Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nova hlaseni v iGo8

Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod Mike_wdf v 14 lis 2008 09:03

V tomhle vlakne bysme mohli dat dohromady prehled hlaseni, ktere umi iGo8 navic oproti starsim verzim, nebo MioMapu.

Pak se uvidi, co se da se stavajicimi hlasy udelat.
Syntetizovana slova jsou pracna, ale v principu mozna.
Treba Cica nikdy nenamluvil slovo ted' a nikdo z vas to nepoznal. :)
Samozrejme cim delsi slovo, tim je to tezsi. To slovo "ted" mi trvalo asi 6 hodin.
Na nejakou "celnici" treba se muzu vykvajznout -> aby to zaznelo v aute kazdemu tisicimu a to jednou za deset let, kvuli tomu nad tim slovem nestravim dva vecery. :)

Co se tyka dohravani - tudy taky cesta nevede. Tusim jsem zaslechl cosi, co vypadalo jako dohravane od Adama, ale kvalita a hlavne akustika byla uplne nekde jinde nez puvodni nahravka za studia.
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod vovi v 14 lis 2008 09:23

Ona se ta potřeba dalších hlášek netýká ani tak vlastní navigace, jako spíš upozorňování na určitá místa nebo události.
Příklady:
- radary ... objevují se další "systémy" na hlášení radarů, které používají stále více a více skládané hlášky. Řada komponent se dá celkem jednoduše získat ze stávajících "dlouhých" hlášek, ale chybí řada, zvláště "spojovacích" výrazů: maximum (či limit), průměr, možná (FR: possibilité ... lepší pro vazbu bude asi pravděpodobně)
- upozornění "nového typu": železniční přejezd, nebezpečný úsek - na ty celnice a tunely bych se vykašlal taky ;)

Když nad tím tak uvažuji, tak by možná bylo lepší zkusit se podívat ke konkurenci, zda nemá nějaké použitelné hlášky. Zkusím něco najít...

P.S.: Že pořád otravuju - co Liška? :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod tomasii v 14 lis 2008 20:08

Chtělo ty to do hlasů diMka a ICONX korektní hlášení (poslední skiny jsem nezkoušel, ale u mitsana je jich podle vovi mnohem víc):
- "maximální rychlost neurčena" (nebo nějaký ekvivalent "no speed limit available" - udělal jsem z dostupných zdrojů "není maximální rychlost"),
- "konec měřeného úseku" (nebo nějaký ekvivalent "End of section" - udělal jsem z dostupných zdrojů "úsekový radar - exit").

Našly by se i další hlášky, ale tyhle jsou asi nejznámější.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod Mike_wdf v 20 lis 2008 19:57

"maximální rychlost neurčena" -> tezko si dovedu predstavit zbytecnejsi hlaseni.
Na jednu stranu to bylo porad stezovani, jak jsou ty igo-hlasy ukecane, a ted tohle. :D

"usekovy radar - konec" bych si dovedl predstavit, ale taky mi to neprijde az tak dulezite, aby se s tim jeden piplal.
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod vovi v 20 lis 2008 20:29

Pusť to zatím z hlavy, Miku. Já vím celkem přesně, co je potřeba do toho skládání radarových hlášek. A jak jsem psal, zkusím se poohlédnout u konkurence. A nějakou tu beta úpravu zvládnu sám; jen kdyby to navazování moc tahalo za uši, dovolil bych si se na tebe obrátit. Ale předpokládám, že v tom případě by šlo pouze o naporcování nějakých delších hlášek a případné začištění návazností. Přece jen zkušenost je nesdělitelná a tys jistě už pár zvuků editoval :)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod Mike_wdf v 20 lis 2008 23:01

O.k. No problemo.

Jinak jsem kdysi nadhodil na tom 'oficialnim' foru igo, kam chodej exhibovat i igo-programatori (to jsou neuveritelni borci, kteri se nebavi s nikym, kdo neumi madarsky), ze by se v nove verzi mohly tyhle hlasky integrovat primo do souboru s hlasem, ze ano. Stejne jako se je primo u hlasu podpora hlaseni TMC (težké silniční brajgl).
Ale viselo to tam asi 2 mesice bez odpovedi, tak jsem tam pripsal "vy mi taky" a nekdo to pak cely smazal.
[ikona vztyceneho prostredniku]
A kdyz se konecne objevilo igo8, tak to tam, narozdil od ruznejch ptakovin, samozrejme zase neni.
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod tomasii v 22 lis 2008 22:26

A divíš se? Vždyť víš, kdo to dělal. Já sice na magyaros fóra nepsal, ale Nav N Go jsem psal několikrát a odpověď buď vůbec nepřišla, nebo byla typu "já o voze, ty o koze"...
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nova hlaseni v iGo8

Příspěvekod petko556 v 14 črc 2010 11:10

V niektorých hlasoch (napr. Číča v3.0) chýba "off_route.ogg". Táto hláška má upozorniť "MIMO TRASU" - v prípade, ak nie je povolený automatický prepočet pri odchýlení sa od navigovanej trasy. V iGO (v 8.3.1., plus plus v0.8) sa v ľavom hornom rohu objaví ikona (dve šípky do kruhu), ktorá umožní prepočet trasy, ale bez hlášky - takže to, že som mimo trasu si nemusíme včas uvedomiť. Jednoduchá úprava - nakopírovať súbor z iného hlasu, alebo použiť napr. "ask_for_replan.ogg", nakopírovať a premenovať na "off_route.ogg".
petko556 - C720(FT), FW: R02+3+9913+1018,
iGO 8.3.1.53228xxx, ++0.8-UNIc
Uživatelský avatar
petko556
 
Příspěvky: 32
Registrován: 02 črc 2008 19:57
Bydliště: Svätý Jur


Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron