Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zrychlení Dejvida IV

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod capo v 31 pro 2010 10:00

Použitelnost Dejvida IV díky jeho pomalému překreslování mě donutila založit tento topic.
Mám aktuální verzi iGO Primo, Gurjon Skin 2.23, rozchozený TTS hlas Zuzana. Vše funguje parádně, ale nedá se to v praxi moc využít. Překreslování trasy před navigační šipkou je strašně pomalé, často se mi stane, že nevidím ani tvar příští zatáčky, protože k ní přijedu dřív, než se stihne vykreslit.

Je mi jasné, že díky HW nemohu od Dejvida čekat nějaký extra výkon, ale potřebuji hlavně rozumnou použitelnost v provozu. Na HW běží pouze původní OS a iGO, nic jiného. Spouštěč nepoužívám. Přikládám hodnoty z ResInfo, při kterých ale spouštěč běžel:
MEMORY
program memory 53,3MB - 27,8 used, 25,6mb free
storage memory 3,55mb - 70kb used, 3,48mb free
SYSTEM
56,9MB RAM

Prosím o nějaké vaše tipy, co s tím.
- předpokládám, že by mi mohl pomoci nějaký zápis v sys.txt (teď tam nemám nic co by s tím souviselo)
- určitě mi poradíte abych nepoužíval skin. v defaultním skinu mi ale chybí info o aktuální rychlosti, dalším manévru, a další "drobnosti" :(
- možná by pomohlo nějaké nastavení náklonu, které by nezobrazovalo tolik věcí na dalekém horizontu
- většinu věcí, které mě napadlo vypnout, jako 3D budovy, význačné prvky a pod, jsem vypl. Z POI zobrazuji pouze benzínky. Používám Premium POI.

Co byste mi ještě poradili, prosím?
Díky
capo
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod Jerry v 31 pro 2010 11:00

Určitě nejsem nejpovolanější k udělení rad týkající se navigací, ale pokud by jsi oželel některé požadavky, tak použij úpravu data.zip podle uživatele vovi popsanou zde na fóru viewtopic.php?p=50070#p50070. Úprava je jednoduchá, na tlačítku Menu zobrazí aktuální rychlost a hlavně nezatěžuje paměť jako skiny. Také lze použít jen 2D náhled, popřípadě i odtranit dem. Vím, že to je drastické omezení využívání programu, ale co je mi platné mít aktivované všechny funkce, když to HW nepobere.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod fmilan v 01 led 2011 13:35

Na D4 používám Primo s úpravou fm+am ceklem bez problémů, ovšem bez hlasu TTS. To je pro paměť tak náročná záležitost, že to už D4 nestíhá. Také není dobré mít "otevřeno" hodně POI, a samozřejmě nesmí běžet žádný další program (třeba spouštěč).

Vyzkoušej, co ti to udělá s klasickými hlasy.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod capo v 03 led 2011 09:25

No hlas TTS jsem tam mám od toho dne, kdy jsem psal ten příspěvek. Pravdou je, že předtím jsem používal hlas Adam, ale i tak byla rychlost tragická. Tím myslím zejména vykreslování horizontu. Před pár týdny jsem se vracel z Dolomit, a jak jsem jel mezi horami, tak bylo sice moc krásné, že mi navi ukazovala v 3D že jsem zrovna v údolí mezi horskými velikány, ale jak se silnička klikatila, vůbec jsem neviděl kam vede dále, protože navi prostě nestíhala překreslovat.

Přijde mi, že by to vyřešilo, kdybych nějak dokázal ovlivnit, jak daleko dopředu vidím (když jedu rychleji, tak se to odzoomuje...) . V gj nastavení - náhledu jsem vypnul manuální měřítko a náklon mapy, jehož významu bohužel moc nerozumím, ale mám pocit že ani to nepomohlo. Jak jinak nastavit, abych neviděl tak daleko dopředu? Zkusil jsem i přepnout výšku náhledu na "vysoký", ale též to moc nepomohlo....

Každopádně je pro mě cenná informace, že TTS hlas to zpomaluje. Je to dáno tím, že se generuje ten hlasový pokyn, nebo už jen tím, že je ten hlas aktivní v paměti, i když zrovna nic neříká?
A myslíš, že vaše úprava brandingu je rychlejší než gj?

Jerry - co dělá "dem"? V adresáři dem nic nemám....
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod Jerry v 03 led 2011 10:17

V dem jsou právě ty hory doly - terén, např. od NASA. V navigaci dej Menu>Více (+)>Nápověda>O programu>Více>Obsah>Výška. Jak jsem psal, zkus to vyhodit, možná to zrychlí vykreslování, nebo přejdi do 2D.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod capo v 03 led 2011 10:21

Díky moc, zkusím. Člověk se pořád účí ;)
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod fmilan v 03 led 2011 14:01

@ capo:

1. Tato dvě sdělení si navzájem odporují:

Před pár týdny jsem se vracel z Dolomit, a jak jsem jel mezi horami, tak bylo sice moc krásné, že mi navi ukazovala v 3D že jsem zrovna v údolí mezi horskými velikány, ale jak se silnička klikatila

co dělá "dem"? V adresáři dem nic nemám....

Pokud máš adresář dem prázdný, nemůžeš ani v Dolomitech vidět horské velikány. Mapa bude vypadat jako "položené" 2D - bez 3D vykreslení terénu, horizont bude rovná čára. To vykreslení zajišťuje právě soubor xxx.dem umístěný v tom adresáři.

2. Zpomalení při použití hlasu TTS nastává především při generování hlášky, ovšem i tak je jeho nepoužití citelně znát.

3. Doporučuji :
a - nahrát čistou instalaci Prima s normálním hlasem, bez jakýchkoliv úprav, smazaný adresář Save a odzkoušet.
b - pak znovu smazat Save, přihrát pouze branding s úpravou fm+am (!!původní branding zazálohovat!!) a odzkoušet
c - opět smazat Save a branding fm+am, vrátit původní branding a do adresáře Primo/content/skin (nemáš-li adresář "skin" vytvoř ho) nahrát obě části skinu GJ a opět odzkoušet.

Uvidíš, co ti bude nejlépe vyhovovat.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod capo v 03 led 2011 15:43

Přiznávám, při prvním sdělení jsem neměl pravdu. V DEM jsem měl celou evropu - odpovídal jsem jen po kontrole nějakého backupu a tam nic nebylo. V navi ano. Už jsem to smazal, tak uvidíme. Omlouvám se za mystifikaci.

Podle navigace nejezdím tak často - na mých běžných trasách to nejde moc otestovat, a při simulaci rozdíl nepoznám. Test bude trvat delší dobu, ale myslím že deaktivace výškového profilu mi pomůže dosti.

Díky za rady.
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod fmilan v 03 led 2011 16:27

Rozdíl ve vykreslování poznáš i při simulaci.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Zrychlení Dejvida IV

Příspěvekod capo v 04 led 2011 08:26

Já nepoznám :)
Každopádně jsem to včera zkoušel bez výškového profilu, který jsem předtím neuměl vypnout, a bez TTS hlasu, a vypadá to že to zas jede únosně.
Díky za vaši pomoc.
Už aby bylo Primo v plném funkčním rozsahu i pro android, na tý mašince co mám by to šlapalo asi slušně i se všema fíčurama 8-)
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21


Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků