Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 22 bře 2010 14:22

Pánové, já se na to zkusím podívat. Shodou náhod mám u sebe i Dejvida IV, takže se můžu hrabat v OS i v shellu přímo. Jen bych potřeboval vědět, co vlastně v OS data.zip kvůli podsvícení chce. Je to to, co píše Dan, anebo je známo ještě něco přesnějšího?
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fmilan v 22 bře 2010 17:27

SvoDa píše:... např. skinu GJ_tSif jsou jen pouhá kopie šoupáků z nastavení zařízení v iGO8 ... a jde jen o to, jestli model přístroje toto nastavení v iGO8 podporuje nebo ne.


A to je přesně ten problém. U Dejvdů to není podporováno. V nastavení zařízení přímo v iGO ty šoupáky nejsou zobrazeny.
Takže Fanouši, hledáme proceduru nebo aspoň menu základního nastavení přístroje, z něho se pak k podsvícení dostaneme.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 22 bře 2010 17:53

Je potřeba jít hlavně po OS, to je univerzálnější. Půjdeš-li po MainShellu navigace (jejím Menu), tak je to u každého typu jiné.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fmilan v 22 bře 2010 18:02

Fanoušku, na tohle si expert ty ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod Radek12 v 22 bře 2010 19:07

Takže jesti tomu dobře rozumím už se pracuje na tom,aby Dejv IV svítil víc než teď? No kluci bylo by to skvělé,protože dní,kdy svítí sluníčko přibývá a já už nechci kvůli tomu měnit navigaci,která je jinak ve všem dostačující.
Radek12
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2010 18:58

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod mkb v 22 bře 2010 19:39

No víc asi svítit nebude. Ale kdyby se to povedlo, dal by se alespoň ubrat noční režim.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 22 bře 2010 20:17

Nerad bych tady vytvořil zmatek. Nelze zvětšit podsvícení displeje na větší hodnoty, než se dosahují v systémových nastaveních. Maximální podsvícení je dáno konstrukcí přístroje. Úkolem celé akce je nalést způsob jak to podsvícení ovládat z jiného místa než ze systémových nastavení.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod Radek12 v 22 bře 2010 20:33

To je škoda :-(
Radek12
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2010 18:58

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 23 bře 2010 00:54

Chtěl bych seznámit s výsledky pátrání po možnostech jak nastavovat podsvícení. Na mé navigaci GC5010 nešlo u iGO8 podsvícení (Dan si možná na to pamatuje, že jsme to testovali v Kosticích minulý rok), v Sys.txt jsem neměl uvedeno zařízení. Dnes jsem při prohlížení data.zip nalezl v adresáři \config\devices soubor yf_79C.ini. YF79C je jiný název pro tuto navigaci. Zkusil jsem zadat do Sys.txt název získaný v yf_79C.ini a to z tagu info_names="YF_79C", a ejhle ono to začalo chodit - šoupata se objevila a co je důležité, šlo s nimi to podsvícení nastavovat! Myslím si, že by tento případ mohl nasměrovat další postup, jak regulovat podsvícení i u GC5066 (Dejvid IV).

Ještě k mému hledání způsobu, jak regulovat podsvícení voláním programu, který měl někde v navigaci být. Bohužel není, existuje pouze DLL, ale to má v sobě veškerá nastavení, viz spuštění "nastavení" ze základního menu, je v ResidentFlash2\APP a jmenuje se resdll.dll. Tato cesta je nepoužitelná ze dvou důvodů, je tady problém puštění a doklikání do vlastního nastavení podsvícení. Dle nalezeného ini souboru zřejmě existuje jiná cesta, ale to by bylo potřeba mít příslušnou dokumentaci, aby bylo možno takovýto ini soubor pro Dejvida vytvořit. Pokud již ovšem takový soubor neexistuje se jménem, které je synonymem k GC5066.
Ještě jsem nalezl co systémové nastavování podsvícení dělá. Mění obsah hodnoty BackLightCurrentLevel od 8 do 64 po 8 v klíči registru HKCU\ControlPanel\BackLight. Ale bohužel obráceně to nefunguje (zapisováním hodnoty do registru), je to spíš údaj aby systém věděl jaké nastavení je teď aktuální.
Ve Windows není zřejmě také skutečně prostředek jak podsvícení regulovat - myslel jsem si, že tam bude nějaké DLLko, které má třeba jiné jméno a tím problémy nastaly..
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 23 bře 2010 08:10

Přemýšlel jsem, kde jsem vlastně prvně viděl synonymum pro GC5010, které jsem mezi INI soubory našel, a vzpomněl jsem si. Bylo to v názvu firmware a při zobrazení v programu ResInfo. Zkusil jsem to i pro Dejvida a vylezlo z toho toto:
FW = YG-901M
ResInfo - OEMInfo = P430, Platform = Airis 5.0
Všechny INI soubory, co jsem si našel, jsou z května 2009. Má někdo novější? Co takhle PRIMO, tam by mohly být nejnovější soubory? Já se bohužel do GRO neumím dostat.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků