Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 25 lis 2009 22:03

Stal jsem se čerstvým majitelem této navigace a hodlám zde zveřejnit své poznatky týkající se provozu a způsobům jak zde spouštět externí programy

Aby ty důležité věci, které zde byly ve vlákně napsány, byly na jednom místě, sepsal jsem je do jednoho dokumentu a zde jsou:
GoClever 5010 BT FM.zip
- stav k 17.dubnu 2010

Slíbil jsem v prosinci, že udělám velmi přátelské odblokování přístroje. Postupně zde zveřejním vše pro to potřebné:
Programy pro WinCE5_v1_2.zip
- stav k 28.únoru 2010
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil fanda dne 17 dub 2010 15:19, celkově upraveno 5
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod SvoDa v 25 lis 2009 22:06

Právě si jej sám úspěšně založil :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 25 lis 2009 22:14

SvoDa píše:Právě si jej sám úspěšně založil :D

Nějak jsem to z počátku nezvlád, zakládám zde totiž první téma. Mám připraveno pár zajímavých věcí, které nejsou součástí manuálu i když by tam dle mého měly být. Postupně je zde zveřejním.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod Jerry v 25 lis 2009 22:23

Fando, ta 5010 je dost podobná 5066, nebo se mýlím?
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 26 lis 2009 19:17

Jerry, shodou okolností mám k dispozici teď obě navigace. 5010 je zde na fóru testovaná navigace ADAM, má však oproti němu navíc couvací kameru a 500MB flash disk. Velmi snadno se dá odblokovat, neboť nav. program je dodáván na SD kartě. Co se týče vzhledu, má oblé tvary - 5066 je placatější, lehčí a vypadá jako cihlička, neboť je téměř všude hranatá. Vzhledem k tomu, že se nav. program dodává na flash disku, je hůře odblokovatelná, ale i to není problém. Navigační program je u obou navigací stejný - viaGPS 3.0 s tím rozdílem, že 5010 má mapy celé Evropy, kdežto 5066 má pouze mapy CZ a SK. 5010 je také výrazně dražší. 5010 má nestandardní způsob zámku na držáku pro připevnění do auta a má ten držák aktivní. U 5066 je způsob uchycení stejný jako u Mio C510 či 520. To je zhruba vše, doufám, že Ti to takhle stačí. Pokud chceš detailnější rozdíly v nějaké oblasti, musíš mne tam nasměrovat, teď je ta nejvhodnější doba.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod Jerry v 26 lis 2009 21:55

Fando, děkuji, to mě stačí.
Já mám Dejvida III. a už si sním hraji. Jen jsem chtěl mít trochu přehled nejen z údajů výrobce. Po několika dnech jsem s DEJVIDem III. nadmíru spokojen, už nyní při současném nastavení splňuje všechny mé požadavky - auto i turistiku. Jinak ten SW Mireo viaGPS 3.0 je na vnitřní paměti (164 MB) a spustí se po vyjmutí mSD, čili jako přítel v nouzi, když třeba odejde karta.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 26 lis 2009 22:31

Navigaci používám již měsíc a půl a protože manuál k navigaci je dost chabý, rozhodl jsem se, že sem budu dávat své zkušenosti s ní, zkrátka vše to, co v manuálu nenajdete. Protože couvací kamera není standardní výbavou navigací, tak začnu u ní.

- Kamera je barevná, bezdrátová, komunikuje na 2,4GHz. Pro správnou činnost musí být vysílač připojen na couvací světla, napětí 12V. Navigace musí být vložena do držáku a ten musí být napájen 5V. Obraz se objeví vždy, když je kamera a vysílač napájen (tj. svítí couvací světla, je zařazena zpátečka) a bez ohledu na to, co se právě děje v navigaci. Vlastnosti snímání nelze nikde v menu ovlivnit. Obraz má sférické zkreslení, zřejmě aby kamera měla větší úhel záběru. Odhadem je tento úhel 110°. Odběr při 12V je 120mA, přičemž vysílač se na tom podílí 60mA. Kamera začne snímat, respektive vysílač vysílat, při 9V. Odběr je při tomto napětí 130mA. Při 20V je odběr 90mA. Zapojení drátů vycházejících z vysílače: červená +12V, černá -12V (což je můj odhad a je to vyzkoušeno - jestli lze polaritu napájení obrátit to netuším). Mechanická poloha kamery – kamera musí být zavěšena na držáku (tj. zcela opačně, než je to v návodu) aby byl obraz na displeji orientován správně (výchozí stav po zapnutí bez úmyslného přepnutí orientace, viz dál). Kamera se dá rozebrat odšroubováním zadní příruby (vychází z ní v ose kablík), je tam naznačena matka. V žádném případě není vodotěsná či voděodolná a proto bez dalších úprav nevhodná na venkovní montáž u SPZ jak je navrženo v návodu.

- Orienatce obrazu snímaného z kamery se dá měnit poklepáním do rohů displeje. Levý horní roh: změna orientace vlevo - vpravo, pravý dolní roh: změna orientace nahoře - dole. Po resetu či vypnutí si nastavenou orientaci navigace nepamatuje.

- Pokud je v dodávce kamera, není zřejmě k dispozici AV-vstup na držáku, neboť ten je využit pro signál kamery. Konektor je spolu s USB konektorem zaslepen.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 28 lis 2009 00:04

Další poznatky, tentokrát k hardware vlastní navigace:

- Balení neobsahuje síťovou nabíječku, i když v návodu je doporučováno, zejména při prvním nabití baterie v navigaci, ji použít. Rovněž nelze nabíjet přes USB port, i když je to v návodu napsáno. Na aktivním držáku a na navigaci jsou k dispozici samostatné konektory pro napájení či nabíjení a konektory miniUSB pro datové připojení. Zapojení a typ konektoru je stejný jako u starších mobilů NOKIA. Na diskuzních fórech se dokonce doporučuje používat nabíječku od těchto mobilů pro napájení navigace. Vyzkoušel jsem a skutečně to funguje. Otázkou je, zda se nesníží životnost vnitřní aku baterie. Pozor na nabídky síťových nabíječek k 5010 v internetových obchodech, většinou nabízejí nabíječku s konektorem miniUSB !!

- Tlačítko na zadní straně navigace má funkci tvrdého RESETu. Vypínací tlačítko vpravo nahoře nad displejem při pokusech o odblokování občas přestalo fungovat, došlo pouze k zhasnutí displeje, ale tlačítko RESET zafungovalo vždy. Vyplývá z toho závěr, že RESET tlačítko je skutečný RESET procesoru, kdežto vypínací tlačítko je hlídáno programově a když zatuhne program, je po hlídání. Vypínací tlačítko má dvě délky stisknutí, krátké (<1s) a dlouhé (>1s). Při krátkém stisku dojde k návratu do shellu, přičemž původní program běží na pozadí a lze se do něj vrátit klepnutím na jeho ikonu. Takto lze spustit několik programů a přepínat mezi nimi - je to funkční samozřejmě jenom v programech, které jsou dodány s navigací a jsou přítomny v nabídce shellu. Po dlouhém stisknutí se objeví volba, zda navigaci uspat či vypnout. Pokud nedojde k volbě do 20s, navigace se vypne. Vypínací tlačítko slouží i k probuzení či zapnutí navigace – stačí ho podržet, dokud se navigace nezapne.

- Propojení s PC: Při modu ActiveSync se chová stejně jako C710, při modu USB se zobrazí na displeji obrázek (obdoba obrázku při ActiveSync či USB módu u C520). U modu USB je v PC zpřístupněn disk se jménem "TFAT", což je "ResidentFlash" složka v navigaci a "Vyměnitelný disk", což je do navigace vložená SD karta (složka "SDMMC"). V módu ActiveSync mají svá původní jména.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 28 lis 2009 23:11

Takže budu pokračovat v "seriálu", nyní hlavně o SD kartách a o možnostech odblokování:

- SD karty umí do 4GB (vyzkoušeno na kartách takeMS a Transcend). SDHC karty umí také, maximální vyzkoušená velikost je 16GB (karty takeMS a AData). Zatím nevím, zda umí SDIO (možnost připojení WiFi, DVB-T, apod.)

- Nejjednodušší způsob spouštění externích programů je zde na fóru běžně používán (složka MobileNavigator a v něm soubor MobileNavigátor.exe na SD kartě). Není to vlastně unlock či autounlock.
- Odblokovat se dá nejlépe a nejbezpečněji s pomocí souboru se jménem YFGo2CE.bld, který je třeba nakopírovat do rootu SD karty. Obsah souboru je libovolný, důležité je jeho jméno a nenulová velikost. Po vložení karty pak stačí provést RESET (tlačítko na zadní straně přístroje) a navigace se dostane do desktopu Windows. Vrátit vše do původního stavu lze takto: vyjmout tuto kartu nebo ji vyměnit za SD kartu, která tento soubor v rootu neobsahuje, a provést opět RESET.

- V navigaci existují tyto složky:
SDMMC - SD karta (její obsah po vypnutí či tvrdém Resetu zůstává zachován)
ResidentFlash - flash disk (partition) o velikosti cca 415MB. Je celý prázdný, neboť navigační program se dodává na SD kartě (jeho obsah po vypnutí či tvrdém Resetu zůstává zachován)
ResidentFlash2 - flash disk (partition) o velikosti 46MB, z toho je volných 33MB. Je neviditelný ale přístupný stejně jako ResidentFlash (jeho obsah po vypnutí či tvrdém Resetu zůstává také zachován). Obsahuje menu a programy, které se z menu spouštějí, jako je audio a video přehrávač, bluetooth a pod.
RegFat - flash disk (partition) o velikosti 1,4MB. Je neviditelný stejně jako ResidentFlash2 (jeho obsah po vypnutí či tvrdém Resetu zůstává také zachován). Obsahuje systémová data a Registr
ostatní složky, např. Windows - u těch se po vypnutí či tvrdém Resetu nastavuje standardní obsah, všechny úpravy se ztratí

- Obsah Windows Registru zůstává zachován, tj. obsahuje všechny udělané úpravy (obdoba PC). Výhoda obnovy stavu Registru po tvrdém Resetu či vypnutí zde není !!
Naposledy upravil fanda dne 30 lis 2009 21:39, celkově upraveno 1
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod rolda v 29 lis 2009 16:46

Ahojky, mám stejnou GPS, zatím se sní po instalaci kamery do auta učím. Nejde mi, ale vyhledávání míst podle souřadnic. Nevím jak zadat stupně, ty jsem nějak nenašel, minuty a vteřiny ty jsem našel hned, tak nevím jaký je v tom figl. Můžeš poradit moc bys mi pomohl. Dík. Tak tak už jsem to našel, až dosud jsem měl garmina a tak se zadávaly stupně, minuty atd, tady je to trochu jinak inak. Tak zatím.
rolda
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2009 16:01

Další

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků