Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GOCLEVER 5066 a detekce karty

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

GOCLEVER 5066 a detekce karty

Příspěvekod hektor v 06 črc 2010 17:14

dobrý den,
mám novou navigaci Dejvid IV., GOCLEVER 5066, a chci se zeptat,snad mi poradíte.
Po vložení SD karty, 2GB, mi navigace tuto kartu nedetekuje. :x
I když na ní uložím v PC hudbu MP3 nebo fotky, v navigaci se neukáže žádný soubor,navigace kartu "nevidí".
Omlouvám se, zda už tento dotaz někde byl dříve, ale já jsem jej nenašel.
Moc děkuji za poříp. radu či návod,jak postupovat ke zdárnému výslekdu.

Hektor
hektor
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 črc 2010 16:49

Re: GOCLEVER 5066 a detekce karty

Příspěvekod fanda v 08 črc 2010 14:10

Příčin může být hned několik.
1) Původní GC5066 neumí mp3! A tak je docela možné, že se na kartu, když tam nemá hledané soubory (myslím, že hledá soubory .wma), navigace vykašle. Zkus pár skladeb přejmenovat zkusmo tak, aby měly tu příponu .wma: třeba skladba.mp3 na skladba.mp3.wma. Nebude to sice hrát, ale ty soubory budou vidět.
2) Pokud máš opravený audioplayer v navigaci, tak to tím nebude. Tak zkus jiný způsob zjištění přítomnosti karty: třeba na ní vytvoř složku Mobilenavigator a v ní totalcommander (mnohokrát zde na fóru popisováno) anebo do rootu karty udělej obdobný trik, viz můj příspěvek na stránce http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=58&t=951&start=180.
3) Další možností je, pokud máš ještě jinou kartu, tak zkusit tu. Je pravděpodobné, že dvě karty nebudou vadné.
4) Pokud nemáš, tak zkus stávající kartu zformátovat. Pozor tím o ty data příjdeš! A pak tam nakopíruj znova pár skladeb. Třeba je nějakým způsobem načatá, už se mi to a zde ještě mnoha dalším stalo. Chyba vzniká obvykle tím, že se karta vytáhne ze čtečky dřív než má. Vhodný program pro formátování SD karet je tento:
SDFormatter.zip
.
Formátuje se na FAT16 u karet do 2GB, od 4GB se formátuje na FAT32.

Edit: Teď jsem si všiml, žes napsal že fotky to také nenajde. Tak to asi ten první bod nebude.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: GOCLEVER 5066 a detekce karty

Příspěvekod hektor v 08 črc 2010 14:39

moc děkuji za odpověď a návod, zkusím postupy použít. Kartu mám zcela novou, SanDisk, tak snad nebude vadná, zajímavé je, že když kartu z navigace vytáhnu, navigace pípne,že se karta odpojila...
Kartu jsem i zformátoval, a je "neviditelná" dál.
Zítra se ozvu, co se mi povedlo zprovoznit.

H.
hektor
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 črc 2010 16:49

Re: GOCLEVER 5066 a detekce karty

Příspěvekod hektor v 09 črc 2010 22:27

ještě k detekci karty...

děkuji za radu, stačilo vytvořit adresář Mobilenavigator a z karty už lze prohlížet fotky i video to přehraje, wmv sice trhaně, to ale i přímo z navigace, video formátu mov/z digitálu Olympus/
bez problémů,
ještě nevím, jak zprovoznit z mé bývalé navigace NAvigon, vše, co bylo na kartě, aby GC mohl používat jeho mapu.

Zatím s díkem

H.
hektor
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 črc 2010 16:49


Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků