Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod jozka v 18 pro 2009 22:47

Dobry den,

rad bych se zeptal, zda se nekomu podarilo zprovoznit aplikaci na cteni knizek haali reader, nebo jeste lepe allreader+. Obe aplikace podporuji pdb soubory a allreader+ (nebo allreader2 ma vyborne vyreseni posouvani stranek pres definovatelne tab zones - poklep na obrazovku)

Hlavne obe aplikace jsou pres celou obrazovku, podporuji ceske deleni slov na konci radky, nastaveni barev, atd (na rozdil od nekterych defaultnich gps aplikaci, kde je text zobrazen na male plose a okolo jsou velka tlacitka...)

Pridavam tyto aplikace do prilohy, kdyby to nekdo chtel zkusit rozchodit. Rad bych totiz vyuzil navigaci i na cteni (5 palcu primo laka), ale nerad bych riskoval koupi, kdyz by to nefungovalo.

Diky,
Jozka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jozka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2009 22:35

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod fanda v 18 pro 2009 23:32

Pokud chceš číst pouze tento formát (pdb), existuje ještě free program MobiPocket Reader a ten by měl bez problémů fungovat. Programy, které uvádíš jsem nezkoušel. Pokusím se to vyzkoušet o víkendu.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod jozka v 21 pro 2009 12:06

tak jsem jeste na cizim foru nasel, ze pro aplikace pro win Mobile se musi nahrat "fake.dll" , aby si mysleli, ze jsou v Win mobile systemu.

Kód: Vybrat vše
_http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=32551

(a jeste mne napadlo, ze pro cestinu se jeste museji do systemu nahrat ceske fonty)

viz
Kód: Vybrat vše
_http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=1235


Teda jestli tady mohu davat odkazy na jina fora, kdyztak mi dejte vedet a ja to vymazu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil jozka dne 21 pro 2009 12:42, celkově upraveno 1
jozka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2009 22:35

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod amatér v 21 pro 2009 12:15

Pro jistotu, bych je dával do Code ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod jozka v 21 pro 2009 12:33

tak jsem jeste nasel

Kód: Vybrat vše
_http://reeed.ru/en_prog_alreader_pda.php


tady je primo odkaz na verzi pro wince.


tak to vidim, ze si asi navigaci poridim a budu testovat.
jozka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2009 22:35

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod mikels v 21 pro 2009 21:04

jozka: Jak řekl amatér do CODE ...tak jsem ti to trošku upravil i s tou pomlčkou před odkazem http://
Jo jo navi si pořiď je větší a pda z ní uděláš taky :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod fanda v 22 pro 2009 00:02

Jak jsem slíbil, tak jsem je vyzkoušel na navigaci. Mám zatím toto:
Nemám 5066 a tak jsem to vyzkoušel na Mio C520, má též operační systém WinCE 5.0 a stejný druh procesoru (ARM). Tam chodí pouze Haali Reader, ostatní dva se nechytají a nebudou ani jinde. Aby na C520 chodil Haali Reader, je potřeba AYGSHELL.DLL, DOCLIST.DLL a MFCCE300.DLL. To je část onoho "fakedlls-all", jenže pro WinCE 5.0 a ne pro WinCE.Net 4.1. Co je to vlastně ono "fakedlls-all" - je to sestava několika DLL, které mohou v navigaci chybět, protože je v ní ořezaný operační systém. Dále je potřeba nastavit ve File Format: Encoding na ANSI - Central Europe, aby to zobrazovalo český text. Po nastavení je třeba zavřít program a znovu ho otevřít. Pokud chceš jiné fonty, kromě systémového Tahoma, tak si je stáhni z adresy, kterou jsi uvedl a ty pak je třeba nakopírovat do složky "\Windows\Fonts", aby je viděl op. systém a programy. Dále jsem Haali Reader zkoušel na GC5010 a tam jsem zatím neuspěl, padá to na ilegální operaci.
MobiPocket Reader a uBook Reader jedou na obou zminěných navigacích bez problému.
Jestli má někdo, kdo vlastní GC5066, chuť vyzkoušet funkčnost, tak zde přikládám program s přidanými soubory:
HaaliReader.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod jozka v 22 pro 2009 10:26

Dekuji moc za informace.

mam jeste malou prosbu, mohl by jsi zkusit i tu posledni verzi all readera pro arm, ktera byla ke stazeni? Je to rovnou exe soubor.

Predem moc diky.

Jozka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jozka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2009 22:35

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod fanda v 22 pro 2009 15:29

@jozka - program AlReader jsem vyzkoušel, stačí dodat pár souborů, jako jsou české fonty (systémový tam je, takže čeština funguje i tak) a Czech_hyphen_(Alan).pdb (ten byl v 1.rar). Nastavit česká písmenka přes Menu|File|File Format: Code Page a Default Code Page na ANSI Central Europe (1250). Je to velmi pěkně udělaný program, určitě lepší než MoboPocket a j., jako jeho velké plus je až neskutečné množství čtených formátů textu a další, že je to freeware pro nekomerční použití.
Opět nevím, zda bude bez problémů chodit na 5066 (Když tak zjistím DLL knihovny, které potřebuje a doplníme je), ale na 5010 chodí jak hodinky. Dík za typ.
Naposledy upravil fanda dne 22 pro 2009 15:45, celkově upraveno 1
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: dotaz ohledne softu na cteni ebooks - pdb

Příspěvekod jozka v 22 pro 2009 15:44

A ja dekuji moc za vyzkouseni a tvuj cas.

A preju pekne vanocni svatky.
jozka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2009 22:35

Další

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků