Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jakou navigaci do Goclever Navio400

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod nooBody v 09 kvě 2012 21:00

Ahoj mám tuhle navigaci
Kód: Vybrat vše
http://www.gps-navigace-pda.cz/goclever-navio-400-cz-sk

s českými a slovenskými mapami, které jsou ale zastaralé :-(
Jakou navigaci by v takové mašince mohla bez problémů fungovat? Případně při zachování současné navigace, které mapy (s jakou příponou) a další k tomu potřebné věci, si lze k té současné navigaci pořídit? Nerad bych udělal neuvážený krok :-)

Běží na tom Windows Embedded CE 6.0

Předem dík za pomoc :-)
nooBody
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2012 20:37

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod tomasii v 09 kvě 2012 21:55

Myslím, že pro svoji navigaci můžeš na netu aktualizace map najít. :o
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod nooBody v 13 kvě 2012 20:26

Díky za velmi přesnou a vyčerpávající odpověď... :roll:
nooBody
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2012 20:37

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod tomasii v 13 kvě 2012 22:15

Kdyby sis přečetl v záhlaví vpravo nahoře tučný text, tak by ses nedivil mé odpovědi. ;)
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod nooBody v 13 kvě 2012 22:22

Kde v mém dotazu žádám o nelegální software a mapy, nebo odkazy? ;)

Když mám HW, to si do něj nemohu zvlášť pořidit SW?

To, že se ptám, jaká jiná navigace by mi v mém HW jela, je už automaticky nežádoucí?
Nebo jakou mapu bych si měl pořídit automaticky (podle tvé odpovědi) znamená, že hledám nelegální SW?
Ach jo...
nooBody
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2012 20:37

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod tomasii v 13 kvě 2012 22:43

Pokud jsi koupil navigaci s legálními mapami, tak by ti měl prodejce říci, jak mapy aktualizovat. Pro navi GoClever by je mělo nejspíš jít aktualizovat na jejich webu. Na webu Naviextras v seznamu zařízení, pro která to jde z Naviextras webu, nejsou zařízení GoClever uvedená.

Pokud chceš přejít z nějakého jiného systému např. na Primo, tak se ti to nepovede, protože se Primo prodává jen s hardwarem. Bez hardwaru ho lze pořídit jen nelegálně. Proto zněla má odpověď tak, jak zněla.

Takže závěrem (pokud jsem tvému dotazu správně rozuměl, pokud ne, tak se omlouvám): Aktualizace legálně koupeného softwaru by měla být v tvém případě zajištěna z webu GoClever
Kód: Vybrat vše
http://www.goclever.com/cz/cz/dealer/index
(týká-li se tvého zařízení), popř. prostřednictvím prodejce. Tedy je-li aktualizace podporovaná...
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod nooBody v 13 kvě 2012 23:02

tomasii píše:Pokud jsi koupil navigaci s legálními mapami, tak by ti měl prodejce říci, jak mapy aktualizovat. Pro navi GoClever by je mělo nejspíš jít aktualizovat na jejich webu. Na webu Naviextras v seznamu zařízení, pro která to jde z Naviextras webu, nejsou zařízení GoClever uvedená.
Ano jistě, že mám zařízení s legálními mapami, ale bohužel jsem ho nekoupil, ale dostal k něčemu jinému jako dárek (originální nové balení). A protože jsem ho dostal od prodejce, co navigacím rozuměl jako koza petrželi, tak proto jsem se obrátil sem s tím, že mi tu někdo poradí... ;) Já jsem do teď navigace nepoužíval (max. google mapy).

O tom, že je možná aktualizace na jejich webu, jsem netušil (kdybych to tušil, tak se tu ani neptám :) ). Co jsem se ptal v pár obchodech, kde navigace prodávali, tak na mou navigaci hleděli, že to snad slyšeli poprvé...

tomasii píše:Pokud chceš přejít z nějakého jiného systému např. na Primo, tak se ti to nepovede, protože se Primo prodává jen s hardwarem. Bez hardwaru ho lze pořídit jen nelegálně. Proto zněla má odpověď tak, jak zněla.
Opět jsem nevěděl. Já měl za to, když se dají pořídit aktualizace map, že se dá legálně pořídit i celý SW (Proto byl můj dotaz takový...)

tomasii píše:Takže závěrem (pokud jsem tvému dotazu správně rozuměl): Aktualizace legálně koupeného softwaru by měla být v tvém případě zajištěna z webu GoClever
Kód: Vybrat vše
http://www.goclever.com/cz/cz/dealer/index
(týká-li se tvého zařízení), popř. prostřednictvím prodejce. Tedy je-li aktualizace podporovaná...
Díky za ten odkaz, určitě si to tam pročtu... :)

edit: a abych přidal nějaké info, proč jsem se tu ptal, protože jediné, co jsem našel bylo tohle
Kód: Vybrat vše
http://www.mio.cz/goclever-aktualizace-map/
a nic novějšího :( což je ta verze map, kterou tam mám, ale protože jsem jel po cestě, která byla otevřena až ve 2. čtvrtletí 2011, tak jsem ji v mapách neměl, proto jsem se ptal jaké mapy...
nooBody
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2012 20:37

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod tomasii v 14 kvě 2012 13:19

To je právě problém aktualizací. Pro některé typy navigací lze stáhnout (nebo koupit) poslední aktualizace map třeba z konce roku 2011 (a nyní v květnu se nejspíš objeví nové), pro jiné byly mapy zakoupené s navi ty poslední, které lze legálně získat. Záleží na typu navigace (např. navi Navon mají jiné podmínky, než navi GoClever, atd.). :x

Pak může nastat ta situace, kterou jsem popsal dříve. :(
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod s3n0 v 30 kvě 2012 09:15

Zhodou okolnosti som prave riesil presne tento GPS pristroj.

Funguje v nom velmi pekne napr. IGO Primo 1.2.0. Staci si zakupit externu pam.kartu typu microSD (podla vyrobcu pristroja az do maxima kapacity 8GB) a nahrat na nu IGO + mapy (nutna urcita znalost fungovania programu IGO !!!). Zlozku iGO na pam.karte premenovat na "mobilenavigator" a "iGO.exe" musi byt tiez uz premenovany na "mobilenavigator.exe".

GOclever Navio400 po tapnuti na ikonu spustenie navigacneho softwaru standardne najprv prehladava externu pam.kartu na pritomnost navigacneho softwaru a pokusi sa nastartovat prave ten na karte. Ak by na karte ziaden program nebol najdeny, nastartuje sa ten software v internej flash-pamati v pristroji.

SYS.TXT zakladny konfiguracny subor pre GoClever Navio400:
(v Gurjon-SKIN som stale bohuzial nevyriesil ovladanie jasovych urovni v programe IGO Primo)
Kód: Vybrat vše
[folders]
app="SDMMC\mobilenavigator"
content="SDMMC\mobilenavigator\content"
has_secondary_root=0
;ak program IGO bude nakopirovany na internu pamat (jedine bez map a bez zlozky "content"), tak je zapis cesty k programu nasledujuci:
;app="ResidentFlash\mobilenavigator"

[gps]
port=7
baud=57600
set_messages=0

;NASTEVENIA ZLOZIEK PRE PREHRAVAC HUDBY ZABUDOVANY V IGO-PRIMO:
[oasis]
include_directories="%SDMMC%\MEDIA\MUSIC,%SDMMC%"
;include_directories="%myflashdisk%\Music,%sdmmc%\music,%sdcard%\Music,%sdcard%\DCIM"
;exclude_directories="%myflashdisk%\,%root%\windows,%sdcard%"

[debug]
skip_eula=1
experimental_features=1
run_on_mio_mantas=1

[interface]
show_exit=1
extra_settings=1
resolution_dir="480_272"
clearcity=1

[rawdisplay]
class="wide"
screen_x=480
screen_y=272
highres=0

[screen]
preferred_orientation=4

[sound]
ding=0
queue_length=200
sound_q_length=200
csv_voice_enabled=1
Uživatelský avatar
s3n0
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2012 08:40

Re: Jakou navigaci do Goclever Navio400

Příspěvekod amatér v 30 kvě 2012 10:23

Již několikrát jsem si všiml, že někdo uvádí tento zápis do sys.txt
Kód: Vybrat vše
[debug]
experimental_features=1


:D Co tím, kdo chcete nastavovat (povolovat)?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Další

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků