Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 Plus - problém s TMC

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod amatér v 25 lis 2012 15:57

Odpověď, otázkou, na začátek pro hurry. Co ti brání v tom, zkusit to a potom dát ostatním vědět?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod hurry v 28 lis 2012 16:29

takze vzkaz pro vsechny - na N760 uprava dle addama nefunguje. Pri uprave pouze sys.txt jsem nezpozoroval zadnou zmenu pri ladeni TMC a pri vymene .dll knihoven navi vubec nenabehla; zamrzla po vyberu jazyka, pres obrazovku "behaly" pouze jakesi 3 kmitajici pruhy a nic. Byl nutny reset.
Navon N760 Lifetime, Primo 9.2.0.199791
hurry
 
Příspěvky: 12
Registrován: 05 srp 2009 23:22
Bydliště: Vysočina

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod TKSVK v 28 lis 2012 21:04

Je to tak ako písal hurry , nefunguje to ! :(
TKSVK
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 lis 2012 14:39

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 27 pro 2012 09:57

Na straně 1 jsem aktualizoval svůj příspěvek k problematice TMC po reklamaci navigace.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod grebnesor v 27 pro 2012 21:28

Reakce na Slavicem: to není dobrá zpráva. Běžně je denně k dispozici 120-250 dopravních událostí,Fungující TMC by je mělo v závislosti na vysílačích načíst za 30-40 minut jízdy. Jezdit 30 minut na začátku trasy kolem Žižkova asi nebude to nejlepší řešení. Mám navigaci již měsíc v servisu na reklamaci a dával jsem ji tam zcela bez iluzí vzhledem ke stejným potížím diskutovaných zde. Mohla by to snad vylepšit přídavná anténa napojená na stávající anténní vodič. Dle subjektivního posouzení se u Mia použití delší antény projevuje pozitivně.
grebnesor
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2012 21:30

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 28 pro 2012 09:55

Pro Grebnesor: Rozhodně z uvedeného výsledku reklamace neskáču nadšením, protože na rozdíl od většinového názoru si myslím, že RDS-TMC se po dětských chorobách ve svých počátcích dostalo do použitelného stavu (proto jsem také parametr TMC při výběru navigace zohlednil). Proč je ale v ČR tak mizerný příjem TMC mi stále nejde do hlavy. Nemůže na to mít vliv např. současný stav v přenastavování VKV vysílačů a snižování jejich hlasitosti, tj. omezování výkonu vysílačů ? Protože tonoucí se stébla chytá, napsal jsem přímo servisu ELKO Trading a dotázal se na jejich zkušenost s touto vadou příjmu TMC a jejich názor na to, zda je vůbec tato vada opravitelná. Pokud se týče prodloužení anteny, určitě by to mohla být jedna z cest ke zlepšení situace, ale s tímto mechanickým zásahem ještě počkám. Kromě toho jsem si všiml, že se prodává nabíječka pro Navon s integrovanou TMC antenou, takže třeba bude mít někdo zkušenost s ní ... ?? Každopádně napiš jak jsi dopadl po reklamaci - zázraky se někdy stávají.
EDIT: Servis dnes odpověděl "dle Vámi popisované závady je nutné zařízení opět reklamovat. V případě neodstranitelnosti vady přístroje, bude provedena výměna za nový kus modelu N760 PLUS lifetime", takže popisovaný stav příjmu TMC servis nadále považuje za vadu přístroje a důvod k reklamaci. Na začátku nadcházejícího roku 2013 mám cestu do Brna a budu v reklamačním maratonu pokračovat.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod karel12 v 02 led 2013 02:52

U mého měsíc starého navon760plus TMC funguje úplně stejně, jak výše popisujete. Myslím si, že základ problému je neochota navigace přeladit na jinou stanici pokud se ztratí signál naladěné stanice. Vypadá to skoro, jako by se ta naladěná stanice bez signálu zasekla a ladění nefungovalo. Ve výsledku je v navigaci zobrazeno 15-30 událostí, stanice s nulovým signálem nemající snahu ladit. Ruční ladění ve skinu fmilan+amatér také nefunguje. Zkoušel jsem nějaké rady z fora - zápisy do sys.txt, nebo výměn dll souborů a docílil pouze toho, že navigace po resetu nenajela, jako vždy na původní naladěnou stanici s 0 signálem a zápisem -kanál TMC je dostupný- a dál se nic dlouho nedělo, ale se zápisem -test..- a hned naladila stanici se signálem a měla i snahu přeladit na jinou, při poklesu síly signálu. Pokud se ale ztratil signál až po delší době, už snahu přeladit ztratila. Vypadá to na problém TMC u všech navonu760, neboť se neobjevil zatím nikdo komu funguje TMC v kvalitě jiných navigací, pokud má možnost srovnání. Možná pomůže až nějaký update firmware - snad, doufejme, nebo reklamace a reklamace...
Sony NV-U93T, Navon760Plus
karel12
 
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2011 16:48

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod nenicododat v 04 led 2013 14:20

Ahoj ve spolek,moc to sem nepatří ale nechci zbytečně zakládat nové téma...
Já mam Navon N670 Plus...bez TMC...Je nějaká šance koupit třeba nějakou autonabíječku s TMC příjmačem abych mohl zprovoznit TMC ???
Asi ne ale ptám se...naděje... Možná že Addam bude něco vědět...díky... ;)
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod grebnesor v 09 led 2013 16:43

Pro Slavicem: navigace se vrátila z reklamace, zázraky se nekonají, vyjádření servisu-opraveno v autorizovaném servisu, výměna autonabíječky. Dle lokalizace a historie se zdá, že to mohlo být v Maďarsku.
Subjektivně si myslím, že nedošlo k žádnému pokroku. Načítání událostí TMC ve srovnání s MIO C 710 asi na 30- 50 %, ale neměl jsem zatím delší trasu pro ověření. Prodloužil jsem anténu TMC, po prodloužení znatelný pokrok, nachází po zapnutí navigace v oblasti se slabým signálem TMC dříve než MIO a to docela výrazně. Během jízdy však přetrvává starý problém, přestane načítat události v místě nulového signálu a nerozběhne se ani v místě, kde je již signál velmi silný. Po ukončení trasy však okamžitě načítá znova a velmi svižně. Připomíná mi to chování Mia 710 na originálních IGO6 kdy přestávalo TMC fungovat pokud kromě map v navigaci byla zasunota sd karta s dalšími mapami, prostě přestala TMC paměťově zvládat. Podobně na mne působí Navon 760 plus - když naviguje tak nemá na příjem TMC čas. Rozhodně je třeba se asi vzát jakýchkoliv skinů a úprav pro TSS hlasy a kontrolovat úspěšnost příjmu TMC, případně tomu pomoci vypnutím a zapnutím a zejména tolerovat, že je to nepovedený typ.
grebnesor
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2012 21:30

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 11 led 2013 18:16

Pro grebnesor: Tak pokračuji v reklamačním řízení. Dnes jsem byl osobně v ELKO servisu v Brně a předal přístroj ke druhé reklamaci, protože závada v příjmu TMC nadále trvá i po první záruční opravě. Podle jejich vyjádření budou zřejmě navigaci zasílat do Maďarska, protože závadu nebude pravděpodobně možné odstranit přímo v servisu. Počkám si tedy na výsledek další měsíc. Byť mně navigace ve všech ostatních ohledech vyhovuje, já osobně už asi reklamační řízení dotáhnu až k případnému vrácení peněz prodejcem, protože tolerovat skutečnost, že jsem koupil "nepovedený typ" nehodlám. Obávám se (byť to bytostně neschvaluji), že dnes už částečně chápu lidi, kteří se si software stáhnou nelegálně; pokud si totiž něco pořídím legálně a to za nemalý peníz a mám s tím samé problémy, pak se nemohou výrobci divit, že jim za to lidé platit nechtějí a půjdou nelegálními cestičkami.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron