající řádky k té které hlášce. No a v řídícím souboru pak přeházíš vhodně pořadí příkazů a modlíš se, aby to vyšlo, protože pak nemusí jednotlivé části hlášky intonačně navazovat. V tom případě si musíš pohrát i s těmi hlasovými soubory a upravit je intonačně. A je hotovo, pokud si těmi úpravami nerozhasíš zase jiné hlášky, které jsou skládány ze stejných souborů. Pak je lepší soubory přejmenovat a upravit jejich jména i v tom řídícím souboru. Ale je to hezká práce. Nejlepší je, když pro změnu některá část hlášky chybí (třeba potřebuješ jinou koncovku)a musíš ji upravit z jiných hlášek, nebo dokonce domluvit.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků