Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PC nevidí NAVON N-650

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod Versal v 06 zář 2009 17:04

Dobrý deň.
Kúpil som nový Navon N-650 a pri pripojení s PC USB káblom mi počítač napíše,že neznáme zariadenie nerozpoznal a ani sa neprihlási ako ďaľší disk.
Ani naviextrans toolbox nijako nereaguje,iba sa dožaduje pripojenia s počítačom.V správcovi zariadenia pre toto zariadenie nieje nainštalovaný ovládač.Nie som v týchto veciach celkom zbehlý,poradíte mi prosím, či ide o chybný výrobok a je treba ho reklamovať, alebo ten správny ovládač niekde získam.Na stránkach naviextrans to sám nájsť neviem. Samotná navigácia funguje perfektne.
Za radu vopred ďakujem.
Versal
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2009 12:17

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod a.mroz v 06 zář 2009 19:54

rekl bych ze chybka bude ve tvem PC pac Navon se prihlasi sam jako dva externi disky (karta a pamet v navonu) pokud ti pc Navon nerozpozna zkus ho restartovat nebo zaktualizovat ovladac usb (tento pocitac, ovladaci paneli, usb) myslim ale ze restart staci pac se me to casto stava kdyz zrovna bezi nejaka aktualizace windows. Nebo zmen zdirku usb. Pokud by ti to porad neslo zkus usb port vyzkouset jeste jinym zarizenim treba usbpametovim diskem nebo co budes mit po ruce.
Naposledy upravil a.mroz dne 07 zář 2009 04:41, celkově upraveno 1
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod Versal v 06 zář 2009 20:46

Počítač je v poriadku, rovnako sa to chová aj v iných, práveže, keď sa preklikám cez štart,ovl. panely, systém,...k USB portom,tak počítač píše:(kopírujem) Pro toto zařízení nejsou nainstalovány žádné ovladače.
Pokud máte s tímto zařízením problémy, spusťte poradce při potížích klepnutím na tlačítko Poradce při potížích...
Neviem teda, či sa jedná o neodstrániteľnú chybu, alebo je možné ten ovládač nainštalovať.
Versal
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2009 12:17

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod a.mroz v 07 zář 2009 04:39

Zkus dat vyhledat ovladac usb na internetu?
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod expertdb v 07 zář 2009 12:05

A není v Navonu nabídka připojení buď Activesync nebo Mass storage? Taky jsem se na tom vypekl,když jsem měl defaultně nastavený Activesync a PC mi nic nenašlo. Podotýkám že v Evolve.
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod addam v 07 zář 2009 12:09

NAVON (stejně jako 99% všech ostatních současných navigací) se chová jako klasické MassStorage zařízení - tzn. pokud máš operační systém Windows 2000/XP/Vista apod, tak po připojení navigace k PC by operační systém detekovat navigaci jako další diskovou jednotku - stejně jako kdyby si k PC připojil třeba FlashDisk.
V případě NAVONu by operační systém měl najít dvě jednotky - jedna jednotka je vnitřní paměť přístroje a druhá jednotka je paměťová SD karta.

Viděl bych to jednoduše:
1) zkus na svém PC použít jiný USB port
2) zkus jiný kabel s miniUSB konektorem (třeba od foťáku)
3) zkus to na úplně jiném PC

Pokud nic z toho nezabere, tak může být chyba v navigaci. Sice jsem takový problém doposud u navigací NAVON neřešil (a to se jich prodává obrovské množství), ale to neznamená že zrovna Tvoje navigace nemusí mít nějakou chybu. Je to elektronika a co se pokazit může, to se taky pokazí...

Takže pokud nic z výše uvedeného nezabere, tak svoji navigaci reklamuj - záruka je dva roky...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod Versal v 07 zář 2009 17:32

Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujem za ochotu poradiť, no nejde to ani v inom PC, ani v inom USB.
A aké súbory sú na tej vnútornej pamäti a aké na karte? Nepomohlo by mi zohnať niekoho, kto takúto navigáciu má a skúsiť a skúsiť na kartu prekopírovať cez čítačku súbory z funkčného prístroja?
Keď vyberám kartu z pripojenej navigácie s PC, tak sa ozve gong ako keď odpojím akýkoľvek iný disk, to isté pri zasunutí karty, len ju nezobrazí a napíše vpravo dole ten text.
Skúsim počkať,možno sa ešte niekto ozve, veď z príspevkov vidím, že sú tu mnohí znalí tejto problematiky.
Versal
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2009 12:17

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod amatér v 07 zář 2009 17:43

Jaký OS používáš na počítači?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod addam v 07 zář 2009 18:38

Zvukový "GONG" který slyšíš při vložení nebo vyjmutí SD karty z navigace nebo do navigace, je zvuk který vydává navigační přístroj a ne počítač :!:
Schválne zkus kartu vyndat z navigace i když není navigace připojená k PC.

Sice to s Tvým problémem nikterak nesouvisí, ale obsah dat je následující:

Obsah vnitřní paměti:
pic7.jpg

Obsah paměťové SD karty:
pic8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: PC nevidí NAVON N-650

Příspěvekod Versal v 07 zář 2009 19:22

Som v práci, tak sa sem dostanem len občas.
Mám XP a všetko ostatné mi funguje.Cez USB mám pripojenú myš, vebkameru, ext. disk, dig. fotoaparát, čítačku, USB-kľúč... Ako píšem vyššie, aj navigovanie na cestách ide na 100%.
Tá karta cez čítačku je tiež presne to čo si mi poslal, dokonca cez čítačku som tam našiel ešte súbor backup, kde by asi mali byť uložené videa a fotky, len mi ju prístroj po vložení neukáže.Ani tú vnútornú pamäť. Neznáme zariadenie ...nebude pracovať správne... a ani nepracuje. Kupoval som na Alza.cz.
Nie som dostatočne znalý, kde by vlastne mal byť ten ovládač, ktorý to pýta, som už starší ročník, angličtina je pre mňa v takejto miere tabu, možno niekde na stránkach výrobcu,naviextrans.com., len to neviem nájsť, pre znalého to určite nemôže byť problém vyriešiť. Zatiaľ Vám vďaka.
Versal
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2009 12:17

Další

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků