Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod hladik2 v 23 bře 2010 08:18

Fando použij Gro Converter,v něm si dej convert to zip ukaž mu kde se nachází data.gro a hotovo. :D
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod vovi v 23 bře 2010 08:39

V PRIMO je v DATA.GRO ve složce Config složka Device (viz příloha). V ní jsou pouze 4 položky typu YF..., ani jedna z nich ale Dejvidovi neodpovídá; položky typu GC nebo Goclever tam nejsou vůbec. Potom je tam ještě soubor !aliases.ini s přehledem všech možných "zastupitelností"; v něm ale také žádná přímá zmínka není - jedině snad v sekci [magellan] je napsáno GC43xx=Magellan43xx, což by také mohlo pomoci u starších Dejvidů, ne?

Každopádně se ale dá vytvořit vlastní třeba SOUBOR.INI, kam si našinec může zkopírovat nastavení, která pro něj fungují, a pak si do položky device v SYSu tohle jméno (SOUBOR) dát.

P.S.: A pro majitele MIO Cx20 ... zjistil jsem, že správný alias pro naše šochtle je tento:
device=MIOC320

Devices z Primo:
devices.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 23 bře 2010 09:30

Hladik2, díky za zprávu, použiji ho.
Vovi, je to přesně tak jak říkáš. V případě Dejvida by stálo za úvahu vyzkoušet pár konfigurací, jako jsou např ty Airis. Nebo vytvořit novou a vužít obsah konfigurace Magellan43xx.

Pokud v SYS.TXT neuvedeš TYPE dle názvu INI souboru (ne dle info_names, jak jsem psal), tak se šoupata vůbec neobjeví. Pokud zadáš existující, ale nesprávný název, tak šoupata sice existují, ale nefungují.
Naposledy upravil fanda dne 23 bře 2010 09:43, celkově upraveno 1
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod Ivo K v 23 bře 2010 09:41

A ten zápis v sys.txt musí být naprosto přesný! Nesmý tam být ani mezera navíc!
Jak jsem psal v jiné vlákně.

Toto je zápis pro moje Mio C720:
[device] ; nastavení pro zařízení
type="MIOC720" ; konkrétní typ navigace

Zápis musí být přesně dodržen pro konkrétní stroj a iGO8 musí tento stroj znát. Když třeba já napíši v tomto zápisu mezi "MIO" a "C720" mezeru, tak mi šoupáky podsvícení zmizí, protože iGO8 nedokáže správně identifikovat moje MIO.


Mimochodem, vovi chybí ti v tom zápisu uvozovky
device="MIOC320"
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod vovi v 23 bře 2010 09:42

Pravdu díš, Ivo! Uvozovky jsem zapomněl :oops: :oops:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod Ivo K v 23 bře 2010 09:49

Já to chápu, vždyť dneska hlavně musíš slavit! ;) :D :D

Omlouvám :oops: se za Off Topic, ale když má Vojta dnes ty narozeniny. ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod addam v 23 bře 2010 09:49

Tak koukám, že nejsem jediný kdo si po ránu hraje - už asi dvě hodiny zkouším metodou "pokus - omyl" dosazovat postupně na D4 do SYS.txt oddíl [power] z jednotlivých zařízení dle záznamů v CONFIG/DEVICES z DATA.ZIPu iGO8.
Zatím však bezúspěšně :x

Osobně si myslím, že celý vtip funkčních šoupáků je v zápisech:
backlight_methods = ??
backlight_events= ??
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod Ivo K v 23 bře 2010 09:53

No, důležitá je i ta správná identifikace vlastního zařízení, tak jak to píše Fanda zde: viewtopic.php?f=58&t=1152&start=18
a zde: viewtopic.php?f=58&t=829&start=57
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod addam v 23 bře 2010 11:15

Nastíním svoji teorii a prosím zkuste mi ji vyvrátit, nebo potvrdit ;)

V DATA.ZIPu ve složce CONFIG/DEVICES jsou jednotlivé konfigurační INI soubory se specifikací konkrétních přístrojů a řeší se v nich mimo jiné přizpůsobení iGO8 pro konkrétní hardware - takže např. parametry GPS modulu, TMC přijímače, volání BT HF aplikace... a také to co nás zajímá - displejový management - tzn. ovládání podsvícení přístroje pomocí programu iGO8.

Pokud tedy do SYS.TXT dáme například identifikátor device="MIOA701", tak si iGO8 vezme připravené systémové parametry ze souboru mioa701.ini

Udělal jsem jednoduchý pokus - mám na stole jednu starou navigaci DEJVID I. (GC4390T), do které jsem dal iGO8 a:

1) nejdříve jsem zcela vymazal SYS.TXT - po spuštění iGO8 šoupáky zcela chyběly

2) potom jsem do SYS.TXT dal identifikaci přístroje [device] type="NAVON_N470" šoupáky se objevily a jde s nimi regulovat podsvícení - tzn. iGO8 si převzalo nastavení ze souboru navon_N470.ini (je šťastná náhoda, že parametry displejového managementu jsou stejné u NAVON N470 jako u GC4390T "DEJVID I.") Ale je nutno si uvědomit, že tímto způsobem se na DEJVIDovi I. změnily i další parametry (třeba konfigurace GPS, apod.) tak jako kdyby to byl NAVON N470.

3) potom jsem vymazal celý obsah SYS.TXT a pouze jsem do něj nakopíroval oddíl [power] ze souboru navon_N470.ini a opět jsem to spustil v navigaci DEJVID I. a šoupáky podsvětlení fungovaly.

4) potom jsem postupně mazal jednotlivé řádky v SYS.TXT v oddílu [power] (nic jiného než tento oddíl v SYS.TXT v této chvíli není!) a po každém odmazaném (odstředníkovaném) řádku jsem zkusil iGO8 na DEJVID I. spustit, abych zjistil na co to mělo vliv. Výsledek je následující:

[power]
backlight_manage_values = 1 ; když se dá pryč, tak zmizí šoupáky
backlight_methods = 14,43,52 ; tyto hodnoty jsou podle mého názoru zásadní pro funkci šoupáků na konkrétním přístroji - pokud tento řádek smažu, nebo pokud změním hodnoty, tak se šoupáky zobrazují a jde s nimi šoupat, ale nemá to vliv na podvětlení!
backlight_min = 1 ; minimální možná hodnota podsvícení, pokud tento řádek smažeme, tak jde úroveň podsvícení snížit až na naprostou tmu
backlight_max = 10 ; viz. předchozí parametr, pouze opačně

;backlight_events= 1 ; nemá na nic vliv - respektive nenašel jsem rozdíl
;backlight_manage_keys = 1 ; nemá na nic vliv - respektive nenašel jsem rozdíl


Takže můj názor je takový, že jde o to, najít a dosadit správnou hodnotu do řádku backlight_methods = ??? pro konkrétní přístroj.

To co se povedlo fandovi (viz. viewtopic.php?f=58&t=829&start=57) je v podstatě stejný princip jako popisuji, pouze s tím rozdílem že si iGO8 převzalo kromě displejového managementu také všechny ostatní hodnoty ze souboru yf_79C.ini, což nemusí být úplně v pořádku z hlediska ostatních parametrů.
(pokud ovšem yf_79C.ini není náhodou alias pro fandův GC5010, což by byla další šťastná náhoda)

Pokud jsem napsal nesmysly, tak mne prosím opravte ... ale snad jsem tím někoho nakopl pro další zkoumání ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Regulace intenzity podsvícení v Dejvidech

Příspěvekod fanda v 23 bře 2010 12:04

Adame, v případě GC5010 to náhoda není, neboť jsem se v minulosti na více místech dozvěděl totéž. A když jsem se prohrabával seznamem INI souborů, tak jsem tam uviděl podezřele známé jméno. Ale to je okrajová záležitost.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků