Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod sinco v 31 pro 2009 10:23

Ahoj. U meho GC 4335 me blbne cas. Tuto otazku jsem uz pokladal v sekci IGO. Protoze mam pocit ze za to muze. Ale nejsem si tim jist. Ptam se tech co maji GoClever jestli nemaji podobny problem. Stava se ze zapnu navigaci, cas je v poradku. Spustim igo a mam cas posunuty. O nekolik hodin. Minuty sedej. Budto se cas po chvilce srovna sam, a nebo ho nastavim v igo. Po uzavreni navi je nekdy cas spravne, jindy je posunuty taky. Pokud je mimo, vejdu do nastaveni wince a jsem na nejakem spatnem casovem pasmu. Nastavim pasmo bratislava, a stejne to nesouhlasi. Souhlasi to, obcas, pouze tehdy, kdyz v IGO cas nenastavim sam ani to neudela igo samo. Asi pres gps. Neda se presne urcit za jakych podminek ke zmene dojde. Stava se to nahodile. Ten cas blbne i na druhem, stejnem pristroji. Musim najit nekoho, kdo si bude hrat dlouho hrat nejake hry, a sledovat jestli se to zmeni nebo ne. Zjistit jestli je to vlastnost GC nebo za to muze nejaka navi.
Dalsi poznatek. Spuustil jsem GC, cas byl ok. Nasledne navi Sygic. Nechal jsem ji pustenou chvilku. Jeste se nenacetli vsechny satelity a vypnul jsem Sygic. Cas v systenu souhlasil. Vypnul a zapnul GC. Cas ok. Spustil jsem znovu Sygic a nechal nacist vsechny sartelity. Az se to fixlo, Sygic jsem vypnul. A cas byl posunut o -9hod. Takze misto 10.-- jsem mel 01.--. Znovu jsem zapnul SG nechal se najit, a vypnul. Cas porad posunuty. V date/time mam zmenene pasmo na Pacific Time (US a Canada) Po nastaveni spravneho pasma cas souhlasi.
Proc dojde ke zmene casoveho pasma v systemu. Vzdyt ten by nemel byt ovlivnen zadnou aplikaci. Nevim co nastavit. Ke zmene dochazi i po spusteni IGO8. Ted uz vim ze jen IGO za to nemuze. Dekuji.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod sinco v 04 led 2010 07:51

Vzhledem k nulove reakci mam pocit ze problem s casem mam pouze ja a kamos. Tedy 2ks GC koupene naraz. V tomto pripade to vidim na reklamaci.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod honzast v 18 dub 2010 22:03

Zdravím, zkus v registrech zadat TimeZone misto CentralPacifik CentralEurope. Uložit registry. Mě to pomohlo.
NONAME Čína 5" Win CE6, 800x480, 128RAM, PRIMO 8.5.11.168090, Xperia Arc S neotevřený, Android 4.0.4 Primo pro Android Think 1.1 ver. 9.6.7.235654
honzast
 
Příspěvky: 126
Registrován: 07 úno 2010 22:02
Bydliště: Brno

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod hladik2 v 18 dub 2010 22:38

Ano kolega o příspěvek výše ti dal velice dobrou radu,tak si to nastav jak uvádí ,poté si v igo zadej v nastavení časové pásmo tak aby sedělo s místním časem.Snad bys nechtěl reklamovat nastavení času???,to je přece na tobě abys ho nastavil!.Pozor ale udělej to u okna,nebo v autě abys měl signál gps,jinak to budeš dělat stále.Měl jsem také rozhozený čas a musel jsem zadávat pásmo asi třikrát než jsem se sesouhlasil s časem udávaným satelitem gps
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod sinco v 20 dub 2010 07:21

Dikec za pomoc. U okna jsem vlezl do registru. V nich mam CentralEurope. Spusdtil jsem igo, v nastaveni casu jsem mam zatrzeno Autonaticke opravy. Nastaveni casoveho pasma Bratislava, Praha..... Cas ukazoval v poradku. Ale GPS se teprve nacitala . Po nacteni GPS mam -2hodiny. Cas GPS -2hodiny. Tak ted jako co. Zacal jsem zmenou cas. pasma dal jsem Amman +2. A cas me najednou poskocil o +1hodinu dopredu. Tak jsem tam vratil znovu Prahu a hodiny mistni cas ukazuje spravne, Cas GPS -2 hodiny. Tak jsem vse ukoncil a vypnul GC.Pockam chvilku a opet to zapnu. A uvidim co bude dal.
EDIT: jeste jsem musel zatrhnout Automaticke casove pasmo. Nebo se to tak nejak jmenuje. Navi uz mam vypnutou a v pouzdru. Nechce se mi ji zapinat. Jinak jsem mel casove pasmo zase Pacifik.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod honzast v 20 dub 2010 12:26

Nevím kterým programem jsi editoval registry, ale vždy je nutné po změně klíče dát uložit. V CERegEditor je to stand. Ctrl+S v TC pro CE je potřeba si dát pozor na které OK se stiskne. Stačí zkontrolovat při znovu otevření. Musí to fungovat, protože to funguje všude.
NONAME Čína 5" Win CE6, 800x480, 128RAM, PRIMO 8.5.11.168090, Xperia Arc S neotevřený, Android 4.0.4 Primo pro Android Think 1.1 ver. 9.6.7.235654
honzast
 
Příspěvky: 126
Registrován: 07 úno 2010 22:02
Bydliště: Brno

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod vovi v 20 dub 2010 12:40

A nemáš náhodou pro iGo nějaké zápisy pro časovou zónu v SYS.TXT? Pokud ano, tak je smaž nebo alespoň na začátky řádků dej středník.

Jsou tam možné tyto zápisy:
[timezone] ; nastavení pro časovou zónu
default_timezone=29 ; defaultní časové pásmo (29 ... GMT+1 amsterdam)
index=29
auto_index=29
sync_time=1 ; synchronizuj čas s GPS
reset_os_timezone=0 ; má pomoci v případě problémů s časovým pásmem
sync_os_timezone=0 ; má pomoci v případě problémů s časovým pásmem

use_auto=1 ; zónu automaticky <0=ne, 1=ano>
manual_dst=0 ; letní čas manuálně <0=ne, 1=ano>
tzdst=1 ; letní čas dle zóny <0=ne, 1=ano>

Nechal bych tam jen ty červeně označené řádky. Potom smaž v iGo ve složce SAVE soubor SYSTEM.INI a znovu spusť iGo.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod hladik2 v 20 dub 2010 13:12

Ono to vypadá že tam právě kolega" sinco" nemá vůbec žádný zápis ohledně nastavení času atd.Taky jsem s tím laboroval a nakonec to mám správně i bez zápisů v sys,jen při změně letní zimní čas to měnín růčo.Mluvím tedy o své číně.V Miu jsem nekoukal,čas nepoužívám a neberu na něj zřetel(bo nejezdím :lol: :lol: :lol: )
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod sinco v 21 dub 2010 07:09

Provedl jsem zmeny v zapisu a smazal v save system.imi. Spustil igo. bez gps, jsem mel misto 7.40 jsem mel 17.40 a pasmo praha. Vypnul jsem gps a na moment jsem v GC mel spravny cas. Blik a system.cas 17.40 IGO, kdyz mam dodrbany cas, zmeni cas i v systemu GC. A nebo si system prevezme cas z GC. Asi. Takze jsem seridil cas v systemu GC. Opet spustil igo. Cas v IGO byl o hodinu + Tak jsem zadal casove pasmo ktere mi cas srovnalo. Po vypnuti a zapnuti IGO jsem mel zas + 1, cas. pasmo to co bylo predtim . Tak jsem tam zadal Prahu a cas poskocil na 17 hodinu. Po vypnuti jsem v GC mel opet 17 a cosi. Znova zmena casu na spravny. Spustil jsem igo a zas tam bylo +1 hodina. Nez vypnu IGO tak cas ukazuje spravne. Po spusteni je zase o hodinu do plusu. Uz nevim co s tim delat. To vse bez nacteni GPS. Nevim jak dal.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nezadana zmena casu, samo se meni cas. pasmo.

Příspěvekod vovi v 21 dub 2010 08:56

Se signálem GPS bude vše OK - všechny tyhle navigace se chovají podobně. Prostě je třeba to brát jako vlastnost.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice


Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků