Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 Plus - problém s TMC

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 04 bře 2013 10:05

Tak se mi konečně podařilo vyjet na delší trasu a vyzkoušet navigaci s prodlouženou anténou, ale výsledky jsou nevalné. Plně se podepisuji pod výše uvedený grebnesorův popis. Delší anténa opravdu pomůže jen tomu, že při prvním zapnutí navigace najde signál i tam, kde jej s krátkou originální anténou předtím nenašla. Během jízdy už ale toto řešení žádné plusy nepřináší a jakmile navigace jednou signál ztratí, tak se sice občas snaží přeladit, ale nikdy si signál neudrží. Takže i pro mně stejný závěr - slabá citlivost přijímače Avanteq a zřejmě též nedokonalý nebo pro podmínky příjmu TMC v ČR nevhodný firmware/software.
Až konečně přijdou teplejší dny, pokusím se vyzkoušet příjem TMC přes vnější prutovou autoanténu vozidla. Pokud by měl někdo dobrou zkušenost s tímto postupem, i já bych tyto informace uvítal.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod CadillacCZ v 04 bře 2013 23:04

Mám sice Navon N750, ale myslím že se systém TMC asi moc neliší a přitom bez problémů chytám i za jízdy na originální anténu. Většinou pochytám tak 200 událostí. Mám ho asi měsíc a za tu dobu se mi akorát 2x stalo že se TMC seklo někde na 40 událostech a dlouho se nic nedělo. Tak jsem navi vypnul a znovu zapnul ( za jízdy ) a kupodivu bez problémů hned chytlo satelity a taky na TMC ( zase si nakákalo 150 událostí ) Takže celkem spokojenost.Toť jen můj poznatek k TMC versus NAVON. Jak píšeš, možná tak asi půjde o problém firmware u tohoto daného typu. Jen by člověk čekal u novějšího a celkem drahého typu jeho plnou funkčnost daných komponent... jako.... že by teda měl dělat to co má ( a za tu cenu možná ještě uvařit kafe) :D ;) Proboha....tahat si dráty po autě, nebo kupovat drahý zesilovače signálu atd. mi tedy připadne už dost ujetý...to bych si neudělal ani v kamionu ( možná bych tyto praktiky řešil tak ve Škodě 120 před 20 lety ). Toto už má mít tento přístroj v SOBĚ. Takže ve Vašem případě bych přešel k jinýmu modelu nebo konkurenci. Měl jsem před tím MIO Moov 370, kterému taky nejelo TMC v PRIMO 2 a BT měl složitý spouštění, tak jsem se s ním prostě rozloučil...a bylo vyřešeno.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 05 bře 2013 11:54

Skutečně s radostí konstatuji, že v Navonu někomu TMC běhá správně, byť jde o jiný typ. Už jsem myslím někdy dříve napsal, že nechci zevšeobecňovat a paušálně výrobky Navon odsoudit. Bohužel u N760 Plus nejde o ojedinělou chybu jednoho přístroje, je nás s tímto problémem víc. Navigaci jsem měl kvůli této vadě už 2x na reklamaci a ani jednou se ji nepodařilo odstranit. Samozřejmě bych ji mohl poslat potřetí a potom odstoupit od smlouvy a koupit něco jiného. Má to ale háček. N760 Plus mi ve všech jiných ohledech naprosto vyhovuje a protože nic není dokonalé, nedej Bůh(příroda), mohl bych narazit na výrobek, který bude mít zase jiné mouchy (můj původní starší typ N760 byl 2x na reklamaci kvůli příjmu GPS). Navíc je problém při výběru. Pokud si kupříkladu stanovím požadavky na to, co by měla navigace obsahovat (v mém případě iGO Primo, funkce TMC, mapy Navteq a doživotní aktualizace map), potom se mi výběr neskutečně zúží.
Každopádně díky za reakci a snad první zprávu o tom, že TMC v Navonu nemá problém (doufám ale, že se bavíme o příjmu TMC v podmínkách ČR).
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod CadillacCZ v 05 bře 2013 18:20

Nejsem žádný fundovaný znalec navigační problematiky a vše co tu uvádím jsou jen mé postřehy. Ano, TMC mi načítá celkem dobře i v ČR. Událostí hodně, ovšem s jejich aktuálností je to ještě tak 50/50....mají u nás ještě co dohánět oproti třeba Německu. Nesmíme zapomenout na to, že u nás je příjem TMC zdarma, tak to asi nebude úplně tak košér, jako když je to placená služba. Nicméně jistý pokrok u nás je....třeba ještě před rokem to byla úplná katastrofa a bylo prakticky nepoužitelné. TMC mám samozřejmě jen jako podpůrnou věc, protože používám ještě vysílačku a rádio. Samozřejmě chápu, že pokud má člověk nějaké požadavky...jak jsi popisoval např. TMC, Primo, určité mapy, atd., tak se opravdu výběr hodně zužuje. Běžně se stává, že je problém u určité šarže výrobku...soudruzi z Taiwanu třeba pošlou nějakou várku s nějakou nestabilní elektrosoučástkou a neštěstí je na světě :( Tak jen mohu konstatovat, že mám štěstí na celkem fungující kus.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod martin1 v 24 bře 2013 07:34

grebnesor píše:Navon 760 Plus poprodloužení antény cca o 1,5m

5.Pokusy spustit MobileNavigator.exe z karty zatím bez úspěchu, vše sice funguje bez problémů, pouze se při spuštění neinicializuje Avanteq a výsledkem je absence ikony TMC a nastavení TMC v menu, uvítám radu od chytřejších.


Čaute, mám ten istý problém. S sd sa proste nechce iniciovať Avanteq a nevidí ani FM transmiter v menu PRIMA (Skin fmilan & amatér), ale pokiaľ ho spustím zo základného menu navigácie tak funguje (ten FM transmiter). Neviete niekto čo s tým?? Díky
martin1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2013 12:27

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod mvalec v 24 bře 2013 12:41

Skús použiť pôvodný súbor NNGHAL.DLL. V tejto knižnici sú rutiny pre komunikaciu prima s HW (detekcia, nastavenie). Určite sú tam aj ďalšie DLL, závislé od konkrétneho HW.
mvalec
 
Příspěvky: 51
Registrován: 10 čer 2011 19:47

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod martin1 v 24 bře 2013 13:56

Díky. Skúsil som a nič sa nedeje. :|
martin1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2013 12:27

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod vrbovcan v 01 kvě 2013 09:11

Používam 2 mesiace Navon 760 Plus. Pravidelne 2 krát týždenne jazdím trasu od Bratislavy, Brno, Olomouc, Ostrava, Wroclaw. Zacelú trasu mi TMC načíta tak 4 - 8 dopravných informácií. Kdesi na vedľajšom fóre som čítal, že v okne dopravných informácií má byť vidieť prelaďovanie frekvencií. Bohužiaľ. Ja vidím len jednu frekvenciu (96,6). Ani sa nedá vybrať poskytovateľ služieb. Keď idem z Bratislavy, až kdesi v Olomouci sa mi naladí stanica Vltava (tuším 98,4). Je to normálne? Adam sa vždy pýta dotazovateľa, či vidí, ako sa prelaďujú frekvencie. No tak ja to nevidím. Že by bol problém v softwarový? Anténa je asi 1m dlhá a mám ju natiahnutú pozdĺž spodného okraju predného skla. Ďakujem za odpoveď. Zvlášť by som bol rád Adamovej reakcii. Zrejme sa s týmto problémom už stretol, keďže sa naň dopytuje. Tých 96,6 je uvedené v ktoromsi systémovom súbore ako default.
vrbovcan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013 10:41

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 01 kvě 2013 18:02

Tak si myslím, že ses nákupem navigace Navon 760 Plus zařadil mezi několik dalších uživatelů se stejným problémem. Pokud si pozorně pročteš toto fórum, tak zjistíš, že se pravděpodobně jedná o konstrukční a neodstranitelnou "vlastnost" tohoto typu navigace. Já už jsem po mnohých pokusech a dvou reklamacích rezignoval a s touto vadou se smířil, protože v jiných ohledech mi přístroj vyhovuje. Pokud by to pro tebe byla zásadní a netolerovatelná závada, pak si myslím, že jediná možnost je zrušení kupní smlouvy a vrácení navigace prodejci z důvodu nefunkčnosti jedné z deklarovaných vlastností výrobku (tedy příjem dopravních informací TMC) - i když výsledkem bych si nebyl 100% jistý, protože navigace v místech se silným signálem (např. Praha v okolí žižkovského vysílače) bezproblémově načte desítky až stovky událostí. Obávám se ale, že lepší řešení asi nebude.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod vrbovcan v 01 kvě 2013 20:48

Práveže sa závada prejavuje ako softwarová, keďže nevidím, ako preľaďuje. Možno aj konštrukčná, ale softwarová tiež.
vrbovcan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013 10:41

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron