Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GoClever 4390T "DEJVID" - navigace ve formě "stavebnice"

Zde řešíme všechny modely navigací GOCLEVER - např. 5010/3535/5066/4090T-DEJVID/4335/3550/5055...

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 28 dub 2009 23:00

Nevím s verzí 8.4.2.81333 to v Dejvid zvládal úspěšně bez jakéhokoli zápisu ohledně TMC. Na druhou stranu opravdu potřeboval zápis v sys.txt ohledně GPS.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod Bycek v 10 kvě 2009 19:39

Jsem si tak trochu pročítal vaše příspěvky a nějak jsem stratil k Dejvidovi důvěru.Původně jsem uvažoval o jeho zakoupení,ale jestli se musí pořád něco upravovat ,aby to aspoň trochu fachčilo,tak to asi nebude nic pro mě a raději se poohlédnu po něčem již zavedeném.Pokud bych musel s každou prkotinou za někým chodit,aby mi to upravil tak to nechám odborníkům.
Nebo se zeptám jinak.Je stavebnice vhodná i pro někoho,kdo si sám neumí nic upravit? :cry:
Může to někdo popsat i pro laika?
Bycek
 

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 10 kvě 2009 20:19

Popisovaný problém se objevil pouze u Amigo v8.4.2.85182 (Apr 8 2009), jinak vše funguje tak, jak má.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod dusbaj v 11 kvě 2009 08:01

Bycek píše:Jsem si tak trochu pročítal vaše příspěvky a nějak jsem stratil k Dejvidovi důvěru.Původně jsem uvažoval o jeho zakoupení,ale jestli se musí pořád něco upravovat ,aby to aspoň trochu fachčilo,tak to asi nebude nic pro mě a raději se poohlédnu po něčem již zavedeném.Pokud bych musel s každou prkotinou za někým chodit,aby mi to upravil tak to nechám odborníkům.
Nebo se zeptám jinak.Je stavebnice vhodná i pro někoho,kdo si sám neumí nic upravit? :cry:
Může to někdo popsat i pro laika?


Stavebnice je vhodna hlavne pro toho koho to bavi. Vecne experimentovani, klikani, errory a nezdary a pak ty uspechy a radost z toho ze tomu prisel na kloub a ze si dokazal ze jeste neni tak blbej.
Dejvid, iGo8.3.2.9197­2, Navigon, Ndrive, Sygic
dusbaj
 
Příspěvky: 30
Registrován: 13 dub 2009 00:12

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 11 kvě 2009 09:36

Slovo stavebnice, je svým způsobem zavádějící. Vzhledem k tomu, že přístroj dokázal komunikovat a pracovat, mimo jiné, s 11 navigačními sw viewtopic.php?f=51&t=411#p18883, a jen jednou jsem narazil na výše uvedený problém, myslím, že je to pořád lepší než se snažit nacpat navigační sw do přístroje, který je účelově stavený pro jiný sw pomocí různých unlocků.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 15 kvě 2009 19:55

amatér píše:Mám jednu záhadu, a nemůžu tomu přijít na kloub. Stáhl jsem Amigo v8.4.2.85182 (Apr 8 2009), dal na kartu doplnil sys.txt pouze o zápis
[interface]
show_tmc_eventlist=1

Pokud kartu použiju v Mio, TMC funguje, při poklepu na ikonku se dostanu do přehledu Obrázek
Pokud ale tu samou kartu vložím do Dejvida, nemám žádnou možnost nastavení nebo prohlížení událostí TMC, ikonka TMC není v mapě pod prackou, žádná možnost prohlížení TMC není ani v nastavení(zde chybí volba dopravní ruch).

Povedlo se mi to vyřešit u verze 85182 je nutno do system.ini přidat zápis
[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="GNS_GPSTMC_SOURCE"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="2"
auto_tuning="1"
saved_last_frequency="909"
Naposledy upravil amatér dne 01 zář 2009 22:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod hafush v 16 kvě 2009 15:49

Chlapi díky za Váš čas při testování těchto stavebnic.
Dejvid díky podpoře TMC je mým favoritem. A jelikož se už prodává,tak během pár dní si ho nejspíš objednám.
Jsem rád,že na něm bezproblému bez nějakého odemykání mohu provozovat IGO8.
Jak již bylo napsáno výše bylo by SUPER , kdyby se podařilo amatérovi sepsat co všechno je potřeba pozměnit a upravit,aby IGO8 i TMC běželo tak jak má.
Samozřejmě tím nemáme na mysli postup jak ukradnout software, ale jde tu pouze o zprovoznění softwaru,který uživatelé již vlastní (třeba z jiného PNA,nebo ze dříve zakoupené SD karty).
Uživatelský avatar
hafush
 
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2009 11:59
Bydliště: Praha 4

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 17 kvě 2009 12:25

Ono je to úplně jednoduché, u jakékoli sw Srovnávací tabulka ADAM-ALICE-DEJVID -aktualizováno 11.4., který jsem testoval, stačilo přepsat název složky na SD na mobilenavigator a *.exe soubor na mobilenavigator.exe. Jediný problém byl s detekcí TMC u iGO Amigo v 85182, a ten vyřeší výše zmiňovaný zápis do system.ini v save složce. Na žádný jiný problém jsem nenarazil.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod hafush v 18 kvě 2009 21:14

Ještě dotaz k TMC:
Jak je to s anténou? Počítám,že k příjmu je zapotřebí mít připojenou tu externí TMC anténu.
Jak je tato externí anténa řešena? Je to dlouhý kablík se dvěma přísavkami na sklo?
Uživatelský avatar
hafush
 
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2009 11:59
Bydliště: Praha 4

Re: DEJVID - navigace ve formě "stavebnice"

Příspěvekod amatér v 18 kvě 2009 21:18

Je to přesně tak jak popisuješ (tedy pokud se týká originálu, tady na fóru už se objevilo pár alternativ)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na GOCLEVER - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron