Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GoClever 4390T "DEJVID" - navigace ve formě "stavebnice"

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

GoClever 4390T "DEJVID" - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod addam v 03 dub 2009 17:31

GPS "stavebnice" - skvělé řešení pro uživatele, kteří již vlastní nějaký navigační program.

Koncept produktu:
GSP navigace se vždy skládají ze dvou základních komponent:

1. navigační software + mapy (například iGO8, TOMTOM, NAVIGON, SMARTMAPS, MioMap2008, Spirit, Garmin, Sygic, ... atd)
2. vlastní navigační přístroj, neboli "krabička" s operačním systémem Windows CE + příslušenství (nabíječka, držák)

Různé navigační programy + mapy je možno zakoupit samostatně v mnoha obchodech, eshopech, nebo třeba jinde na internetu. Software a mapy dnes tvoří cca 50% až 80% ceny nové navigace... Existují také navigační programy, které se dají zdarma stáhnout z internetu - například tzv. free verze, nebo zkušební (trial) verze.

Pokud již máte nějaký navigační program (například stažený z internetu) a potřebujete pouze přístroj ve kterém tento program budete používat, tak je tento produkt pro vás ideální řešení.

Tento princip by se dal přirovnat k nákupu počítače - příklad: nový počítač si můžete koupit včetně operačního systému Windows (pokud jej dosud nevlastníte).
Ale pokud již tento Windows máte, tak si nový počítač koupíte bez Windows - a tím výrazně ušetříte své peníze.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byl ustanoven tým dobrovolných testerů v tomto složení: DeusExx, Amatér a Vovi.
Každý z testerů dostal zapůjčenu jednu navigaci, kterou podrobí náročným i nenáročným testům, vyzkouší které navigační nebo jiné aplikace na nich lze provozovat, vyzkouší doplňkové funkce jako FM Transmitter, BlueTooth HandsFree, RDS-TMC přijímač, multimediální aplikace, atd. atd.

Tyto tři navigace mají zatím kódové označení ALICE, DEJVID a ADAM.

V rámci objektivity dojde po nějaké době k výměně navigací mezi testery - takže ve finále každý z testerů bude mít zkušenost s každým modelem.
V tomto vlákně se tedy testeři budou objektivně a bez cenzury vyjadřovat ke každému modelu a ostatní uživatelé jim mohou pokládat záludné otázky či náměty ;-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Základní specifikace navigace DEJVID:


* TMC - možnost příjmu s aktuálními dopravními informacemi s dynamickým upravováním trasy, externí TMC anténa
* Procesor - Centrality Atlas III 372 MHz
* Interní paměť - ROM 64 MB RAM
* GPS přijímač - 20 kanálový, Sirf Atlas Centrality
* Operační systém - Microsoft® Windows® CE Core 5.0
* Ultra štíhlé, lehké provedení
* Širokoúhlý displej - 4,3" (480 x 272 bodů) TFT (65 tisíc barev)
* Výdrž na baterie - až 4 hodiny (v závislosti na aktuálním vytížení a na stavu baterie)
* Slot na SD/MMC kartu
* Multimédia - přehrávač filmů, hudby a fotografií + čtečka elektronických knížek
* Rozměry přístroje - ??? mm
* Hmotnost přístroje - ?? g
* Předpokládaná cena (včetně příslušenství) - cca 2800 Kč včetně DPH


Obrázek
Pokud byste si navigaci DEJVID (GC 4390T) chtěli zakoupit, tak další informace a možnost objednání najdete po kliknutí na tento odkaz: http://www.entershop.cz/Main.ASPX?CLS=PRODUCT&PRO_ALL=GC00047&OK=Hledej
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 06 dub 2009 17:09

:D Dejvid, už je také na místě určení, takže už brzo podám nějaký report, zítra mám hodně cestovaní, tak jsem zvědavý.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 07 dub 2009 20:59

Dnes konečně mohu podat první report o této krabičce.
Takže od začátku, po zapnutí navigace máte dvě základní volby "Navigation" spouští navigační sw na SD (u každého sw stačí složku přejmenovat na mobilenavigator a exáč na mobilenavigator.exe) a "Multimedia" - zde je přehrávač hudby, přehrávač filmů, prohlížeč fotografií, e-Book, kalkulačka a poslední volba je "Application" touto volbou vyvoláte nabídku všech .exe souborů, které jsou ve složkách na SD, přičemž je jedno jak hluboko ve složkách jsou uloženy, samozřejmostí je spuštění příslušných aplikací. Nevýhodou je, že musíte dát pozor který .exe soubor spustíte, jako příklad jsem na kartu umístil tomasiiho složku APP, výsledek zde:
display_1.jpg

Je to jediný obrázek, který se dá pořídit, jakmile jsem vyvolal Pocket Screen, ze stávající obrazovky jsem se nikam nedostal :(
Na základní obrazovce je dále možnost volby Nastavení
1) hlasitost (pouze jedna volba nastavení pro vše)
2) Podsvícení (nastavitelné, ale stálé, nerozeznává den/noc)
3) Jazyk (v základní nabídce není Čeština)
4) Datum - pouze ruční nastavení pro datum, Čas a Časové pásmo (nemožnost nastavení automatického časového pásma a synchronizace času)
5) GPS info - v případě použití sw iGO8 je nutno nastavit hodnoty v sys.txt
[gps]
port=7
baud=57600
jinak je potřeba vždy spustit automatickou detekci
6) Sys,Info (základní údaje o verzi sw, verzi hw, flash (64 MB) RAM (64 MB) a cpu (400 MHz)

Obyčejným připojením přes USB k PC se krabička chová jako Mio C710/510 (to snad ale lze překonat nějakým unlockem :?: Addame :?: víš)

SD karty, které krabička přečte:
- Kingston micro SD 2 GB
- Toshiba SD 2 GB
- A data SD 2 GB třída 2
- SanDisk SD 1 GB
- Verbatin SD 1 GB
- originál SD čínské pomsty, (a běží :lol: )
- originál SmartMaps (běží)
- Canon SD 16 MB

Nepřečte:
- Apacher SDHC 8GB třída 2
- A data SDHC 4 GB třída 6

Odzkoušený sw:
- iGO8 verze 64873 - bez problémů
- Mireo viaGPS - zdá se mi, že později reaguje na stisk tlačítka, některé přechody jsou trhané
- SmartMaps v3.4.0 lokátor - bez problémů
- NDrive - bez problémů
- MioMap 2008 - bez problémů

Ostatní sw budu muset dát na podporované SD, abych mohl zkoušet dál.

Držák navigace je kompaktní s přísavkou na sklo a s jedním kloubem, který umožňuje jakékoli naklopení. Z počátku jsem byl zklamán, že kolíbka není aktivní (anténa i USB konektor se zapojují přímo do přístroje) měl jsem strach z toho, že budu mít v autě další napájecí kabel. Mile mě však překvapilo, že k příjmu signálu RDS-TMC není potřeba mít připojeno napájení (jak jsme zvyklí u Mio Cx20), takže i bez kabelu navigace přijímala a zobrazovala dopravní události. Baterie vydržela v provozu bez napájení něco přes čtyři hodiny, v modu navigování.
Já si totiž splnil dávný sen. V jedné navigaci mapy TeleAtlas 2008.10 a v druhé mapy NAVTEQ Q3, je to dobrá sranda, na obou navigacích jsem nastavil stejné parametry trasy, reakce na události TMC jsem nastavil na ruční, a zadal stejný cíl, na první křižovatce ve tvaru T mě TA vedl doprava (což je cesta kterou využívám běžně) zato NAVTEQ doleva (je to sice delší, ale je to zkratka :lol: )

Pro začátek snad stačí. Pokud jsem napsal něco tak, že tomu nerozumíte, ptejte se :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil amatér dne 08 dub 2009 09:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod Ivo K v 08 dub 2009 07:56

Mirku, co prosím znamená "cpu (400 MB)"?
Není to spíš "cpu 400MHz" ?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 08 dub 2009 09:50

Pardon, Ivo má pravdu, omlouvám se. Už jsem opravil. Díky, že to četl alespoň Ivo, už jsem myslel, že to co jsem v potu tváře vyplodil, zůstane nepovšimnuto :)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod vovi v 08 dub 2009 09:58

Taky máš ten pocit, že to nikdo nečte? Možná jsou naše informace příliš úplné - zkus jen naznačit a uvidíš ;)

Třeba dneska jsem si chtěl na ADAMovi pustit film, a to byste nevěřili, co se stalo! :lol: :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod tomasii v 08 dub 2009 10:03

Ale myslím, že to spousta našinců čte, ale zatím to nemáme a tak moc nereagujeme. :)
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod PVZ v 08 dub 2009 10:05

Tomasii má pravdu čítame, čítame a čakáme :D :lol: :D
Prestigio GV 5850HDDVR Android s PRIMOM 2, 9.6.29.365016; skin fmilan & amater v. 2.4,1_a a BE-ON-ROAD EUROPA; iPhone 5 s Navigonom
Usporiadateľ klubových zrazov na Slovensku
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
PVZ
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 960
Registrován: 16 čer 2008 19:50
Bydliště: Pezinok

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod Ivo K v 08 dub 2009 10:49

Pánové, patří Vám velký dík za testování a Vaše zkušenosti s těmito novými hračkami!

Mirku, Radku a Vojto, děkuji! ;) :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod deusexx v 08 dub 2009 11:28

Miro,věřím,že se to čte.To jsu naprosto klidný.Ovšem to "nejhorší" nás teprve čeká.Až se to začne kupovat.To se z toho asi ..... :lol: A proto si veškerý nastavení zálohuju.Istota je gulomet.Pak nebude problém odpovědět na nastavení a podobný věci.Možná by nebylo špatný ke konci to nějak sesumarizovat a dát jednoduchej návod na iGO8.To bude asi zajímat nejvíc.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Další

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků