Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 04 bře 2010 22:43

@lhotaplz: Já jsem viděl a mohl ohmatat pouze tu tebou uvedenou poslední verzi držáku. Je tam napájecí konektor a zbývající dva (USB a malý jack) jsou zaslepený. Vše je dost podrobně popsáno v příloze v 1. příspěvku. A o tom konektoru v levém spodním rohu navigace jsem také přemýšlel, není totiž v manuálu vůbec zmíněn, a našel jsem toto:
Kód: Vybrat vše
http://my-navia.pl/viewtopic.php?t=13617
Jsou tam popsány problémy kolem vstupu AVin včetně jeho zapojení a zcela evidentně se to týká tohoto konektoru.
Edit: Vovi se zmiňuje o té tvé druhé verzi a já si myslím, že je to držák, který zřejmě neumí bezdrátovou kameru a má proto vstup AVin drátový přes konektor.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod lhotaplz v 05 bře 2010 13:05

Ahoj všichni!
Díky za příspěvky!
Pro "fanda":
Na tom polském fóru jsem zjistil, že ten vstup úplně vpravo je asi vstup pro video, ale čert tomu věř! Označení odpovídá spíš anténě!
Dávám sem obrázek s těmi držáky, podle toho polského fóra by ten první měl být zmetek, kam ve fabrice zapomněli připájet konektor.
Zkusím to v servisu, dám vědět!
lhotak
P3050002 kopie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lhotaplz
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2009 22:48

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 05 bře 2010 16:22

Ten první vlevo mám také i já. Počkám jak dopadneš a pak se asi na servis obrátím také. Jinak ten levý a úplně ten vpravo vypadají, že jsou stejné, akorát v tom pravém někdo vydloubal záslepky. Jo a ještě jeden detail, je zde řeč o dvou konektorech. Jeden je na navigaci (tam je ten podivný symbol podobný anténě) a jeden na aktivním držáku a dle mého se na tom polském fóru bavili o tom na navigaci, že tam sice je, ale že není zaletován. Polsky ale moc neumím.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod lhotaplz v 05 bře 2010 22:25

Ahoj všichni!
Ty záslepky jsem vydloubal já, protože mi připadalo divné, že bezdrátoé spojení nefunguje a drát není kam zapojit!
Jinak aktivní držák jen pro nabíjení mi připadá jako trochu velký luxus, ničím neodůvodněný.

Protože očekávám menší hádání se servisem, budu vděčný za jakýkoliv příspěvek a zkušenost.
Jinak je to skoro neuvěřitelné!

lhotak
lhotaplz
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2009 22:48

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod lhotaplz v 08 bře 2010 11:14

Tady je odpověď od servisu GoClever:
Dobrý den, kamera funguje bezdrátově, vysílač zasílá signál do držáku, ten musí být napájen, z baterie Vám zařízení kameru nespustí. Vámi popisovaný problém není v našich silách vyřešit. Pokud to je možné zařízení vraťte obchodníkovi. Děkuji za pochopení.

S přáním krásného a příjemného dne...

Marian Samek
Servisní technik GoClever
-------------------------------------------
GoClever Servis
Husova 2
675 31 JEMNICE
-------------------------------------------
Tel: 546 606 021
Email: servis@goclever.cz
marian@goclever.net
pavel@goclever.net


Co myslíte, je normální vracet celé zařízení kvůli výměně krabičky za pár korun?
Zdravím lhoták
lhotaplz
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2009 22:48

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 16 bře 2010 00:20

Tak jsem si vyřešil problém "co kdybys něco špatného zapsal do Registru a přestala ti fungovat navigace". Našel jsem link na stáhnutí firmware pro 5010 z roku 2009, což byl, jak jsem si potom potvrdil, přesně ten samý firmware s kterým jsem navigaci koupil: ROM verze je 7QA79C.YFJ.A.07.08. Verzi ROM je možné zjistit v Hlavním menu volbou Systém, Sys Info.
Je to na forum.goclever.net:
Kód: Vybrat vše
http://forum.goclever.net/viewtopic.php?f=9&t=2014&st=0&sk=t&sd=a&start=13
soubor
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/311999449/update5010.zip
.
Jak update FW provést je zcela jednoduché, jenom je třeba si napoprvé dodat dost veliký kus odvahy:
1) rozbalit stažený ZIP soubor update5010.zip na prázdnou SD kartu tak, aby v rootu SD karty byly soubory YFAPP.WZP, OS79C.img, atd.;
2) nabít navigaci, či ji připojit k nabíječce, čímž se zajistí stabilní napájení po dobu updatování;
3) vypnout navigaci;
4) vložit připravenou SD kartu;
5) zapnout navigaci;
6) měl by se rozběhnout proces updatu FW, pokud ne tak zkusit znovu vypnout a zapnout navigaci, případně udělat reset tlačítkem na zadní straně navigace;
7) po ukončení updatu firmware, kde se na nic neptá, se program zeptá zda se mají také updatovat aplikace.
Výhoda je v tom, když pominu update windows a dalších skrytých dat, že také vrátí původní obsah Registru! Vyzkoušel jsem to několikrát za sebou a vše OK. Dokonce jednou nedobrovolně, protože jsem ve slotu zapomněl SD kartu s FW.

Edit: Bod 7 - Aplikacemi se rozumí struktura menu a interní přehrávače a prohlížeče, zkrátka vše co si můžete pouštět přes vestavěná menu. Pokud vám jde pouze o FW, tak je lepší odpovídat, že ne. Přemazalo by vám to i případné žádoucí změny, viz můj následující příspěvek.
Naposledy upravil fanda dne 16 bře 2010 11:09, celkově upraveno 2
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 16 bře 2010 00:39

A když jsem u toho FW, tak mám jeden zlepšovák, zjednodušil jsem si Hlavní menu:
MainMenu.JPG

Kromě toho jsem si ještě opravil některé české texty v nabídkách Hlavního menu a v jeho programech. Postup (pouze pro ty, kteří se kamarádí s počítači. Ti, kteří jsou začátečníci, tak ať to radši nezkouší): Přiložený soubor rozbalit a soubory, které tam jsou v hierarchické struktuře, tak jak jsou ve skutečnosti, nakopírovat do skrytého disku ResidentFlash2 místo těch původních se stejným jménem a v odpovídající složce.
YFAP20.zip


Postup je heslovitý, což by znalým nemělo dělat potíže. Pokud by ale byla potřeba, tak bych se pokusil to popsat detailněji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 23 bře 2010 01:01

Vyřešil jsem problém regulace podsvícení u skinu Gurjon pro program iGO8. Stačí do SYS.TXT zadat:
[device]
type="YF_79C"

Nyní se již zobrazují a i fungují šoupata na podsvícení.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod fanda v 25 bře 2010 11:00

Chtěl bych opravit předchozí příspěvek. Na iGO8 to sice chodí, ale u Amiga a Prima jsou problémy, protože soubor YF_79C.ini tam není k dispozici, ví bůh proč. Univerzálnější zápis v SYS.TXT je tedy (provedeno dle Addama):

[power]
backlight_methods=20
backlight_events=1,2
backlight_min = 1
backlight_max = 10

backlight_manage_values=1
backlight_reverse = 0

Nezadávat tedy TYPE (to nechat prázdné anebo před něj dát středník), ale vložit do sekce POWER zmíněné údaje.

Edit 28.3.2010: Převzata sekce [power] z YF_79C.ini, ale je tam chyba, neboť nastavení blight_min = 1 a blight_max = 10 skutečné nastavení neovlivní. Díky špatnému jménu (blight_??? namísto backlight_???) se bere implicitní hodnota z DEFAULT.ini a ta je shodou okolností stejná.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GoClever Navigator 5010FMBT+CAM

Příspěvekod speed999 v 15 dub 2010 11:47

Zdravím, potřebaval bych poradit, případně pomoct. Koupil jsem si GoClever 5010 s couvacím kamerou, bohužel navigační aplikace neumí česky. V hlavním menu (kde jsou položky "Navigace", "Media", "Bluetoth" a "Systém") si můžu přes položku "Systém" nastavit "jazyk" na "čeština", ale to se neprojeví v navigační aplikaci, tam je na výběr jen DE, AN, FR, PL, RU :-(. Samozřejmě můžu zařízení vrátit, ale pokud by byla nějaká možnost, jak tam tu češtinu doplnit, bylo by to jednodušší. Ještě doplním, že všechna data včetně navigace jsou ve vnitřní paměti (1GB), SD karta k tomu nebyla.
speed999
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2010 21:22

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků