Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 15 dub 2010 23:36

Prosím tě, zkus se podívát na první stránku tohoto vlákna. Tam jsem vyvěsil vše v souboru PDF, co jsem (případně i další lidi) zjistil o této navigaci. Amatér byl rychlejší, takže máš, jak vidím, už tu češtinu funkční.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod speed999 v 16 dub 2010 07:08

fanda: tvoje PDF jsem četl jako první a pak ještě několikrát. O vynulování času po resetu jsem tam nic nenašel - pokud je to zašifrované v informaci, že registry se nevymažou, tak jako človek bez zkušensotí s WinCE si to bohužel nedomyslím. O dohrání češtiny tam taky nic není, jinak bych se na to opravdu neptal. Ale s pomocí tohoto fóra jsem rozchodil v podstatě všechno co potřebuju, za což všem mockrát děkuji. I ten spouštěč jsem už doladil a upravil. Přečetl jsem toho za včerejšek docela dost a zase o tolik času jsem snad nikoho neobral.

Takže poslední co řeším je to vynulování času po resetu - je to chyba, nebo vlastnost? Ty máš stejný model navigace a při těch pokusech jsi resetoval mockrát, tak jsem doufal, že mi na to třeba odpovíš. Ještě doplním, že to po resetu zapomene datum i čas, ale časové pásmo (Prague) zůstane nastavené správně.
speed999
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2010 21:22

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod Tomáš Kubec v 16 dub 2010 08:30

Ano je to vlastnost, čas si to pak vždy navigace načte z GPS.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 16 dub 2010 09:25

@speed999: Měl jsem na mysli spíš ty ikony a záležitosti kolem OS. I když čas tam také patří, ale bylo to (že se údaj ztrácí) probíráno tolikrát, že jsem si to neuvědomil a je možné, že v odkazovaném dokumentu chybí zmínka o této skutečnosti.
Čas se nezapisuje do registru (představa, že se třeba každou vteřinu nebo i méně, modifikuje Registr mne děsí). Kdyby tomu tak bylo, tak by si po RESETU navigace naopak čas pamatovala (byl by tam čas před vypnutím či RESETEM). Dle mne jsou údaje o času schované v systémové skryté části RAM (velikost RAM se udává 64MB, ale ve skutečnosti máš přístupných těch MB méně) a tím pádem se po zmíněných akcích ztrácí.
Co se týče češtiny, tak to už byl vůbec jen problém tvé navigace. Doposud co jsem se s programem viaGPS 3.0 či 3.1 kdy setkal, měl vždy češtinu k dispozici.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod speed999 v 16 dub 2010 13:58

Tomáš Kubec: díky, to by mě nenapadlo - a byl jsem z toho lehce nervózní, protože jsem se s takovou "vlastností" ještě nesetkal. Zatím každé zařízení, které jsem měl v rukách, si po resetu čas pamatovalo.


fanda: nechci vypadat jako nevděčný kverulant, ale ani ty ikony a "záležitosti kolem OS" (konkrétně jsem se ptal na úpravu spouštěče pro dejvidy) se ve tvém PDF nenajdou. Chápu, že ses chtěl otravného nováčka rychle zbavit, ale já to opravdu četl dřív, než jsem se ptal. I funci "hledat" jsem využíval, ale bez výsledku - ono když člověk sám ani neví, na co přesně se má zeptat a nezná zde používané výrazy, tak to se dost blbě hledá. Nakonec jsem vše potřebné postupně dohledal v tématu o spouštěči pro dejvida, jen mi to zabralo poměrně dost času a experimentování - ono to tam taky není všechno popsané úplně detailně (třeba ikony musí mít 32bitovou barevnou hloubku, jinak nefungují, a na to musí člověk přijít sám). Na druhou stranu, díky tomu jsem dostatečně pochopil princip funkce spouštěče a mohl jsem si ho upravit pro své aplikace i bez cizí pomoci.

Takže když to shrnu, GoClever 5010 je na trhu i ve verzi s 2GB vnitřní flash bez SD karty (ale v prodejce to neví/neinzeruje), a evidentně se tady prodávaji i nelokalizované kusy. Češtinu stačí "získat" z české verze viaGPS 3.0 a nahrát do příslušného adresáře - a funguje bez probémů. A jak se tady řešily varianty držáku, mám WiFi kameru a na držáku není ani USB, ani A/V vstup. Jo, a navigace jde do toho držáku zacvaknout opravdu hodně ztuha, konektor na držáku je tak o 0,5mm níž než konektor na navigaci. Bez problémů mi funguje spouště pro dejvidy a chodí už i ten tomtom - jeho *.exe soubor musí mít původní název (tomtom navigator.exe), jinak po spuštění spadne.

Díky všem za jejich příspěvky a pomoc.
speed999
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2010 21:22

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 16 dub 2010 14:30

@speed999: Cituji z tvého příspěvku: "... po resetu (s vloženou SD kartou a "odblokované" pomocí YFGo2CE.bld) zapomíná veškeré nastavení a to bohužel včetně času a ikon na ploše .-(. Je to normální? ...".
Nevidím tady žádný dotaz na ikony ve spouštěči.
V mém dokumentu je napsáno: "... Ostatní složky, např. Windows, Program Files apod., jsou v paměti RAM o velikosti 52MB (rozdělené na 45,1MB [programy] a 6,5MB [data]) - u těch se po vypnutí či tvrdém Resetu nastavuje standardní obsah, všechny úpravy se ztratí ..." Zde je naopak upozorněno na to, nad čím se podivuješ (citace výše) a navíc v tvém posledním příspěvku (na který reaguji), říkáš, že to v mém dokumentu vůbec není.
Na závěr: nikdy jsem se tady nepokoušel nikoho odbýt či zbavit se ho. Naopak se snažím všem poradit jak nejlépe umím.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod speed999 v 16 dub 2010 22:34

fanda: zpětnou vazbu jsem ti poskytl. Jak sis ji vyložil, to už je tvoje věc. Pro mě je podstatné, že jsem rozchodil co jsem potřeboval, samozřejmě za vydatné pomoci informací obsažených v tomto fóru. Co jsem při svém experimentování zjistil, o to jsem se podělil. Dál nemám co řešit.
speed999
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2010 21:22

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 17 dub 2010 15:42

V prvním příspěvku jsem vyměnil soubor GoClever 5010 BT FM.zip, už byl starý (z 30.ledna). Promítl jsem do něho důležité informace, které se objevily v tomto vláknu.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 16 čer 2010 22:00

Objednal jsem si od Addama (entershop) kartu PRETEC 32 GB SDHC 233x class 10 a tím jsem vlastně inicioval testování této karty v navigacích (forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=15&t=548&start=100). Jeví se mi jako skutečně rychlá, jak v PC tak i v navigacích (Class 10). Bohužel však nemám testovací program, kterým bych to změřil. Zaplnil jsem jsem ji až po okraj fotkami a audio nahrávkami (zbylo tam asi 8,2MB volného místa z 31634,5MB celkového prostoru) za účelem testování. Výsledek: Navigace GoClever 5010 ji akceptuje a navíc její interní programy na prohlížení fotek a přehrávání audia nemají necnosti těch v Mio C520 a jejich reakce jsou rychlé.
Výhoda této karty je v tom, že se na ní vejde vše, co si člověk v nejdivočejším snu dovede představit, a tak není třeba vyměňovat soustavně karty v navigaci a tím výrazně zkracovat jejich mechanickou životnost (již se mi takhle rozpadlo téměř na "molekuly" několik SD karet díky jejich častějšímu vyměňování v navigaci).
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 03 črc 2010 16:45

Při testování navigačního softu iGO Primo je třeba do SYS.TXT doplnit sekci POWER tak, jako u iGO8 a iGOAmigo. Viz http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=58&t=829&start=50#p44369. Pokud se to neprovede, nedá se z Prima ovládat podsvícení.

Edit: Pozor, je také třeba smazat (nebo z něj udělat komentář) v sekci [device] nastavení TYPE !
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků