Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III.

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod amatér v 31 bře 2010 11:37

Velikost ikonek není regulována zápisem v *.ini souborech, ale ikonku si musíš otevřít v nějakém graf. editoru a v něm provést změnu velikosti obrázku.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod addam v 31 bře 2010 12:22

O několik stránek zpátky v tomto vlákně, kolega fukor dal ke stažení upravený soubor "main.ini", díky kterému můžeš použít standardní spouštěč i na navigaci s 3,5" (320x240).
Velikost ikonek nechal původní, pouze změnil jejich umístětní, aby se to na malý displej vešlo - další info najdeš zde: viewtopic.php?f=58&t=835&p=36258&hilit=320x240#p36258
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod adkin v 01 dub 2010 12:31

amatér: To jsem právě dělal, otevřel jsem ikonu v grafickém editoru změnil velikost na 60x60 a pak nastala ta chyba, po spuštění dejvida 2 chybová hláška a ikona tam nebyla... mohlo by to být nevhodným editorem a špatným výstupním formátem? ale určitě to bylo *.ico

addam: Tu upravenou verzi co uvádíš jsem testoval, už jsi nejsem úplně jistej ale bylo tam těch ikonek míň, myslím 6 a ne všech 8 jak je to u originálu, což se mě moc nelíbylo, tak jsem si to udělal podle svého, mám tam ikonky všechny jen bych je potřeboval zmenšit a pak bylo by to dokonalý...

Oběma děkuji za reakci a prosím o radu jak to dotáhnout dokonce, díky Vikin
adkin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 bře 2010 16:16

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod fanda v 01 dub 2010 15:22

doporučuji tento editor, je free a skutečně dobrý
Kód: Vybrat vše
http://icofx.ro/index.html

V INI souboru musíš samozřejmě změnit položky X, Y, SizeNormal a SizePushed. Ale musíš mít v příslušných souborech ICO zvolenou velikost ikony. Nelze např. nastavit velikost Size... na 64 a mít v ICO souboru pouze ikonu s rozměry 80x80. V editoru z odkazu dokážeš ikony zmenšit (původní ikona tam nebude), případně do souboru přidat i menší ikony (ponechat tam i tu původní). Pozor při ukládání, musí být True color!
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod adkin v 01 dub 2010 16:51

Tak chyba byla v editoru, ještě než jsem si přečetl příspěvek od fandy tak jsem hledal jiný editory a našel jsem GIMP 2, ikony v něm předělal na 75x75 a už to funguje :) .Začíná se to pěkně vybarvovat k obrazu mému... Teď ještě ikony pěkně rozmístím na plochu a vypadá to že se blížím ke zdárnému konci. Všem dík Vikin
adkin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 bře 2010 16:16

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod adkin v 01 dub 2010 21:14

Tak mám to hotovo, dejvid II mě funguje tak jak má, na rozlišení 320x240. Nic tam nechybí je tam vše jako v originál verzi, jen kalkulačka se mě nevleze celá na display, jen když se jí zmenší klávesnice ale to zas nejde uložit takže při znovu spuštění tam zase není celá. Tímto bych se chtěl zeptal jestli je nějaká kalkulačka která by v tomhle případě byla lepší a taky se chci oficiálně zeptat autorů dejvida jestli sem tu svoji poupravenou verzi můžu dát - mohlo by se to někomu hodit. Díky Vikin
adkin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 bře 2010 16:16

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod addam v 23 dub 2010 08:21

Byl vytvořen nový spouštěč, který je optimalizovaný pro navigace DEJVID IV., ale používat jde samozřejmě i na mnoha jiných navigacích...

Bližší info zde:
viewtopic.php?f=58&t=1207&start=0
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod fmilan v 23 dub 2010 09:24

@adkin: promiň že reagujeme tak pozdě ;) Samozřejmě, že svoji upravenou verzi můžeš vyvěsit. Lehce ji popiš, ať se ví co to obnáší.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod adkin v 10 kvě 2010 15:12

Čau všem, omlouvám se, delší dobu jsem tady nebyl. Dík autorům za svolení podělit se o úpravu spouštěče Dejvida II na rozlišení 320x240. Snad se to bude někomu hodit a využije ho. Popisovat v podstatě není co, je to všechno skoro jako originál, myslím že si s tím i každej začátečník hravě poradí. Stačí jen nahradit složku MobileNavigator tou stávající co je v originál verzi a to je vše... Jo a ještě jsem tam přidal jednu kalkulačku která se vleze na display 320x240, tu stačí dát do složky App. Používám to takhle už přes měsíc a zatím nebyl problém. Je to jen úprava takže je třeba napřed si stáhnout originál verzi. Heslo do raru je adkin

Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/385388617/Dejvid_2.rar.html
Naposledy upravil adkin dne 10 kvě 2010 15:28, celkově upraveno 1
adkin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 bře 2010 16:16

Re: FirmWare a spouštěč pro navigace DEJVID II. a DEJVID III

Příspěvekod pjotri v 23 kvě 2010 14:36

Ahojky! Mam velkej problem: po instalaci starteru Dejvid4 mi starter fungoval. Pak jsem asi neco smazal z navigace v RAM(GC 5055 FE) a od te doby vubec nic. Nepomahaji ani nove instalace, proste nic. Podle navodu by se zdalo, ze veskera potrebna data pro starter jdou na SD karte. Ted se ale zda, ze jen karta nestaci. Zjistit, co chybi, se mi nepodarilo, protoze slozka s Win CE se mi neobjevuje. Jedine, co je videt z obsahu RAM je "MobileNavigator". Poradte nekdo, prosim, co delat. Chovani navigace: po zapnuti naskoci zakladni menu. Pokud je vlozena puvodni karta, po kliknuti "Navigace" naskoci originalni navigacni program. Po vlozeni jine karty s nainstalovanym starterem navigace odstaruje do originalniho menu. Po kliknuti "navigace" se neco nacita, pak se ale vse vrati k puvodnimu menu. To je vse. Co s tim? Poradi nekdo? Totez plati i pro startery II a III. Diky Petr - pjotri@email.cz
pjotri
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2010 14:18

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků