Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

mp3 během navigace

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod SvoDa v 16 lis 2009 17:43

pokud ti jde opravdu o mp3 během jízdy, je tu ještě alternativa autorádia s DVD neco usb ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod addam v 16 lis 2009 19:51

Pokud se jedná o originální (tzn. legální) verzi programu, tak existují tři řešení tohoto "problému":

a) první (legální) řešení - z originální SD karty si můžeš "odzálohovat" do počítače data která v dohledné době nebudeš nutně potřebovat - například mapy států do kterých nepojedeš, s tím související soubory s POI a soubory s 3D budovami (building) od států do kterých v se blízké budoucnosti nechystáš. Stejným způsobem si můžeš dále odzálohovat například navigační hlasy (voice) a lokalizační soubory (lang) v jiných jazycích než je čeština. Dál si můžeš odzálohovat třeba i soubory s reálným terénem (DEM), které nepotřebuješ - například North_America, Africa, South_America, Oceania ... apod.

Já osobně sice fotografie a MP3 v navigaci moc neuznávám, ale teď jsem si zkušebně výše popsaným způsobem "osekal" data na originální SD kartě a nechal jsem si na ní jen data která nezbytně nutně potřebuji (například v nejbližších dnes se opravdu nechystám jet autem do Anglie, Irska, Španělska, Švédska, Finska ... atd. atd. atd.) a najednou mám na originální SD kartě cca 1,6 GB volného místa pro jiná data (fotky, hudbu, apod.). A až v budoucnu náhodou budu potřebovat do některého státu který jsem si teď z karty odzálohoval, tak si na tu kartu během minuty potřebné soubory vrátím....

b) druhé (legální) řešení - koupíš si ještě jednu SD kartu - třeba s kapacitou 16GB a na ní si dáš fotky, hudbu, apod. a když se budeš chtít navigovat tak budeš mít v navigaci vloženou SD kartu s navigačním programem a když budeš chtít přístroj používat třeba jako MP3 přehrávač, tak si do přístroje vložíš SD kartu s hudbou, fotkami, atd.

c) třetí (nelegální) řešení - koupíš si třeba 16GB SD kartu na kterou si dáš cracknutou (nelegálně staženou) verzi navigačního programu iGO8 a dál si na tu stejnou kartu dáš i ty fotky, hudbu, apod. Všechno tedy budeš mít na jedné jediné SD kartě ... ale v takovém případě se musíš srovnat se svým svědomím, protože používání nelegálně stažené (kradené) verze programu je samozřejmě nesportovní, nemorální a nečestné :D :D :D ;) a zde na fóru Ti s takovým řešením pravděpodobně nikdo nepomůže, protože jsme slušňáci a nelegální data zde nikdo nenabízí, takže pokud by ses tím chtěl zabývat, tak zkus tento odkaz: http://tinyurl.com/lafg5o

Pro úplnost dodávám základní pravidlo, které se týká originální - tzn. legální verze programu(ů):
Navigační program iGO či mapové soubory jsou licenčně vázány na unikátní výrobní číslo originální paměťové karty (SD). Z jiné, než originální, SD karty tedy navigační program spustit nelze (jedná se o běžnou „proti-pirátskou“ ochranu). Originální SD kartu tedy dobře opatrujte a neztraťte ji! Dále doporučujeme, abyste si ve vlastním zájmu, zazálohovali obsah originální paměťové karty do počítače (nebo na CD/DVD), pro případ že byste si obsah originální karty v budoucnu třeba omylem smazali. Totéž se týká také SD karty s turistickým programem SMARTMAPS a mnoha dalších programů od různých výrobců.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod deusexx v 16 lis 2009 20:30

Adame,já bych doplnil jednu dost podstatnou věc,která se týká zálohy originální karty.Ať se stane co se stane,pokud mám zálohu a něco se "po..re" na kartě,nikdy neformátovat,ale jenom smazat.Pak je možné zálohu použít.V případě zformátování origoš karty, už mě záloha akorát užírá místo na disku :(
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod SvoDa v 16 lis 2009 20:42

Nechci se hádat, už jsme to tu někteří psali (já a IvoK určitě), že i po formátu SD karty z karty nezmizelo její ID a po návratu zálohy vše šlapalo.
Samozřejmě, že formátování karty je až poslední možnost a nemusí to platit vždy, ale mně i Ivok se to podařilo bez následků
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod deusexx v 16 lis 2009 20:52

Dane,mám pocit,že po formátování karty a nahrání ze zálohy,jsem musel některý softy znovu registrovat.Byl s tím problém.Nemám čmuchača na čísla karet, ale asi by bylo zajímavý to testnout.I když připouštím,že formát karty by na to neměl mít teoreticky vliv.
IMEI u founu je taky jedinečný ale dá se změnit.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod vovi v 16 lis 2009 21:24

Ono tam jde spíš ještě i o to, že na kartě můžou být i skryté soubory s licenčními údaji - a někdy to formátování nemusí přežít. Karta je v podstatě analogie pevného disku a i ten má zákoutí, do kterých se běžně dostupnými nástroji (a to ani těmi napohled drsnými, jako je formát nebo čistič/přepisovač) nedostanete. Ale nástroje jsou - třeba SW licence, které nahrazují HW klíč, používají dokonce zdvojené chráněné úložiště, a licence se skutečně ani formátem nesmaže. Ostatně je to vidět i při formátování karet - zkuste 4GB kartu naformátovat tak, aby měla skutečně 4096 MB - nejde to. Maximálně se dostanete někam ke 3,7 GB. A ten zbytek může obsahovat spoustu zdánlivě nedostupných dat... Někdy ovšem formát zapůsobit může (nebo se prostě při nějaké operaci s kartou cosi podělá a náhodně to přepíše i nějakou tu "tajnou" oblast.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod addam v 16 lis 2009 21:24

Originální SD kartu s iGO už jsem v minulosti v některých případech formátoval a po vrácení dat ze zálohy zpět na SD kartu, vše zase fungovalo.

Co se týče změny unikátního čísla SD karty, tak to jsem kdysi řešil (asi před dvěma lety) a tenkrát jsem našel nějakého "prodejce" v USA, který nabízel mašinu a software na změnu seriového čísla u SD karet - mám pocit, že cena toho zařízení tenkrát byla cca 300 nebo 400 tisíc Kč. Nevím jestli to byl podvod nebo ne, ale dneska už by to mohlo být mnohem levnější a ani bych se nedivil, kdyby se brzy takové mašinky začaly prodávat v běžných čínských eshopech za pár stovek dolarů :) Jakmile se takové mašinky stanou cenově dostupné, tak korporace v čele s PANASONICem vyvinou nový standart DRM ochrany...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod addam v 16 lis 2009 21:41

Sice to s tím úplně nesouvisí, ale pokud ze své stávající SD karty chcete vymačkat nějaký prostor navíc, tak mrkněte na tento článek od RH:
http://myego.cz/item/jak-zvetsit-kapaci ... -o-desitky

Na běžné SD karty jsem tento postup formátu dříve používal a funguje to. Ale přiznám se, že z důvodu paranoii bych to radši na originální SD kartě s IGO8 nezkoušel 8-)

EDIT: A nebo jo - až budu ve středu v práci, tak to na originálce zkusím a dám vědět :idea:
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod beendy v 16 lis 2009 23:30

To chápu a nějakej nelegální program taky nebudu používat, takže se spokojím s místem,které tam je nebo možná někdy vložím jinou SD kartu třeba s hudbou.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: mp3 během navigace

Příspěvekod Ivo K v 19 lis 2009 10:10

Já jsem formátování originální SD karty osobně úspěšně vyzkoušel.
Po zazálohování celého obsahu jsem zformátoval originální SD kartu se SmartMaps. Po na kopírování zpět ze zálohy vše funguje korektně.

Také jsem si tu možnost přeformátování originální SD karty ověřil telefonicky přimo u výrobce SmatrMaps, kde mi potvrdili, že formátovat mohu kartu i několikrát, a na licenci i korektní fungování SW SmartMap to nebude mít žádný vliv.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků