Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod ridermann v 24 úno 2013 08:14

Dobrý den
minulý týden jsem si koupil tuto navigaci. Přímo v mapách se mi zobrazovaly ikony OBLÍBENÉ.
Provedl jsem včera aktualizaci a ikony OBLÍBENÉ, se tam již nezobrazují. vyhledávání je najde, ale v mapě se nezobrazí

Ještě druhá otázka jestli je možno přímo v navigaci vytvářet POI body? jako další parkoviště nebo firmy.

děkuji za odpoveď
ridermann
 
Příspěvky: 16
Registrován: 24 úno 2013 07:54

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod SvoDa v 24 úno 2013 10:02

Onekdy se řešil opačný problém, kdy někdo chtěl naopak docílit toho, v jakém stavu to máš ty = nevidět ikony oblíbených na mapě.
Podívej se do menu - nastavení - nastavení mapy - poi (místa zájmu) jestli je tam fajfka u kategorie Oblíbené.

Vytvářet vlastní POI body jde, jsou to právě ty oblíbené - v mapě s blikajícím kurzorem kliknout při spodním okraji na Více a pak uložit do oblíbených.

Vytvářet si různé další kategorie POI, lze přes soubory .kml
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod ridermann v 24 úno 2013 10:53

před aktualizaci: - menu/nastavení/nastavení mapy/značky míst (poi)/oblíbené- (zde byla možnost tuto volbu zatrhnout)
po aktualizaci: nemužu nikde možnost zatržení OBLÍBENÉ najít

teď sem si vytvořil složku v navigaci content/userdata/poi a nahrál tam nějaký poi body a náhle se mi OBLÍBENÉ zobrazily v mapě - nechápu :shock:


dotaz: Takže když si budu chtít založit svoji kategorii poi (např. firmy kde sem skládal a nakládal) včetně ikonek, tak to musím ukládat jako OBLÍBENÉ? a jak to potom dostanu z OBLÍBENÝCH do té svoji kategorie. Někde sem četl že do OBLÍBENÝCH se vejde jen 30míst.
ridermann
 
Příspěvky: 16
Registrován: 24 úno 2013 07:54

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod SvoDa v 24 úno 2013 11:19

V Primo\save\profiles\01\user.upoi jsou všechny oblíbené označeny pořadovým číslem a názvem @Favourites.
U těch oblíbených, které mají mít jinou kategorii než "Oblíbené" si text @Favourites změň na třeba @Moje firmy. Tento soubor user.upoi lze editovat jakýmkoliv textovým editorem.

V menu - nastavení - nastavení mapy - poi (místa zájmu) bude nejen kategorie "Oblíbené", ale přibude kategorie "Moje firmy" a tu lze volit jako zaškrtnutou = zobrazovanou na mapě nebo ne.

Takto, byť je to krkolomné, jelikož se to neobejde bez ruční editace souboru Primo\save\profiles\01\user.upoi si lze vytvořit iks různých kategorií oblíbených. Ukládat z mapy se však vždy budou s predikcí @Favourites a objevovat v kategorii !oblíbené" než si je dodatečně přes PC změníš na @Moje firmy. Na samotné názvy položek to nemá vliv, ale i ten lze samozřejmě dodatečně v PC modifikovat.

Počet oblíbených položek lze modifikovat (např. na 50) zápisem do sys.txt
Kód: Vybrat vše
[mydata]
max_favorites=50
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod ridermann v 24 úno 2013 12:00

děkuji moc za radu

mě se v menu - nastavení - nastavení mapy - poi (místa zájmu) kategorie "Oblíbené" NEZOBRAZÍ

takže zadávání poi bodu přímo v navigaci nejde :(
vše se tada musí řešit přes ty OBLÍBENÉ
ridermann
 
Příspěvky: 16
Registrován: 24 úno 2013 07:54

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod SvoDa v 24 úno 2013 12:13

Napiš si do Primo\save\profiles\01\poi_visitibilies.txt
Kód: Vybrat vše
@Favourites|@favourites|500000|500000
a oblíbené se budou zobrazovat na mapě a měly by být i v seznamu kategorií
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod ridermann v 24 úno 2013 12:27

to vyřeší co?
ridermann
 
Příspěvky: 16
Registrován: 24 úno 2013 07:54

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod SvoDa v 24 úno 2013 12:51

Já mám např. vytvořeny skupiny (kategorie) POI dle zemí, ve kterých se příslušná oblíbená položka nachází.
Analogicky si lze vytvořit různé skupiny oblíbených dle jiných parametrů, než dle zemí, jak to mám já, např. "Moje firmy nakladka", "Moje firmy vykladka", "Zastavky"... (je vhodné nepoužívat dikaritiku, Primo ji zde nepřečte a nahradí "divnými" znaky).

V Primo\save\profiles\01\user.upoi mám tedy běžné řádky se svými tuzemnskými oblíbenými, začínající pořadovým číslem a predikcí @Favourites např.
Kód: Vybrat vše
71|@Favourites|Vizovice parkoviště||49.221234|17.853393|_CZE|||||||||||17.853298,49.221343
a potom jsem si ty položky @Favourites, která jsou např. ve Francii přejmenoval na @Francie např.
Kód: Vybrat vše
86|@Francie|Première Classe Hotel Paris||48.677205|2.383841|_FRA||||91170|Viry-Châtillon|Avenue du Général de Gaulle|80||+(33)-892707268||2.383583,48.677451
V menu - nastavení - nastavení mapy - poi (místa zájmu) bude (zůstane) nejen kategorie "Oblíbené", ve které je např. výše uvedené parkoviště ve Vizovicích, ale přibude i kategorie "Francie" s položkou Première Classe Paris.
obr_55.jpg
Výhodou takovéhoto řešení je i to, že se mi mezi běžné (tuzemské) oblíbené položky (menu - hledat - oblíbené) nemíchají oblíbené z cizích zemí, jelikož nemají predikci @Favourites.
Nevýhodou tohoto řešení je, že se musí vytvořené oblíbené položky editovat (měnit text @Favourites na @Abcdef) dodatečně ručně.

Oblíbené POI v cizích zemích hledám přes Hledat - POI - v obci - Francie, Paříž a i zde je vidět kategorie Francie
obr_57.jpg
a v ní pak najdu seznam svých oblíbených ve Francii a mezi nimi i ten hotel Première Classe.

Když v menu - nastavení - nastavení mapy - poi (místa zájmu) zakrtnu pro zobrazování novou kategorii "Francie" v poi_visiblities.txt pak přibude řádek
Kód: Vybrat vše
@Francie||30000
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod ridermann v 24 úno 2013 13:21

děkuji za super návod vše funguje.

Problem je u mě že v menu/nastavení/nastavení mapy/značky míst (poi)/ mám pouze tyto kategorie

auto-moto
čerpací stanice
firma
kavarna nebo bar
komunita
letiště
nákladní vozidlo
nakupování
námořnictví
parkoviště
peněžní služby
přeprava
restaurace
sport
ubytování
volný čas
zdravotnictví

kategorie OBLÍBENÉ ani Francie se mi tam nezobrazuje
ridermann
 
Příspěvky: 16
Registrován: 24 úno 2013 07:54

Re: N760 plus truck - zobrazení OBLÍBENÉ, pridani POI

Příspěvekod SvoDa v 24 úno 2013 14:17

v menu/nastavení/nastavení mapy/značky míst (poi)/ se jen nastavuje viditelnost přislušných POI v mapě a ta se dá obejít tím zápisem do poi_visitibilies.txt, ale vyhledávání dle nově přidaných kategorií ti funguje, ne ?
Naposledy upravil SvoDa dne 24 úno 2013 14:27, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron