Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod fmilan v 05 úno 2012 14:35

Jeden předělanej je na viewtopic.php?f=58&t=1622&start=18
Jinak ještě jeden

Spouštěč_800x480.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod kredenec v 03 bře 2012 13:37

Pánové zdravim, mám navigaci 5010FMBT, kde vše je na kartě GoClever 2gb,z 02.2009 což je staré.Stáhnul jsem iGO8.3 a iGO Primo 1.2,do nich jdou nainstalovat nové mapy.Přejmenoval jsem programy a exe soubory a funguje to ale každý na jiné kartě, nevím jak upravit spouštěč z první strany tohoto vlákna(má rozlišení které potřebuju), na PC jsem začátečník ,tak bych to potřeboval po lopatě, ne lopatou po hubě.Už několik týdnů po večerech nedělám nic jiného než pročítám fora, formátuju kartu ,kopíruju na kartu a zas nic,tak zase znovu.Prosím porad'te. Děkuji Karel.
kredenec
 
Příspěvky: 7
Registrován: 28 led 2011 21:32

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod Rendadc v 03 bře 2012 19:17

jde o to, že ve spouštěči máš již nastavenou cestu k navi programu -aby se ti po tuknutí na ikonu té či one navi spustil ten a ten navi program. ty si musíš prejmenovat navigační program a jeho exe soubor podle toho, jak je pojmenovan již ve spouštěči. pokud dáš Igo8 po složky Igo8 tak ji mas tak pojmenovanou a i exáč, ale pokud vložíš dejme tomu primo do složky Igo8 , tak si bud musís ve spousteci prenastavit cestu ke spusteni, nebo jednodušší přejmenovat primo na Igo8 a stejně tak i exe. Pak taky zápis v sys upravit.
Rendadc
 
Příspěvky: 52
Registrován: 18 led 2009 17:42
Bydliště: Děčín

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod kredenec v 04 bře 2012 12:19

Tato odpověd' je pro mě, (lopatou po hubě)! Letos mi bude 60 a s PC se seznamuju 3 roky jako samouk. Vrcholem pro mě bylo, že jsem našel a zprovoznil iGO8.3.... a iGO PRimo 1.2..... Z tady používaných názvů jsem Jelen .Nerozumím třeba tomuhle,co tím chtěl básník říci a upravit nějaké zastředníkování. / Primo je tam připraveno pro nás testery, pro ostatní veřejnost zatím volba Amigo nebo iGO83 (v navi.ini nachystáno, stačí změnit zastředníkování)/.iGO 8.3 přejmenuju na iGO82 i exáč na igo8.exe přesně podle návodu, to samé Primo na Amigo i exáč na amigo.exe i v sys.text a ona naskočí hláška že je něco nekontabilní. Už si nevím rady tak jsem chtěl radu po lopatě. Děkuji Karel.
kredenec
 
Příspěvky: 7
Registrován: 28 led 2011 21:32

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod szur v 04 bře 2012 15:06

Něco podobne jsem řešil take ja.Podivej se sem viewtopic.php?f=58&t=1207&start=10 .Je to druhá stranka tohoto vlakna.
Tam to Ivo K podrobně popisuje.
Edit: Ja jsem na tom stejně.Letos 65 a take samouk.
Navon 560--Primo 216 230 _fmilan_amater
Honor 9_Nextegen_Skin_Pongo
Uživatelský avatar
szur
 
Příspěvky: 352
Registrován: 21 led 2010 20:33
Bydliště: Čes-slov-pol. pomezi

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod Rendadc v 04 bře 2012 15:52

uřčitě jsem Vám- ti nechtěl dát lopatou po hubě, ale netušil jsem jak jste na tom se znalostí. Já osobně taky jsem samouk a mnoho vecí delam pokus -omyl. Ale bohužel večer odjíždím zase do práce a protože se musím připravit , tak není v mojich možnostech rozepsat dopodrobna. Omlouvam se , ale pokud se k tomu dostanu, rád pomohu. Ale mam za to , že po víkendu zde bude více lidí, kteří tuto problematiku ovládají lepe než já a ochotně poradí, proto tu forum je, nebo alespon by melo být. Renda
Rendadc
 
Příspěvky: 52
Registrován: 18 led 2009 17:42
Bydliště: Děčín

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod fmilan v 04 bře 2012 19:29

Pokusím se ti to trochu vysvětlit.
V adresáři Mobilenavigator je soubor navi.ini a v něm mimo jiné zápis

ICONXPBUTTON
x = 25
y = 55
SizeNormal = 100
SizePushed = 100
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..\Icons\iGO8_1.ico
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..\Icons\iGO8_1_ni.ico
QuitOnExecute = yes
Command = \ResidentFlash\iGO81\iGO8.exe
Offset = 2

To je zápis pro první tlačítko iGO8_1. Z tohoto zápisu je pro tebe podstatný řádek

Command = \ResidentFlash\iGO81\iGO8.exe

Je to příkaz, který spouští příslušný program v tomto případě umístěný v přístroji (Residentflash) v adresáři iGO81 a se spouštěcím souborem iGO8.exe

Pokud tedy chceš spouštět tímto tlačítkem svoje Primo, máš dvě možnosti:
1. Umístit Primo na Flash, pojmenovat ho iGO81 a v něm spouštěcí soubor na iGO8.exe
2. Změnit výše citovaný zápis.
Jak na to: Chceš-li mít Primo na kartě (třeba proto, že se nevleze do mašiny), bude se jmenovat Primo a spouštěcí soubor primo.exe, pak ten řádek bude vypadat takto
Kód: Vybrat vše
Command = \SDMMC\Primo\primo.exe

Tento zápis vyměň za původní a je to ;)

EDIT: Samozřejmě je potřeba upravit i cesty v sys.txt v sekci [folders] pokud je tam máš. Ovšem budeš-li mít Primo na jednom místě - třeba na kartě (doporučuji), pak tuto sekci celou zruš.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod kredenec v 06 bře 2012 18:05

Pánové Dík za rady,stále se nedaří,je to určitě větší sousto než jsem schopen strávit. Mám 2 softy na 2 kartách (iGOPrimo 1.2 a iGO8.3.5.)
a oba v 5015FMBT jedou, musel jsem přejmenovat názvy a exáče a ještě tam šoupnout (am_alfabut .Moje představa je, na jedné kartě mít tento spouštěč a oba softy.Ve spouštěči jsem provedl změnu podle fmilana s tím ,že Primo budu spouštět z iGO8.1 ,zastředníkoval iGO8.2 a Amigo(tim pádem nemám ikony), z iGO8.3 chci spouštět iGO8.3 a nakopíroval na kartu 4GB SDHC. Potom jsem nakopíroval přejmenované Primo i iGO8.3 .Spustím navi, naběhne původní obrazovka, kliknu na navigace ,přijede spouštěč,kliknu na navigaci ,najedou ikony, kliknu na iGO8.1 a naskočí tabulka ,že nemůže najít primo nabo jeho část, to samé se děje i s iGO8.3 .Tak co s tim???
Velký Dííííík za další rady.Karel
kredenec
 
Příspěvky: 7
Registrován: 28 led 2011 21:32

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod fmilan v 06 bře 2012 20:47

Děláš příliš věcí najednou a ne všechny správně. Při dodržení následujícíhu postupu ti to musí chodit:

1. Vezmi SD kartu, zazálohuj si ji a pak ji naformátuj (neumíš-li, tak vymaž)
2. na kartu nahrej adresáře pro spouštěč Mobilenavigator a App a vytvoř adresář Primo (pro začátek prázdný). Bude to vypadat takto:

Schránka01.jpg

3. V adresáři Primo vytvoř adresář content (opět zatím prázdný) a přihraj adresář s licencemi license a soubory data.zip a primo.exe.

Schránka02.jpg

4. Do adresáře content nahrej adresáře global_cfg, lang, map a voice (v map ti zatím ti stačí jedna mapa). To jsou věci nutné pro spuštění Prima:

Schránka03.jpg

5. V souboru navi.ini ve spouštěči (Mobilenavigator/Main/navi.ini) vyměň řádek
Kód: Vybrat vše
Command = \ResidentFlash\iGO81\iGO8.exe

za
Kód: Vybrat vše
Command = \SDMMC\Primo\primo.exe

6. Zasuň kartu do navigace
7. Zapni navigaci (naběhne základní menu)
8. Stlač tlačítko navigace (naběhne spouštěč)
9. Stlač tlačítko Navigace (naběhne druhá obrazovka)
10. Stlač tlačítko iGO8.1 a naběhne Primo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Spouštěč (nejen) pro navigace DEJVID IV.

Příspěvekod kredenec v 07 bře 2012 10:27

Provedeno podle instrukcí, jen content nemám prázdný, tak v (map) jsem nechal všechny mapy. Primo opravdu spustí ale nenaviguje.Po zadání trasy, po kliknutí na (JET) vyskočí (Failed to open file:am_alfabut_225_30@ 100x20.bmp exiting application.) Když přidám (skin) s alfabutem nebo bez alfabutu je to stejný.Formátování mi něco říká, s tím jsem se natrápíl když jsem chtěl muziku do auta na SD kartu a ona šla naplnit jen z poloviny. Strejda Google má v šuplíku různé rady a já našel že musím Formátovat na FAT 32.Asi tak. Děkuju za předešlé a další rady. Dík Karel.
PS: Je to sledované téma, u PC sedím skoro stále (jsem marod) a než jsem se podíval ,tak bylo 9x prohlíženo. Karel.
kredenec
 
Příspěvky: 7
Registrován: 28 led 2011 21:32

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků