Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

JAK NA TO ? DIKY

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod AMBRI v 06 led 2011 14:20

Ahoj vsem jsem zde novy clen. A jsem vlastnikem tohoto stroje GO CLEVER 5066 FMBT/TMC
Projel jsem skoro cele forum. A koukal jsem na spoustece. Na dejvidy ale nevim ktery a jak konkretne to mam naistalovat. Stahnul jsem si 2 zkusil a bezeli akort ikonky.. Nove ikony misto navi jako takove. Muzete mi nekdo poradit jakeho mam stahnout?A kam snim na kartu nebo do pameti navi?Na co si dat pozor? Jde mi hlavne o upravu menu a ve co dejv. spoust. umi.
a jak hledat cisla popisne v teto navi? I kdyz je zadam hned za ulici palackeho 55 jak je v manualu tak mi to najde jen tu ulici. Dik
Dekuji za odpovedi.
Pokud toto tema tady nekdo ma a ja ho nenasel omlouvam se za vlozeni noveho vlakna.
Mockrat diky.
Vsem plno km bez nehod.
AMBRI

EX NAVI:

GARMUN FUJTAJBL/JAK PRO PANENKY ZDARMA OD AAA/
MIO 720C /SKVELA NAVI ALE ROZBIL JSEM JI :(/

AKTUALNI GOCLEVER 5066 FMBT/TMC Unlock+igo8/ Skvele vybavena navigace s prd vydrzi
Mio N179 zatim jen unlock.
Uživatelský avatar
AMBRI
 
Příspěvky: 29
Registrován: 06 led 2011 12:39
Bydliště: Chomutov/evropa

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod AMBRI v 06 led 2011 14:58

NASEL jsem na foru spoustes dejvid 3 ze je dobry pro 5066 navi ale pujde i na te me navi?diky
AMBRI

EX NAVI:

GARMUN FUJTAJBL/JAK PRO PANENKY ZDARMA OD AAA/
MIO 720C /SKVELA NAVI ALE ROZBIL JSEM JI :(/

AKTUALNI GOCLEVER 5066 FMBT/TMC Unlock+igo8/ Skvele vybavena navigace s prd vydrzi
Mio N179 zatim jen unlock.
Uživatelský avatar
AMBRI
 
Příspěvky: 29
Registrován: 06 led 2011 12:39
Bydliště: Chomutov/evropa

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod addam v 06 led 2011 15:20

Pokud používáš standardní navigační navigační program Mireo viaGPS BlackEdition (který je v každé navigaci GOCLEVER obsažen z výroby), tak v něm čísla popisná nenajdeš. Tento navigační program (stejně jako mnoho dalších navigačních programů) má pouze čísla orientační a čísla orientační jsou zpracována pouze v některých městech.
Rozdíl mezi číslem popisným a číslem orientačním najdeš zde.
Pokud bys chtěl mít možnost navigovat se i na čísla popisná, tak musíš mít takový navigační program a takové mapy, které tuto funcionalitu podporují - např. iGO PRIMO + mapy NAVTEQ s patřičným doplňkem FPA.

Co se týče Tvých otázek týkajících se spouštěče, tak záleží na tom, jaké rozlišení má Tvoje navigace.
Pokud máš rozlišení displeje 480x272 pix., tak můžeš použít například spouštěč který je zde: viewtopic.php?f=58&t=1207
Pokud máš rozlišení displeje 800x480 pix., tak buďto můžeš počkat až kolega fMilan dodělá spouštěč pro HD rozlišení, nebo můžeš zatím zkusit spouštěč od kolegy mis, jehož HD spouštěč je zde: viewtopic.php?f=58&t=1622&start=10#p62274

V každém případě počítej s tím, že spouštěč je pouze nadstavba hlavního menu a je vhodný pro uživatele kteří chtějí mít v navigaci současně více navigačních (nebo jiných) programů a pomocí spouštěče si následně volí který program teď zrovna chtějí použít (spustit). Takže nečekej, že když si stáhneš nějaký spouštěč z tohoto diskuzního fóra, tak že bude obsahovat nelegální navigační programy, nebo mapy. Spouštěč pouze spouští - ale navigační programy a mapy si musíš zakoupit, nebo jinak obstarat, Ty sám ;-)

Pokud nemáš v plánu mít v navigaci mnoho různých navigačních programů, tak spouštěč vůbec nepotřebuješ. Stačí když si svůj navigační program nakopíruješ do vnitřní paměti přístroje, nebo na paměťovou kartu a složku s navigačním programem přejmenuješ na "MobileNavigator" a spouštěcí soubor přejmenuješ na "MobileNavigator.exe". Od této chvíle když v hlavním menu klikneš na tlačítko pro spuštění navigačního programu (u většiny navigací se toto tlačítko jmenuje "NAVIGACE"), tak se spustí ten navigační program, který sis tam Ty sám dal.

PŘED JAKÝMIKOLIV ÚPRAVAMI SI VŽDY ZÁLOHUJ SVÁ DATA, ABY SES MĚL K ČEMU VRÁTIT KDYŽ NĚCO POKAZÍŠ, VYMAŽEŠ, PŘEPÍŠEŠ, APOD.

Pokud máš navigaci DEJVID 6 (tzn. máš rozlišení 800x480 pix.), tak u ní je to ještě jednodušší, protože přímo v hlavním menu této navigaci si můžeš sám zvolit linkování (SMĚROVÁNÍ) tlačítka pro spuštění svého navigačního programu. Konkrétně takto: HLAVNÍ MENU - NASTAVENÍ - CESTA K NAVI. PROGRAMU a tam si zvolíš kde leží Tvůj navigační program.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod AMBRI v 06 led 2011 16:17

dekuji za vycerpavajici odpovedi :) Ale jelikoz jsem zjistil ze mi jaksi zapomneli pribalit tmc prijimac.. A na prodjene jiny nemaji v zadnem baleni chybna dodavka od odesilatele tak jim to asi poslu zpet. Spatne je to ze jsem od prodejny 360 km. :(
AMBRI

EX NAVI:

GARMUN FUJTAJBL/JAK PRO PANENKY ZDARMA OD AAA/
MIO 720C /SKVELA NAVI ALE ROZBIL JSEM JI :(/

AKTUALNI GOCLEVER 5066 FMBT/TMC Unlock+igo8/ Skvele vybavena navigace s prd vydrzi
Mio N179 zatim jen unlock.
Uživatelský avatar
AMBRI
 
Příspěvky: 29
Registrován: 06 led 2011 12:39
Bydliště: Chomutov/evropa

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod kaprak v 06 led 2011 17:50

GO CLEVER 5066 FMBTT má přijímač TMC zabudovaný, připojuje se pouze anténa.
kaprak
 
Příspěvky: 77
Registrován: 21 čer 2010 09:33
Bydliště: Krušovice

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod AMBRI v 06 led 2011 22:40

ANTENA NEBYLA SOUCASTI BALENI DA SE DOKOUPIT?A HLAVNE KDE JA JI NEMOHU NIDKE NAJIT
AMBRI

EX NAVI:

GARMUN FUJTAJBL/JAK PRO PANENKY ZDARMA OD AAA/
MIO 720C /SKVELA NAVI ALE ROZBIL JSEM JI :(/

AKTUALNI GOCLEVER 5066 FMBT/TMC Unlock+igo8/ Skvele vybavena navigace s prd vydrzi
Mio N179 zatim jen unlock.
Uživatelský avatar
AMBRI
 
Příspěvky: 29
Registrován: 06 led 2011 12:39
Bydliště: Chomutov/evropa

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod vovi v 06 led 2011 22:56

Je to černý kablík se dvěma průhlednými přísavkami a 2,5 mm jackem. Stačí jakýkoliv kus drátu připájený do takového jacku.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod AMBRI v 07 led 2011 09:06

Par problemu s instalaci jinych navi.. do go celver. Pri instalaci mio v 3.2 pna se mi pri spousteni objevi hlaska failed to open file igo/320*240/ loading bmp exiting aplication co s tim?
Pri predchozi instalaci mi to zas slo jen na /1/4 obrazovky.
Kdyz naistaluju ciste igo bez map. tak mi to hodi fatalni chybu.
Pri spusteni AMIGO vse bezi tak jak ma ale zas nenalezne gps prijem.
Jakou verzi mam naistalovat na tuto navigaci abych mel to same co je v c720 me vyhovuji ta grafika mapy.Nebo jakou verzi IGO? IGO 2008 2010? R3?
Mapy mam ale nemuzu proste spustit dekuji za odpovedi.
A posledni dotaz. Mam znameho ma 720c ale nepouziva ji prodat mi ji nece.. ale muzu si z jeho navi stahnout data staci to pouze prekopirovat na kartu?A pak spustit pres spoustec??Dekuji
AMBRI

EX NAVI:

GARMUN FUJTAJBL/JAK PRO PANENKY ZDARMA OD AAA/
MIO 720C /SKVELA NAVI ALE ROZBIL JSEM JI :(/

AKTUALNI GOCLEVER 5066 FMBT/TMC Unlock+igo8/ Skvele vybavena navigace s prd vydrzi
Mio N179 zatim jen unlock.
Uživatelský avatar
AMBRI
 
Příspěvky: 29
Registrován: 06 led 2011 12:39
Bydliště: Chomutov/evropa

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod hladik2 v 07 led 2011 09:27

To půjde určitě,budeš muset upravit sys.txt.Podívej se do vlákna o Goclever,tam bude sys.txt popsán,hlavně cesty k programu a ke Content
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: JAK NA TO ? DIKY

Příspěvekod vovi v 07 led 2011 09:38

@AMBRI:

Člověče, tak už konečně přestaň týrat šochtli metodou pokus-omyl a přečti si návod!!

A zační tím, že si zjistíš parametry svého stroje - pokud se nepletu, jde o mašinku označovanou zde na fóru jako Dejvid 6. Ta má rozlišení displeje 800×480 (už začínáš chápat, proč se objevuje hláška o nemožnosti otevření souboru pro rozlišení 320×240 a proč některé softy běží "na čtvrt obrazovky"?) a všechny SW z rodiny Miomap 3.x, iGO a Primo musí mít k dispozici soubory pro toto rozlišení. A příslušné zápisy v SYS.TXT, aby byl SW schopen rozlišení plně využít. A soft, který budeš chtít nainstalovat, musí toto rozlišení podporovat (pro "NavnGo" SW to obvykle znamená mít k dispozici DATA.ZIP se složkou 800_480). Totéž platí pro skiny - většina je dělaná pro 480×272 a musíš tedy najít správnou verzi pro 800×480. A tak dále...

O Dejvidu 6 je toho tady napsáno dost. Zkus použít tlačítko "Pokročilé hledání" vpravo nahoře a uvidíš, že sis mohl ušetřit přinejmenším jeden den pokusničení.

A nakonec ještě jeden dotaz - začal jsi aspoň tím, že sis udělal zálohu původního obsahu navigace?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron