Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod fmilan v 23 úno 2010 23:20

@coxx: nemyslím si, že by tvůrci spouštěče měli něco proti vlastním úpravám ;) . Co soudruh, to jiný vkus, jak již bylo mnohokráte napsáno.
Jinak ještě doplním honzuv - příkaz pro spouštění aplikací lze dát i pod text (tzv. skryté tlačítko). Je potřeba si vytvořit průhledné tlačítko o velikosti toho textu, umístit ho "pod text", přiřadit mu příkaz a je to.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod coxx v 24 úno 2010 09:49

to honzav:
to že jde ukazatel změnit v ini vím ale mě nejde o tvar nebo velikost, ale o to kterým směrem ukazatel postupuje - teď je nastavený horizontálně - potřeboval bych ho vertikálně - tzn když se vybíjí baterky tak dílky ubývají shora dolů

to fmilan:
falešné tlačítko mě taky napadlo, ale přijde mi to zbytečně komplikované - měl jsem na mysli spíš jestli by nešlo přiřadit spuštění přímo objektu TEXT
coxx
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2010 14:40

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod Ivo K v 24 úno 2010 12:16

V našich "hračkách" se nabídkové obrazovky(Menu) programují trochu jinak.
Pro spouštění aplikací, menu apod. se využívají objekty, které jsou předem nadefinovány(nejčastěji to jsou obrázky *.bmp).
Pokud chceš něco spouštět "textem" a nelíbí se ti varianta skrytého tlačítka, tak si musíš připravit objekt-text, který bude ale zase obrázek *.bmp. Když při jeho definování vhodně použiješ alpha kanál, tak se může ten "objekt" zobrazovat jen jako text. Tato cesta je podle mého ale ještě komplikovanější než varianta se skrytým tlačítkem. :?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod Kundyse v 07 bře 2010 11:35

Lidi, byl by někdo tak hrozně hodnej a reupnul Dejva 2 a Dejva 3 na rapida? To co tu je, ty odkazy, to je nepoužitelný.
Kundyse
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2010 11:33

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod tomasii v 07 bře 2010 20:28

Co tím myslíš?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod lhotaplz v 09 bře 2010 17:22

Zdravím všechny!
Stejně jako ostatní bych chtěl autorům (autorovi) poděkovat za spouštěč Dejvid III. Finální verze je bezva. A to i přesto, že na GC 5010 zatím běhá jen polovina.
Nemáte někdo úpravu, aby to celé běhalo na GoCleveru 5010? Nebo můžete poradit co a jak upravit?
Možná že jenom špatně hledám, tak prosím alespoň odkaz!

lhotaplz
lhotaplz
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2009 22:48

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Příspěvekod lhotaplz v 09 bře 2010 17:43

to honzav:
Moc se mi líbí obrazovka spouštěče, kterou uvádíš na minulé stránce:
dysplay.JPG (23.63 KiB)!
Mohl bys ji dát ke stažení nebo poslat na e-mail?

Zdravím lhotaplz
lhotaplz
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2009 22:48

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod capo v 19 bře 2010 08:55

Laická otázka - pokud bych si chtěl spouštěč nahrát do resident flash a spouštět odtamtud, stačí když přepíšu všechny cesty v ini souborech v adresáři Main? Nebo je to v tom ještě nějaká jiná finta?
Dík
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod tomasii v 19 bře 2010 16:59

Myslím, že v tom žádná další finta není, jen je potřeba mít linky i uvnitř spouštěče v pořádku (např. v Main.ini se volá i MobileNavigator z ResidentFlash!) :!:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod adkin v 31 bře 2010 11:12

Ahoj, přidávám se ke všem těm co děkují autorům za spouštěče dejvid. je fakt super věc, jen to má v mém případě malou chybičku... Mám goclever 3535 a používám dejvid 2 takže problém s rozlišením, už jsem si to trošku upravil aby se to tam vlezlo ale není to úplně ono, nevím proč ale nepodařilo se mě zmenšit ikony - zmenšil jsem je na 60x60 přepsal jsem to i v main souboru aby velikost byla 60 a to byl problém... hodilo to nějakou chybovou hlášku a ikona tam nebyla. Tak jsem je nechal 100 na 100 a jen je posunul k sobě, sice se překrývají není to moc hezký ale jede to a sou tam všechny, další problém je s hrama, moc si jich nezahraju... problém je opět v rozlišení... sou prostě moc velký. Dá se s tím něco dělat? Je nějaká jiná verze na 320x240 nebo plánuje se něco do budoucna? Díky moc za jakoukoliv radu, už sem tady toho přečetl hodně ale kromě nějakých takových svépomocných oprav co jsem si udělal taky jsem nic nenašel. Zdravím Vikin
adkin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 bře 2010 16:16

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků