Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Dejvid 6 pár dotazů

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod Henry13 v 08 kvě 2011 07:32

Mám pár dotazů:

Jak jde udělat hard res. po pár pokusech mám smetí ve win... určité věci nešly zcela odinstalovat :roll:
Jak dlouho má navigace držet na baterie v provozu mně tak 60 minut zdá se mi to málo :roll:
Dají se nějak editovat odkazy ikon základního meny GC u navigačního vím to je v meny a spouštěč pro Dejvida 6 se mi moc nelíbý graficky + pro mne moc dalších zbytečností tím nechci urazit :roll:
Dělal už někdo update Win CE 5.0 ?
Kód: Vybrat vše
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=821bb77b-68b3-4405-9c50-93bd139eb068
podle procesoru by to měl být ten první soubor otázka zní co se potom s mašinkou stane ?
Spárování s HTC Trophy OS WP7 nejde, ale to bude nejspíš problém WP7 Microsoft možnosti Bluetooth ve WP7 hodně okleštil "zlatý WM 6.5" :roll:
Poslední bod. Doporučení alternativních navigačních SW a jiných vychytávek total comander a pod. případně odkazy :roll:
Předem moc děkuji

PS: Než mne začnete pranýřovat že je vše napsáno a stačí jen pořádně číst tak věřte že jsem četl ale přímo k tomuto modelu s HD toho na českém webu moc není a mám pocit že čím více jsem toho přečetl tím méně to chápu :oops:
DEJVID 6 HTC Trophy WP7
Vše souvisí se vším jen to spolu občas nekomunikuje.
Uživatelský avatar
Henry13
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 kvě 2011 16:40

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod pithy v 21 črc 2011 09:50

Sice nikdo z uživatelů fora na předchozí dotazy neodpověděl, ale já taky položím několik, na které bych chtěl znát odpověď. Předně - jedná se o GoClever GC 5066 BMT/TMC
1. V provozu bez napájení vydrží asi hodinu --- to beru, to asi bude normální. Co se mi ale normální nezdá, tak v autě připojený na nabíječku vydrží jen něco málo přes 2 hodiny --- pak neustále otravné hlášení o nízkém stavu baterie. Byl jsem zvyklý z MIA C710, že když jsem na nabíječku do auta připojil i naprosto "prázdnou" šochtli, tak se po několika hodinách dobila i při navigování na 100%. To u mého GC nehrozí :shock: . Otázka: je to normální?
2. U jakéhokoli přistroje, se kterým jsem se dosud setkal, fungovalo tlačítko (spíš dírka :D ) RESET k vypnutí a automatickému znovuzapnutí přístroje. Ne tak u mé GC, kde slouží jen jako vypínač. Otázka: Má to tak být?
3. Také se někomu po půl roce začala v některých místech na okraji displeje odlepovat Folie displeje? (a nemyslím tím nějakou dodatečně nalepenou ochrannou folii).

Byl bych rád, pokud by mi někdo sdělil jestli je to normální, nebo je to zralé na reklamaci u Addama :) .
MODECOM MX2 HD : SDHC 32 GB, Primo 2.0;
Google Nexus 7
Uživatelský avatar
pithy
 
Příspěvky: 232
Registrován: 02 kvě 2009 21:48

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod vovi v 21 črc 2011 10:06

@pithy:
ad 1) je to originální nabíječka? Pokud ano, pak to rozhodně normální není. Pokud ne, pak dává slabý proud, který nestačí k plnohodnotnému dobíjení (origo nabíječka má podle štítku výstup 5V / 1,5A; obvyklé hodnoty pro takovéto nabíječky jsou 5V / 0,5A nebo 5V / 1A. A ta hodinová výdrž je skutečně normální (na začátku to sice vydrželo skoro dvě hodiny, ale díky častému připojování k USB se výdrž baterky rapidně zkracuje a teď jsem i já na podobné hodnotě).

ad 2) máš pravdu, je to tak. :o Ale jestli to tak má být, to nevím.

ad 3) Jestli máš na mysli to "plastové sklíčko", které kryje displej a přesahuje až k hranám šochtle, tak to mi zatím drží bez viditelných známek odlepování a tak by to také mělo být.

Ten RESET asi důvod k reklamaci nebude; pokud je nabíječka originální, tak bych to spolu s tím "odlepováním" za námět na reklamaci považoval.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod pithy v 21 črc 2011 10:17

to vovi:
Díky moc za odpovědi. Ano, nabíječka je originál. A zkoušel jsem to i s jinými, které byly schopny dodat až 2A a výsledek stejný. V Primu neustále bliká ikonka baterie a nabíjení a co minutu mi vyskočí hláška - externí nabíjení odpojeno (nebo tak nějak), sice se hned zruší, přesto nabití se neustále snižuje. Pokud bych do auta přinesl "vybitou" šochtli, tak bude Primo nepoužitelné i při připojení k nabíječce.

Asi se tedy spojím s Addamem :(
MODECOM MX2 HD : SDHC 32 GB, Primo 2.0;
Google Nexus 7
Uživatelský avatar
pithy
 
Příspěvky: 232
Registrován: 02 kvě 2009 21:48

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod vovi v 21 črc 2011 11:16

Tak ještě zkus vyčistit USB konektor - profouknout a vymést třeba starým zubním kartáčkem. Zkus připojit konektor nabíječky a mírně s ním zaviklat - bude-li se hýbat, zkus buď tenkým šroubovákem zapáčením mezi pláštěm šochtle a plechovou objímkou konektoru vymezit menší vůli, nebo naopak trochu roztáhnout kovový "vnějšek" toho USB konektoru na nabíječce.
Jestli periodicky vyskakuje ta hláška o odpojeném napájení a dá se vyloučit, že na vině je nabíječka (a ty jsi zkoušel i jinou), tak je nejspíš nějaký špatný kontakt buď v USB konektoru nebo v zásuvce pro zapalovač. Pokud nabíjení se síťovou nabíječkou nedělá problémy, pak bych se raději nejdřív podíval na tu zásuvku v autě - dá se tam třeba nabíjet mobil (nebo se chová podobně jako Dejvid a nabíjí přerušovaně)? Ten plechový válec uvnitř může být znečištěný nebo zoxidovaný, díra může být i trochu moc hluboká a pak ten pérovací čudlík na špičce nemusí mít stoprocentní kontakt. Zkontroluj i pojistku, jestli se třeba nějak neviklá a nepřerušuje proud.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod pithy v 21 črc 2011 12:25

@vovi:
Dík za odpověď. V autě to nebude -- 3 měsíce - to ještě nestihla zásuvka ani zkorodovat :) . Ostatní věci se nabíjí normálně --- mobil. Zkusím to pročištění kartáčkem. I když konektor asi bude v pořádku, protože se síťovou nabíječkou problém není.
Naposledy upravil pithy dne 31 srp 2011 07:19, celkově upraveno 1
MODECOM MX2 HD : SDHC 32 GB, Primo 2.0;
Google Nexus 7
Uživatelský avatar
pithy
 
Příspěvky: 232
Registrován: 02 kvě 2009 21:48

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod Vlaďa v 30 srp 2011 16:10

Dneska jsem dojel ze Žiliny,celou cestu na autonabíječku,bez problémů.Navigace GC 5066, na nabíječce jsou tzhle údaje:Model BE24L-075-050,input 12V-24VDC 2.0 A Max.Output DC 5V - 1,5A. Nabíječka je orig. dodaná s nav.
Vlaďa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2011 09:15

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod oliver v 02 říj 2011 09:04

pithy píše:@vovi:
Dík za odpověď. V autě to nebude -- 3 měsíce - to ještě nestihla zásuvka ani zkorodovat :) . Ostatní věci se nabíjí normálně --- mobil. Zkusím to pročištění kartáčkem. I když konektor asi bude v pořádku, protože se síťovou nabíječkou problém není.


Co se týče dobíjení v autě tak přesně s touto závadou jsem DEJVIDa 6 reklamoval 2x s tím, že dokonce mi v servisu tvrdili. že o této závadě ví i výrobce a nezná řešení. Při první reklamaci vyměnili baterii, nabíječku a firmware a dělalo to stejně. Při druhé kdy to tam bylo téměř měsíc prý vyměnili nabíječku za typ s kterým to nedělá a zatím je to v pořádku.
oliver
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 úno 2010 00:14

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod karelvol v 02 říj 2011 10:03

Měl jsem podobný problém, že po zasunutí nabíječky do zásuvky mi nenabíjelo GPSku. Problém byl na straně, která se zasunuje do zásuvky.
Na jejím konci kde je kontakt je plastová matice, kterou když povolíš, tak se dostaneš k pojistce. Ta matice měla velký průměr a bránila tomu, aby nabíječka pořadně dosedla. Po výměně matice z jiné vyřazené nabíječky vše v pořádku.
Naposledy upravil karelvol dne 05 led 2012 19:16, celkově upraveno 1
karelvol
 
Příspěvky: 73
Registrován: 17 srp 2010 20:16

Re: Dejvid 6 pár dotazů

Příspěvekod parnie v 05 led 2012 18:06

Můžu se zeptat jak je to s přehráváním filmů v Dejvid 6? Když např. použiju program Coreplayer jestli videa v divx se přehrají v pohodě, bez sekání atd ;)

Díky
parnie
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2011 10:46

Další

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků