Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Upozornění na radary hlasem, pro iGO8 8.3.1 ve skinu IconX

Upozornění na radary hlasem, pro iGO8 8.3.1 ve skinu IconX

Příspěvekod Ivo K v 10 lis 2008 15:39

Pro správnou funkčnost upozornění na radary hlasem pro iGO8 8.3.1.xxxxx ve skinu IconX je nutné doplnit do složky iGO8/AUDIO upravené soubory hlášek, které upravil a vyvěsil Vovi zde: viewtopic.php?f=12&t=169&st=0&sk=t&sd=a&start=135

Je to hlas ženský - Jitka.
Naposledy upravil Ivo K dne 23 lis 2009 14:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Upozornění na radary hlasem pro iGO8 8.3.1 ve skinu IconX

Příspěvekod vovi v 10 lis 2008 17:11

A po prvním dni ostrého testování podotýkám, že to rozhodně nechodí stoprocentně - bohužel to nehlásí rychlost, jen typ radaru. To by možná až tak nevadilo, ale navíc se to nechová stabilně - při výměně skinu si IconX nedokáže zapamatovat mé nastavení ("pamatuje" si nastavení "Zvuk-jednoduchý + Hlas-zapnuto", což se nedá z menu nastavit :? ), zato rozhasí jakési "globální" nastavení, takže Riks bez smazání SAVE (system.ini nestačí) kvičí úplně stejně jako IconX a ne tak, jak si ho nastavím. :(
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Upozornění na radary hlasem pro iGO8 8.3.1 ve skinu IconX

Příspěvekod amatér v 10 lis 2008 17:55

Já skiny neměním a jsem spokojený, iconx hlásí i povolenou rychlost viewtopic.php?f=12&t=169&p=7730#p7730
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Upozornění na radary hlasem pro iGO8 8.3.1 ve skinu IconX

Příspěvekod Ivo K v 11 lis 2008 15:15

Dnes dopoledne jsem testoval hlášení radarů ve skinu IconX v autě a také zkoušel přepnout na skin Riks.

Po různých pokusech jsou toto moje poznatky:
V sys.txt v sekci [warning] mám pouze "max_section_time=220“

Test č. 1
Nastavení předpokládá první přepnutí z Originálního skinu do skinu IconX a před spuštěním Originálního skinu jsem vymazal celý adresáře "Save“, tzn. instalace bez možnosti ovlivnění funkcí jiným skinem.
Nastavil jsem upozornění na radary takto:
Zvukové varování: Vypnuto
Vizuální varování: Zapnuto
Hlasové varování: Zapnuto


Poznámka: Zvukové a hlasové varování je vzájemně blokováno tzn. nelze mít současně zapnuté oboje varování současně.

Při takovémto nastavení jsou radary hlášeny vizuálně, hlasově jen typ radaru(pokud nepřekračuješ měřenou rychlost) a nebo hlasově typ radaru i rychlost (pokud překračuješ měřenou rychlost).
Aby fungovalo i hlasové hlášení nesmí být v té veliké ikoně radaru zobrazená fialová nota vpravo nahoře.

Test č. 2
Nastavení předpokládá přepnutí ze skinu IconX(nastavení viz. test č.1)do skinu Riks 3.2 a zpět do skinu IconX a s adresářem "Save“ jsem nic nedělal. V skinu Riks jsem měl nastavené upozornění na radary takto:
Zvukové varování: Při přibližování
Vizuální varování: Zapnuto
Hlasové varování: Česky – Jitka

Upozorňování na radary ve skinu Riks fungovalo korektně dle nastavení.

Po přepnutí do skinu IconX je nastavení varování stejné jako v testu č.1 tedy:
Zvukové varování: Vypnuto
Vizuální varování: Zapnuto
Hlasové varování: Zapnuto


Tedy k žádnému ovlivňování mezi skiny při nastavení hlášení radarů nedochází.


Ale, je tu jedno ale. Když máte s sys.txt "natvrdo" zadáno "speedcam_soundtype=2“, tak potom i v skinu IconX se Vám objeví upozornění na radary takto:
Zvukové varování: Při přibližování
Vizuální varování: Zapnuto
Hlasové varování: Zapnuto

Potom tedy jsou radary hlášeny vizuálně, hlasem a i pípáním!

Ručně v menu "Upozornění na radary“ to nastavit nejde - viz výše. Také, když ťuknete na ikonku "zvukové“ nebo "hlasové“ varování o možnost kombinace těchto varování přijdete.


Omlouvá se za zdlouhavé vysvětlování, ale jednodušeji to neumím.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Upozornění na radary hlasem pro iGO8 8.3.1 ve skinu IconX

Příspěvekod vovi v 11 lis 2008 19:43

Ještě doplním - dělal jsem podobné pokusy s podobnými výsledky. Za ten zmatek, co jsem v tom měl, může skutečně položka speedcam_soundtype. Já tam měl jedničku a výsledkem bylo současné zapnutí Zvuk-Jednoduchý a Hlas-Zapnuto. A ten "přenos" do Rikse byl také tím. Je to vždycky po nějaké sérii testů - když nevyčistím kartu a neudělám to tam znova načisto, zůstanou tam skutečně netušené věci... :oops:

Kupodivu ale to nastavení v SYS.TXT mělo přednost před nastavením ve skinu - i když jsem nastavil ručně Zvuk - Vypnuto, pořád to při překročení ječelo jak přejeté...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice


Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků