Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod Romario88 v 28 říj 2009 09:01

Prosím o radu na zprovoznění Mapchangeru na Navonu n650. Nainstaloval jsem skin Gurjon + Mapchanger, vše funguje bez problémů, ale Mapchanger prostě mapy nepřepíná. V menu Mapchangeru se jakoby mapy přepĺy (indikace v pravém dolním rohu-změna ikony map), ale ve skutečnosti se mapy nepřepnou a pořád nabíhají mapy Teleastlas ze složky content/map. Už jsem vyzkoušel snad všechny varianty úprav v sys.txt, ale pořád nic. Jedna věc mě, ale zaráží, po přepnutí map v Mapchangeru by se měl IGO8 automaticky restartovat a sám naběhnout na změněný mapový podklad. Mě se program IGO8 ukončí, ale už sám nenastartuje, musím jej znovu manuálně nastartovat přes ikonu navigace. V příloze přikládám obr. složek na SD kartě + sys.txt. Děkuji za rady a tipy.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MIO C710, iGO primo 8.5.11.161797
Romario88
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 říj 2009 08:37

Re: Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod SvoDa v 28 říj 2009 09:26

Jak už se psalo zde viewtopic.php?p=24891#p24891 .
je nutné správně namapovat ten zápis v sys.txt ke content, i igo8.exe a když se igo8.exe jmenuje jinak, tak ještě upravit soubor MapChanger.nfrun v Extension/mapchanger.
To červené je adresa contentu s těmi mapami a to zelené je cesta k iGO8.exe
[switchmap]
changer="\Storage Card\iGO8\Extension\MapChanger\MapChanger.exe"
1=",map_ta,\Storage Card\iGO8,\Storage Card\iGO8,"
.
.
.
1. ve tvém sys.txt je to špatně a není tam např. vůbec název (adresa) SD tzn., ke kterému musí směřovat v sys.txt jak changer, tak cesta ke contentu a k exáči iGO8, tzn. že ve tvém případě
[switchmap]
changer="\Název tvé SD karty\Mobilenavigator\Extension\MapChanger\MapChanger.exe"
1=",map_ta,\Název tvé SD karty\Mobilenavigator,\Název tvé SD karty\Mobilenavigator,"
.
.
.

2. jestliže se tvůj exáč iGO8 jmenuje Mobilenavigator.exe, musíš si tak, jak píše IvoK - viewtopic.php?p=24914#p24914
Krom těch správných zápisů v sys.txt musíš upravit v souboru MapChanger.nfrun
IF "@STRLEN("$3$") = 0"
RUN "$2$\iGO8.exe"
ELSE
RUN "$3$\iGO8.exe"
ENDIF
na
IF "@STRLEN("$3$") = 0"
RUN "$2$\Mobilenavigator.exe"
ELSE
RUN "$3$\Mobilenavigator.exe"
ENDIF
Naposledy upravil SvoDa dne 28 říj 2009 10:33, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod Romario88 v 28 říj 2009 10:24

Úpravu v souboru MapChanger.nfrun jsem provedl.

changer="\Název tvé SD karty\Mobilenavigator\Extension\MapChanger\MapChanger.exe"
1=",map_ta,\Název tvé SD karty\Mobilenavigator,\Název tvé SD karty\Mobilenavigator,"

k souboru sys.txt:
Názvem mé SD karty se rozumí volání (cesta) na paměťovou katu (nějaký pevný název, např SDMMC, Storage Card,...) nebo se jedná o název(jméno) SD karty, který si můžu změnit podle sebe (např. Kingston, IGO, atd...)?
U navonu je vše na SD kartě s IGO8, vnitřní paměť je malá a obsahuje pouze WIN/CE, tudíž se vše spouští z SD karty.
Momentálně je karta bez jména proto jsoem do sys.txt dal:

1=",map_ta,\Mobilenavigator,\Mobilenavigator," nebo
1=",map_ta,\Mobilenavigator,," protože cesta ke content a igo8 (mobilanavigator.exe) je stejná
MIO C710, iGO primo 8.5.11.161797
Romario88
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 říj 2009 08:37

Re: Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod SvoDa v 28 říj 2009 10:31

Název tvé karty myslím samozřejmě cestu (např SDMMC, Storage Card,...), čili předpokládejme, že se jmenuje SDMMC
a v sysu to musí být
1=",map_ta,\SDMMC\Mobilenavigator,\SDMMC\Mobilenavigator," :!: :!: :!:
nestačí jen
1=",map_ta,\SDMMC\Mobilenavigator,"
protože to první je cesta ke content a to druhé cesta k mobilenavigator.exe, vždyť jsem to psal i s tím barevným odlišením a musí to tam být oboje :!: :!: :!:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod Romario88 v 28 říj 2009 10:56

A jak zjistím ten název....jediné co jsem zjistil tak pri nahrání fotek do rootu SD karty se mi v prohlížeči objevilo jako první složka SDMMC a ve složce již byly fotky
MIO C710, iGO primo 8.5.11.161797
Romario88
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 říj 2009 08:37

Re: Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod SvoDa v 28 říj 2009 11:05

Přesně tak.
Takže SDMMC.
Nejlépe to zjištíš, když připojíš přístroj i s vloženou kartou k PC - pak uvidíš jak se jmenují ty dva "vyměnitelná úložiště" (disky) - karta "SDMMC" a harddisk přístroje "ResidentFlash".
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon n650 - skin Gurjon + Mapchanger

Příspěvekod Romario88 v 28 říj 2009 12:57

Takže už přepíná.....dávám díky SvoDovi.... ;)
všem komu se to nedaří rozchodit tak přikládám obsah souborů, které jsem změnil. Seznam složek a jejich obsahy jsou uvedené výše v diskuzi.
Odzkoušeno na NAVON N650....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MIO C710, iGO primo 8.5.11.161797
Romario88
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 říj 2009 08:37


Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků